ترمیم شکستگی بینی

شکستگی بینی یکی از شایع ترین شکستگی های انسان می باشد، در برخی از موارد این شکستگی سبب آسیب روی پوست بینی می‌باشد علاوه برآن به استخوان بینی نیز ضربه وارد می شود. معمولا شکستگی استخوان بینی در اثر ضربه ایجاد می‌شود و استخوان و پوست بینی را تحت شعاع قرار می‌دهد.
شکستگی بینی نه تنها در ظاهر بینی تاثیر گذار است بلکه تنفس را با مشکل روبرو می کند و کارکرد تنفسی را تحت شعاع قرار می دهد ، در کودکان به شکل ترکه ای شکستگی بینی رخ می دهد ، بنابراین در صورتی که مرکز بینی دچار شکستگی شود باید حتما درمان انجام شود و توجه ویژه ای به این امر شود .

بینی به دلیل آن که عضو برجسته صورت محسوب می شود، احتمال شکستگی بینی بر اثر ضربات بسیار زیاد است. بعد از استخوان ترقوه دومین استخوانی که در بدن دچار شکستگی می شود، بینی است. شکستگی استخوان بینی، ممکن است عوارض بسیار کمی داشته باشد، که فقط شامل یک شکستگی و یا ترک جزئی داشته باشد و هیچ مشکل دیگری ایجاد نکرده باشد. یا این که شکستگی بینی هم در ظاهر بینی تاثیر گذاشته و باعث بد شکلی و بد فرمی شده و در هم در داخل بینی ، تیغه بینی دچار شکستگی شده و هماتوم جمع شدن خون در داخل بینی وجود داشته باشد و عوارض دیگر نیز ممکن است رخ دهد.

دکتر علی اصغر شیرازی جراح بینی در خصوص جراحی بینی شکسته و درمان شکستگی بینی در ادامه بیشتر توضیح خواهند داد.

گیف جراحی بینی

همچنین ممکن است این شکستگی در زمان های دیگری اتفاق بیوفتد. یعنی مدت زمانی از این واقعه گذشته باشد که جراح بینی خوب در تهران آن را با عنوان شکستگی بینی کنه یاد می کند.

زمانی که بینی فردی به تازگی دچار شکستگی بینی شده باشد، باید در اسرع وقت به جراح بینی مراجعه نماید. زیرا درمان در این مدت زمان سهل و آسان است و با معاینه داخل بینی پزشک متوجه میزان عواقب و عوارض داخل بینی می شود و سپس درمان را شروع می نماید.

اما در افرادی که دارای شکستگی بینی قدیمی و کهنه هستند، برای درمان شکستگی بینی باید جراحی رینوپلاستی و یا جراحی زیبایی بینی انجام شود.

جراحی شکستگی بینی

در جراحی شکستگی بینی، انحراف و شکستگی های داخل بینی را برطرف می کنند. همچنین ظاهر بینی که شامل فرورفتگی، شکستگی و انحراف بینی نیز در این جراحی اصلاح می شود.

روش های متعددی برای این نوع از جراحی وجود دارد ولی اصولا، بینی های کج درمان پیچیده تری دارد. در این افراد روش های جراحی پیچیده تر می باشد و جراح بینی که می خواهد عمل بینی کج را انجام دهد، باید تجربه کافی در این خصوص داشته باشد تا علاوه بر این که مشکلات ظاهری بینی را برطرف می کند، باید بتواند بیماری های داخل بینی را نیز درمان نماید.

نکته بسیار مهم این است که هر میزان از شکستگی بینی گذشته باشد به طور مثال در کودکی اتفاق افتاده باشد، ممکن است جراح بینی نتواند تمام اجزای بینی را به طور کامل اصلاح کرده و در خط وسط بینی قرار داد، اما بهترین جراح بینی تهران مطمئنا مشکلات بینی را برطرف کرده و کم تر می شود.

افرادی که در کودکی دچار شکستگی بینی می شوند، ممکن است که عدم تقارنی در قسمت های دیگر صورت نیز داشته باشد که جراح بینی قبل از جراحی بینی و در زمان معاینه این موارد را مطرح خواهد کرد و مواردی را که قابل برطرف شدن است را با بیمار مطرح خواهد کرد.

