دکتر علی اصغر شیرازی / جراحی بینی / از سیر تا پیاز عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۳۵ دقیقه

از سیر تا پیاز عمل بینی

اکثر ما می دانیم که رایج ترین جراحی در کشورمان جراحی زیبایی بینی است. سالانه بسیاری از افراد برای انجام این جراحی زیبایی اقدام می کنند. عمل بینی در تهران بسیار رایج است. تعداد زیادی از متقاضیان انجام این جراحی از دیگر شهرها به تهران سفر می کنند تا نزد بهترین جراح بینی تهران این عمل زیبایی را انجام دهند. حتی تعداد زیادی از مسافران به پایتخت جراحی بینی دنیا سفر می کنند تا خود را به دست تیغ بهترین متخصصان جراحی زیبایی کشور بسپارند.

محتوا نمایش

 

اینفوگرافیک حقایق جراحی بینی

 

اما قطعاً پیش از انجام این جراحی، مانند همه جراحی های دیگر، سوالاتی در ذهن مطرح می شود که یافتن پاسخ برای آن ها کار دشواری است. سوالاتی از قبیل این که هزینه این عمل چقدر است؟ بهترین دکتر تهران برای عمل بینی چه کسی است؟ چطور باید بهترین جراح بینی تهران را پیدا کنم؟ و… فراموش نکنید که همیشه انسان زمانی ترس دارد که موضوعی برای او ناشناخته باشد. پس با درک صحیح و شناخت درست، دیگر ترس از عمل بینی معنا نخواهد داشت.

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی چیست؟

عمل زیبایی بینی در اصطلاح علمی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) نامیده می شود. جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی با انجام تغییرات لازم روی ساختار بینی، به اصلاح فرم بینی و رفع مشکلات تنفسی می پردازد. مشکلاتی از قبیل قوز بینی، کج بودن بینی، گوشتی بودن بینی و افتادگی یا پهن بودن نوک بینی با این جراحی زیبایی قابل درمان است.

آمار جراحی بینی

آمار و ارقام جراحی بینی

انجام جراحی بینی به چه کسانی توصیه می شود؟

در پاسخ به این پرسش که چرا عمل زیبایی بینی انجام می شود، باید گفت که هم زنان و هم مردان این جراحی رایج در ایران را برای رفع مشکلات زیر انجام می دهند:

 • قوز بینی (در اصطلاح عمومی بینی عقابی)
 • کجی و انحراف بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • اصلاح فرم بینی
 • رفع گوشت زیاد و اضافه بینی
 • اصلاح پهن بودن نوک بینی

در فیلم جراحی بینی زیر نمونه ای از مشکلات بینی (قوز بینی و افتادگی نوک بینی) و رفع آن را مشاهده می کنید:

 

 

مشکلات بینی هم ممکن است از بدو تولد به صورت مادرزادی وجود داشته باشند و یا بعد از یک حادثه و تصادف ایجاد شده باشند. برای مثال برخی از افراد به طور مادرزادی با مشکل انحراف بینی (کج بودن تیغه بینی) متولد می شوند و برخی دیگر نیز بر اثر ضربه ای که در ورزش به بینی آن ها وارد شده است، دچار شکستگی و کج شدن تیغه بینی می شوند. در هر صورت، این مشکلات به کمک جراحی توسط یک جراح بینی خوب قابل حل است.

اینفوگرافیگ علت انجام جراحی بینی

علت انجام جراحی بینی

 

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند؟

بسیاری از افراد پیش از عمل این پرسش را در ذهن دارند که عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ اگرچه رینوپلاستی عمل رایجی در ایران است اما در برخی از افراد این عمل امکان پذیر نیست و نباید انجام شود. ممنوعیت عمل بینی شامل افراد زیر می شود:

 1. افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون (مانند مبتلایان به هموفیلی)؛
 2. افراد سالخورده؛
 3. افراد مبتلا به چاقی شدید؛
 4. افرادی که به صورت حرفه ای یا غیرحرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند؛
 5. افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت (جراحی بینی برای افراد مبتلا به دیابت در صورتی مجاز است که دیابت کنترل شده داشته باشند)؛
 6. افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند (اختلال بدریخت انگاری یا body-dysmorphic disorder )؛
 7. افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند؛
 8. خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال؛
 9. زنان باردار (عمل بینی برای زنان باردار ممنوع است)؛
 10. خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد؛
 11. کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.

علاوه بر این، باید گفت که خانم هایی که قصد بارداری بعد از عمل بینی دارند، باید حداقل 6 ماه بعد از جراحی بینی برای بارداری اقدام کنند.