علائم شکستگی بینی

دکتر شیرازی جراح بینی بیان می کنند که بسته به ضدت ضربه علائم شکستگی بینی متفاوت است ، در ذیل برخی از علائم شکستگی بینی را بیان می کنیم :

 • کبودی پوست اطراف بینی
 • خونریزی از بینی
 • کبودی زیرچشم
 • کج شدن بینی
 • پهن شدن ریشه بینی
 • اختلال در تنفس
 • با انجام عکس رادیولوژی می توان شکستگی بینی را تشخیص داد .
اینستاگرام دکتر شیرازی

 درمان شکستگی بینی

برای درمان شکستگی بینی حتما باید تورم بینی کاهش یابد ، در بزرگسالان معمولانیاز به 7 روز می باشد ، اما در اطفال می توان زودتر این کار را انجام داد زیرا استخوان بینی در کودکان سریع تر جوش می یابد .
در صورتی که شکستگی بینی در بزرگسالان با انحراف بینی همراه باشد نیاز است که جراحی بینی انجام شود .
شکستگی بینی یکی از موارد مهمی است که اشخاص باید حتما برای درمان آن اقدام نمایند ، در صورتی که شکستگی بینی با اختلال تنفسی همراه باشد سریع تر باید درمان انجام شود .
دکتر شیرازی جراح بینی به بهترین و جدیدترین تکنیک های روز دنیا شکستگی بینی را درمان می کنند.

شکستگی بینی و جراحی آن:
شکستگی بینی ، شایع ترین آسیب استخوانی در صورت است. با توجه به شیوع زیاد آن ، مراجعه کنندگان به مطب و درمانگاه همواره سؤالاتی در مورد نحوه تشخیص آن دارند و اینکه آیا همواره نیاز به رادیوگرافی هست؟ و زمان جا اندازی و روش جا اندازی آن چگونه است؟ و عوارض و اثرات آن بر روی صورت چیست؟
شکستگی بینی بیشتر در مردان اتفاق می افتد و نسبت آن حدود 2 به 1 در مرد به زن و در سنین 15 تا 30 سال شایع تر می باشد . آسیب به صورت در بیماران جوانتر ، بیشتر باعث جابجایی و شکستگی قطعات بزرگتر استخوان بینی می شود ، در حالیکه بیماران مسن تر استخوانهای شکننده دارند و بیشتر دچار خُرد شدگی استخوان می شوند . هنگامیکه استحکام بینی از دست برود ممکن است تغییرات نامطلوب در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد شود . بنابراین جراح گوش و حلق و بینی باید بر مبنای ماهیّت و وسعت آسیب ، درمان خاصی را در نظر قرار دهد . 80% شکستگی های بینی در منطقه تبدیل قطعه نازک انتهایی به قطعه ضخیم ابتدایی در 3/1 تا نیمه استخوان بینی است .
شیوع آسیب به صورت در کودکان بسیار کمتر از بالغین است . فاکتورهای فیزیکی مهم در کودکان و اندازه کوچک بینی آنها باعث می شود که نیروهای شدید را محدود کرده و بافت نرم ، زیاد در حکم حفاظتی برای اسکلت صورت عمل می کند . آسیب های بینی در کودکان کم سن و سال بیشتر در غضروف اتفاق می افتد تا استخوان ، قابلیّت ارتجاع و نرم بودن غضروف استخوان در کودکان مسئول عدم جابجایی قابل توجه در شکستگی این ساختمان ها است .


طبقه بندی ؛
شکستگی های بینی به 2 دسته تقسیم می شوند :
1) انواع کناری ؛ که در اثر نیروی وارد به کنار بینی ، باعث فرورفتگی یک سمت و برآمدگی سمت دیگر بینی می شود . این نوع شکستگی شایع تر است .
2) انواع قدامی یا روبرو ؛ در این حالت آسیب از بالا به صورت و بینی وارد می آید . این نوع شکستگی ناشایع تر است و معمولاً نیاز به نیرویی با انرژی بالایی دارد . در این حالت پُل بینی فرو رفته می شود و تغییر شکل ظاهری مشخصی را ایجاد می کند .
تشخیص شکستگی بینی بدلیل آنکه پس از آسیب ، تورم ایجاد می شود و تغییر شکل های جزئی را می پوشاند ، پس از کاهش تورم ، 2 ـ 4 روز پس از آسیب انجام می گیرد .
بررسی های رادیولوژیک :
ارزیابی رادیولوژیک گرچه در بسیاری از مراکز اورژانس به صورت استاندارد انجام می شود ولی در حال حاضر برای شکستگی های معمول بینی ، غیر ضروری تشخیص داده شده است . برخی از مقالات تأثیر بسیار محدودی برای این تصاویر رادیولوژیک در درمان و عوارض بیماری قائل هستند . علاوه بر این نماهای رادیولوژیک ، قدیمی یا جدید بودن شکستگی را نشان نمی دهد . در نهایت اینکه انجام رادیوگرافی استخوان های بینی به صورت معمول به علل پزشکی قانونی دیگر ارزش ندارد .
درمان شکستگی بینی منحصراً بر اساس ارزیابی از ظاهر و عملکرد آن انجام می شود و توجیهی برای انجام رادیوگرافی معمول به دنبال یک صدمه به بینی وجود ندارد . با این وجود اگر پس از انجام معاینات بالینی ، شک به آسیب های قسمت میانی صورت وجود داشت ، رادیوگرافی صورت باید انجام شود . در کودکان ارزش بررسی رادیولوژیک آسیب بینی حتی از بالغین هم کمتر است زیرا که اکثراً آسیب ها در اسکلت غضروفی رخ می دهد که 3/2 ساختمان بینی آنها را تشکیل می دهد و در رادیوگرافی دیده نمی شود .
زمان جا انداختن :
تورم قابل ملاحظه بافت های نرم بینی و اطراف آن می تواند درمان مؤثر اولیه را محدود کند . بین 5 تا 10 روز پس از آسیب استخوان های بینی تا حدی جوش خورده و حرکت دادن آنها مشکل می شود . تثبیت استخوان معمولاً در عرض 2 تا 3 هفته در بیماران جوان و سالم ایجاد می شود . در کودکان ، تثبیت شکستگی بینی به زمان حدود 4/1 تا 2/1 بالغین نیاز دارد . جراح گوش و حلق و بینی باید زمانی را برای جا انداختن انتخاب کند که ارزیابی درستی قابل انجام است و استخوان ها هنوز متحرکند . جا انداختن به روش یسته باید بین روزهای 3 تا 7 در کودکان و 5 تا 10 روز در بالغین انجام شود . در بیمارانی که مقدار تورم خیلی کم است ، جا انداختن زودتر انجام می شود . هنگامیکه آسیب های قابل توجه دیگری وجود دارد ، جا انداختن شکستگی بینی اولویّت ندارد و می توان آن را به تأخیر انداخت .
روش جراحی :
جا انداختن بسته (Close) ؛ به عنوان درمان استاندارد بیشتر شکستگی های بینی ، مدت های زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد . اعمال جراحی جهت جا انداختن شکستگی بینی می تواند به صورت سرپایی و یا بستری در بیمارستان انجام شود . انتخاب محل جا اندازی معمولاً به نوع و وسعت آسیب های همراه ، وضعیّت عمومی بیمار و امکانات درمانی بستگی دارد .
شکستگی های ساده بینی در بالغین را می توان با استفاده از مواد بی حس کننده موضعی و سطحی در مطب درمان نمود . استفاده از این تکنیک های موضعی از نظر نتیجه ظاهری و عملکردی با بی هوشی عمومی برابر است . اگرچه معمولاً استفاده از بی حسی برای بیمار ناراحت کننده است اما در مطالعات به عمل آمده 63% بیماران عمل مذکور را از نظر سختی بدتر از پُر کردن دندان نمی دانند و 96% اظهار داشتند در صورتی که مجدداً دچار شکستگی بینی شوند از همان بی حسی موضعی استفاده خواند کرد .
بعد از جا اندازی شکستگی بینی ، داخل بینی پانسمان می شود و روی بینی گچ گیری به عمل می آید . تمام این پانسمانها 5 روز پس از جا اندازی برداشته می شوند .
جا اندازی با روش باز (Open) ؛زمانی مدّ نظر قرار می گیرد که تغییر شکل بینی یا انسداد بینی پس از جا اندازی بسته باقی بماند . در این روش ، پس از بلند کردن پوست ، قطعات شکسته استخوان باید به دقت حرکت داده شوند و در محل مناسب جاگذاری گردد و ثابت شوند . بیماریانیکه علاقه به انجام یک رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) در زمان تصحیح تغییر شکل بینی پس از صدمه را دارند ، به سپتورینوپلاستی کنترل نیاز خواهند داشت . دوره مناسب جهت عمل جراحی رینوپلاستی ، 3 ـ 6 ماه پس از آسیب است که تمام تورم از بین رفته و استخوانها کاملاً تثبیت شده اند . در کودکان عمل جراحی را می توان تا 15 ـ 16 سالگی به تأخیر انداخت که در آن سن ، رشد صورت تقریباً کامل شده است.

مشاوره عمل بینی شکسته

اگر بینی شما دچار شکستگی شده است و نمی دانید که انجام جراحی بینی برایتان ضروری است یا خیر، در فرم زیر شماره موبایل خود را وارد کنید تا در کمتر از 6 ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شماره موبایل شما
شماره موبایل شما ارسال شد. منتظر تماس ما باشید.
دوباره امتحان کنید

چرا بینی می شکند ؟

مهم ترین دلایل برای شکسته شدن بینی شامل چه مواردی می شود ؟
آیا بعد از شکستن بینی باید جراحی زیبایی انجام داد ؟
شکستگی بینی باعث انحراف بینی می شود ؟؟؟
در پاسخ به سوالات شما عزیزان در رابطه با شکسته شدن بینی باید مطالبی ارائه کنیم
شما را به خواندن ان مطلب مهم در رابطه با علل شکستگی بینی دعوت می نمایم :

شکستگی در بینی
همانطور که می دانید بینی برجسته ترین جزء صورت است که حفاظت از آن دشوار است و در واقع مستعد آسیب می باشد .
بینی نسبت به سایر اعضای صورت به شکستگی حساس تر بوده و احتمال این عارضه در آن بیشتر است .
به طور کلی حدود 40 درصد از شکستگی های صورت را شکستگی بینی ها تشکیل می دهند .
در حالت کلی بینی در جلو توسط غضروف ها و درقسمت عقب و روی پل توسط استخوان های مربوطه نگهداری می شود . در صورت وارد شدن ضربه شدید به ساختمان استخوانی و غضروفی بینی ،باعث می شود که استخوان ها ترک بردارند و در نهایت باعث شکسته شدن بینی شود .

شایع ترین علل شکستگی در بینی ها چه مواردی را شامل می شوند :

 • وارد شدن صدمه به بینی در برخی از بازی های خطرناک مانند فوتبال
 • ببرخورد توپ بسکتبال و راگبی به بینی
 • همچنین تصادف با وسایل نقلیه موتوری
 • سقوط از بلندی
 • زمین خوردن
 • برخورد شدید با شی ثابت مانند در و دیوار
 • راه رفتن و برخورد با افراد
 • سایر موارد ….

درمان و رفع شکستگی بینی

رفع شکستگی بینی در روزهای اول توسط جراح بینی انجام می شود و در واقع این درمان شامل جا انداختن استخوان های بینی می باشد (معمولا این اقدام نیازی به جراحی نداشته و در مطب توسط جراح متخصص بینی قابل انجام است )

جراحی زیبایی بعد از شکستگی

نیاز به جراحی زیبایی همزمان با رفع شکستگی نیست و البته این مورد در افرادی که تمایل به تغییر در ساختار بینی دارند قابل انجام است ، به یاد داشته باشید که رفع شکستگی با جراحی زیبایی بینی تفاوت ویژه ای دارد و لزوما نیازی به جراحی زیبایی بینی بعد از شکستگی وجود ندارد .

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 پاسخ

 1. با تشکر من بینی ام رو با بی حسی جا انداختم فقط الان با وجود این که ده روز گذشته احساس سنگینی روی پلکهام دارم میتون بعلت تزریق امپول بی حسی باشه؟

 2. سلام دکترمن ۱۵ سالمه بینی من چند وقت پیش ضربه خورد وتا یک هفته به سختی نفس میکشیدم به متخصص هم مراجعه کردم گفت مشکلی نیست ولی قسمت پل بینیم فرو رفتگی پیدا کرده به نظرتون مشکل چیه آیا درست میشه یا به عمل نیاز داره؟

 3. سلام وقت بخیر من بینیم شکست وبا بهوشی کامل جاش انداختم الان پانسمان داخل بینیم خیای عذاب اوره برام میتونم بعد از ۳۰تا ۴۰ ساعت بعد از عملم برشون دارم؟

 4. سلام بچه من یک سال و نیم سن داده دماغش شکسته الان یک هفته اس میترسم جا بندازن اذیت بشه دکتر میگه باید بیهوشش کنیم موندمم سر دو راهی از دردش بعدعمل نگرانم

  1. سلام دوست عزیز
   سن کودک شما کم است بهتر است حتما با پزشک در این باره صحبت کنید تا در صورت لزوم این کار را انجام دهید. بهتر است زمان جراحی پس از اتمام رشد اسکلت صورت انجام شود. اما با این وجود بایستی تحت بررسی قرار بگیرید تا روش دقیق درمان به شما گفته شود.

 5. سلام اقای دکتر پسر 9 ساله من 6 ماه پیش ضربه شدیدی به بینیش وارد شد متاسفانه سهل انگاری شد و به دکتر مراجعه نکردیم بعد از 6 ماه بینی به طرز وحشتناکی کج شده ایا امکان جا انداختن هست یا باید تا 18 سالگی صبر کند و بعد جراحی شود با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه دیر شده است و در صورت آنکه در دو هفته ابتدای مراجعه می کردید می توانستیم بینی را جا انداخت ولی اگر مشکل تنفسی دارید می توانید تحت جراحی قرار بگیرید ولی در صورتی که مشکل تنفسی ندارند بهتر است تا سن 15 یا 16 سالگی صبر نمود.

  2. سلام آقای دکتر بینی من بعد از ضربه باعث دو شکستگی شده ولی اولین شکستگی را عمل کردم.الان بیشتر از هشت ماهه بخاطرش اذیت میشم و خیلی درد دارم.
   میخواستم بدونم این درد طبیعیه یا نه.
   باتشکر…

  3. سلام تا اندازه ای ممکن است درد مختصری داشته باشه اما اگر درد زیاد باشد باید مراجعه کنید شاید نیاز باشه لبه های شکستگی اگر لبه های تیزی وجود داره اصلاح بشه

 6. سلام دکتر من بینی حدود ۳ سال پیش ضربه شدید

  بهش وارد شد و حتمن شکست. ولی متاسفانه

  همون موقع جا نه انداختم . الان هم خیلی درد داره

  و بعضی روزا از دماغم خون میاد و به سختی نفس

  میکشم و سرم هم خیلی درد میگیره . الان راه چاره

  بنظر شما چیست چیکار باید بکنم کدام نوع عمل را

  انجام بدم . که خوب شوم ؟

  1. سلام
   راهکار درمان بینی شما جراحی انحراف بینی به همراه ظاهر بینی است یعنی سپتو راینوپلاستی

 7. سلام وقت بخیر
  من تو سن 10 سالگی توی یه حادثه بینی ام قوز برداشت و از روی ترس به پزشک مراجعه نکردم.
  میخواستم بدونم الان که 20 سالم هست برای رفع قوز امکان جا انداختن بدون بی هوشی هست یا حتما باید عمل کنم؟؟
  ممنون بابت پاسخگویی..

  1. سلام وقت بخیر
   من تو سن ۸.۹ سالگی ۲ بار بینیم متاسفانه شکست و ۲ تا پلیپ داشت که یکیش رو عمل کردم همون موقع میخواستم ببینم الان که سنم به ۱۶ رسیده میتونم پلیپ دوم رو عمل کنم

 8. سلام من یک بسر هستم و از سمت چپ صورت به بینی صربه وارد شده و تا 12 ساعت علامت خاصی نداشت بعد 12 ساعت از بینی تا انتهای چشم دچار ورم شد و کاسه چشم کبود شد و به یرعد در عرص دو روز این ورم رفت و من الان دست به بینیم میزنم درد کمی دا م و صدای استخون هاش میاد و ورم کمی داره به نظر شما به دکتر مراجعهنم انحراف هم نداره و اینکه در تنفسم هم تاثیر نگذاشته الان نزدیک یک هفتس گذشته چه کنم فقط دست به دماغم بزنم که اون صدای در بیاد یا نه دست نزنم

  1. بهتر است برای بررسی دقیق و مطمئن شدن به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید

 9. سلام من بینیم بچه بودم شکسته الان همیشه ورم دارم تیغش از وسط نصف شده فرق ترمیم با عمل چیه امکانش هست بدون عمل درسته بشه یا نه؟

  1. عزیزمپزشک باید از نزدیک شما روویزیت کنن تا بتونن نظر قطعی بدن

 10. سلام ببینی پسر من ۱ سال پیش شکسته که اون موقع دکتر متوجه نشد الان پسرم با مشکل تنفسی مواجه هست چکار بکنم یکی از دکترهایی قم میگن باید عمل بشود پسرم الان ۴ سالش است برای بد نیست؟

  1. اگر مشکل تنفسی زیاد باشه باید جراحی کنید ولی اگر مشکل کمه ایراد زیادی نداره یا علت این مشکلات تنفسی لوزه یا لوزه سوم نباشه باید عمل جراحی بشه

 11. سلام من تو سن ۸سالگی بینیم شکست اما به دلیل ترس از عمل به پزشک مراجعه نکردم و متاسفانه بینیم قوز زیادی برداشت.الان ۲۱سالمه می خواستم ببینم باید عمل کنم و با عمل قوز بینیم از بین میره؟

  1. سلام دوست عزیز بله چراکه نه البته باید اول معاینه بشید تا شرایتون کاملا بررسی بشه

 12. سلام من یکسال پیش بینیم و جراحی کردم و شکستگی و انحراف داره میشه جا انداخت یا حتما باید عمل ترمیمی انجام بدم؟؟؟

 13. سلام دختر 12 ساله ی من در مدرسه بینی اش شکست به دکتر متخصص بینی مراجعه کردیم وبعداز گذشت4 روز که ورمش خوابید دکتر جا انداخت و گچ کرد بعد گذشت یک هفته به دکتر مراجعه کردیم ودکتر ضمن باز کردن گچ گفت هفته ی بعد سمت قسمتی که شکسته است را کمی فشار دهید حدود 50 ثانیه . سوال :آیا بینی دختر من درست جا افتاده است ؟آیا نیاز به عمل جراحی دارد ؟آیا در بزرگسالی به عمل نیاز دارد ؟

  1. سلام دوست عزیز ایینکه درست جا افتاده است یا خیر رو که باید معاینه بشید توسط پزشک تا بتونن تشخیص بدن

 14. سلام خسته نباشید
  من ۸ سالم که بود توی ورزش های رزمی بینیم شکست ولی اونموقع عمل نکردم ولی الان قوز پیدا کرده میخواستم ببینم الان که ۱۵.۵ ساله هستم میشه عمل انجام داد؟

  1. سلام دوست عزیز حداقل سن برای آقایان 16 تا 17 سال است بهتره که تا 18 سالگی صبر کنید

 15. سلام آقای دکترمن ۱۰ماه پیش بینی عمل کردم الان ضربه خورده کمی نوک بینم یه طرف بالاس به نظرتون ترمیم داره

  1. سلام نزد پزکی که براتون جراحی انجام دادن مراجعه کنید معاینه کنن

 16. سلام اقای دکتر
  بنده حدود۱۰سالگی بینیم شکست الان ۳۶سال سنم هست مشکل تنفسی دارم قبلا دکتررفتم نوشتن که نیازمند عمل سپتو پلاستی هست و دکترفرمودن که انجام عمل بنده پنجاه پنجاه هست یعنی احتمالا سوراخ شدن غضرف و ایجاد انحراف بیشتر بعد عمل هست وگفتن که تصمیم باخودتون ایا برم عمل یاکه نه اگه عمل هم نرم مشکل تنفسی شدید دارم

  1. سلام با توجه به مشکل تنفسی که دارین بهتره که حتما عمل بشین اگر درست و ماهرانه عمل بشه احتمال بروز مشکلاتی مثل سوراخ شدن تیغه بینی بسیار کم هست.

 17. سلام وقتعالی بخیر
  میخواستم ببینم بعد ازترمیم شکستگی شخص کی میتونه به فعالیتهای ورزشی برگرده یا به عبارتی کی استخوان محکمتر میشه

  1. سلام بعد از ترمیم شکستگی بینی معمولا 2 ماه طول میکشه تا استخوام محکم بشه و فعالیتهای معمول ورزشی رو شروع کنید اما برای ضربه مستقیم به بینی تا 6تا 8 ماه باید جلوگیری بشه. اگر ضربه شدید باشه ممکنه دوباره شکستگی ایجاد بشه

 18. سلام وقت بخیر آقای دکتر
  از کنار بینی ام ضربه خوردم به متخصص مراجعه کردم گفتن که غضروف بینی شکسته و باید عمل بشی و گفتن بعد از عمل کنار بینی فرو رفته و گود میشه،دلیل گودی کنار بینی چی هست؟

  1. سلام هیچ دلیلی بر فرورفتگی بینی بعد از عمل وجود نداره قاعدتا نباید به وجود بیاد

 19. سلام،بینی من هین ورزش بارها شکسته الان هم کج شده هم قوز داره ایا وقتی که دوباره شکست می تونم به پزشک مراجعه کنم و بینیمو جابندازه؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز شما باید جراحی زیبایی بینی انجام بدید دگ الان جا انداختن امکان پذیر نیست.

 20. سلام
  من وقتی ۱۴ ساله بودم در اثر ضربه‌ای بینیم کبود شد و یک طرف بینیم اومد بیرون ، اول فکر کردم ورمه بعد می‌خوابه، و جدی نگرفتم و به دکتر هم مراجعه نکردم.
  الان ۱۷ سالم هست ، بینیم قوز پیدا کرده و خیلی بزرگ و نسبت به صورتم پهن و گوشتی شده ، آیا به خاطر اون ضربه بوده؟ و میتونم در این سن عمل کنم؟ پسر هستم . ممنون

 21. سلام
  پسر من در سن ۳ سالگی ضربه بدی به بینیش وارد شده که متعصفانه ما نبردیم جاش بندازیم الان ۸ سالشه و تو این مدت چند تا دکتر متخصص بردم آخرین دکتری کا بردم گفت باید با مشکل تنفسی ش هر جور هست( خیلی وقت ها خوبه و شبا خوب می‌خوابه ولی دوباره یه مدت مشکلش حاد میشه همیشه باید از قطره بینی برای حساسیت هست استفاده کنه) کنار بیاییم تا ۱۸ سالگی و اصلا نباید عمل بشه حالا داره کم کم بینیش هم توی صورت کج میشه خواستم ببینم واقعا نمیشه کاری کرد پزشک آخری که بردم و با دوربین داخل بینی رو دید گفت که حتی من باید مراقب باشم تا ۱۸ سالگی ضربه دیگری نبینه چون اصلا نمیشه به بینیش دست زد وگر نه شکل صورت بهم میریزه
  یه سوال دیگا احتمال داره همون ۱۸ سالگی هم که بینیش باید عمل بشه مشکل داشته باشه چه از نظر ظاهری چه تنفس و اینکه این مشکل بینی میتونه تاثیری در رشد قدی ش تا ۱۸ سالگی داشته باشه

 22. سلام من استخوان بینی ام در تصادف شکست و ب ی سمت صورتم قوز پیدا کرد دوماه پیش عمل زیبایی کردم ولی هنوز اون استخوان قوز داره دکتر بهم گفت ک ورمش بخوابه راست میشه ولی استخوانه هنوز کجه بنظرتون باید چکار کنم ممنون

  1. سلام وضعیت بینی شما رو نمیدونم الان اما اگر کجی شدید باشه گاهی 100در 100 درست نمیشه، اما اگر کجی خیلی زیاده میتونید عمل بشید دوباره بعد از یکسال

 23. سلام من ۲۴ سالمه بینیم تو دعوا شکست رفتم دکتر گوش حلق بینی جا انداخت ولی من قبلا هم مشکلا تنفسی داشتم که الانم همون اندازه میتونم نفس بکشم ولی در کل بینیم مثل اول جا نیفتاده طرف راست بینیم نشصت کرده و دکتر هم گفت که دیگه مثل اول جانمیفته .میخاستم بدونم باید عمل کنم یا لازم نیست

  1. سلام اگر مشکل کجی بینی یا مشکل تنفسی دارین باید جراحی رینوپلاستی بشین