نمونه کار دکتر شیرازی 8 ماه بعد از عمل

نمونه عمل بینی 8 ماه بعد از جراحی

آیا با وجود کم خونی می توان جراحی بینی انجام داد؟

یکی از آزمایش هایی که پیش از انجام عمل بینی باید انجام شود، آزمایش کم خونی یا همان آنمی است. در این آزمایش، اگر مشخص شود که میزان هموگلوبین خون فرد کمتر از 10  است، ابتدا با کم خونی درمان شود و سپس برای عمل اقدام کند. با مراجعه به پزشک متخصص و تجویز قرص های مناسب (معمولاً مکمل های ب 12 و آهن) و یا انتقال خون، این کم خونی قابل درمان خواهد بود.

چرا عمل بینی در سن بالا توصیه نمی شود؟

با افزایش سن، اجزای صورت از جمله بینی دچار تغییراتی مانند بزرگ شدن، افتادگی یا ضخیم شدن پوست می شوند. برخی از این تغییرات از جمله ضخیم شدن پوست بینی می تواند کار جراحی را دشوار کند. احتمال باقی ماندن جای بخیه روی بینی و دیر خوب شدن زخم ها در سنین بالا وجود دارد. هرچه سن فرد برای جراحی بالاتر باشد، پیش بینی نتیجه جراحی سخت تر است و زیبایی بینی چندان چشمگیر نخواهد بود.

عمل بینی در سن بالا

جراحی زیبایی بینی در سن بالا

بهترین سن جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

یکی از پرسش های رایج در میان افرادی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی دارند این است که چه سنی برای عمل بینی مناسب است؟ طبق نظر پزشکان فعال در زمینه جراحی بینی، بهترین سن زمانی است که اجزای صورت به طور کامل رشد کرده باشند. رشد در خانم ها نسبت به آقایان زودتر اتفاق می افتد. به همین دلیل می توان گفت که سن مناسب عمل بینی برای خانم ها بعد از 16 سالگی و سن مناسب جراحی بینی مردان بعد از 17 سالگی است.

آیا جراحی بینی برای مبتلایان به سینوزیت ممنوع است؟

خیر. این عمل بر روی استخوان بینی، پوست بینی و غضروف انجام می شود و هیچ تغییری روی سینوس ها انجام نمی شود. به همین دلیل سینوزیت نمی تواند مانعی برای جراحی بینی باشد. علاوه بر این، گاهی سینوزیت ناشی از انحراف بینی است که با تشخیص متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی انحراف بینی می تواند به رفع این مشکل نیز کمک کند.

آیا عمل همزمان انحراف و زیبایی امکان پذیر است؟

بله. در صورتی که دکتر جراح بینی تشخیص دهد که فرد با پولیپ یا انحراف بینی نیز مواجه است، در حین جراحی، ابتدا به رفع این مشکل می پردازد و سپس کار زیباسازی بینی را انجام می دهد.

کجی بینی خانم جوان و رفع آن با جراحی

نمونه عمل همزمان انحراف بینی و زیبایی (سپتورینوپلاستی)

شکستگی بینی و جراحی زیبایی بینی برای ورزشکاران چگونه است؟

بسیاری از افراد، به خصوص آقایان، که برای جراحی بینی مراجعه می کنند از ورزشکارانی هستند که در حین ورزش با مشکل شکستگی بینی مواجه شده اند. این افراد اگر بلافاصله بعد از شکستگی بینی در حین ورزش به پزشک مراجعه کنند، کار درمان و جراحی آسان تر خواهد بود؛ اما اگر مدت زمان زیادی از آسیب گذشته باشد، کار درمان و جراحی سخت تر خواهد بود. اما آیا شما به عنوان ورزشکار، با علائم شکستگی بینی آشنا هستید؟

 

صحبت های دکتر شیرازی در مورد جراحی شکستگی بینی

علائم شکستگی بینی چیست؟

علائم شکستگی بینی عبارتند از:

 • درد یا احساس خشکی به ویژه در زمان دست زدن به بینی
 • ورم و باد کردن بینی و اطراف آن
 • خونریزی از بینی
 • کبودی اطراف بینی یا چشم ها
 • کج شدن یا بد شکل شدن بیما
 • سختی در تنفس از بینی
 • آبریزش از بینی
 • احساس گرفتگی یکی از سوراخ های بینی یا هر دوی آن ها

 

علائم شکستگی بینی

شکستگی بینی و علائم آن

نحوه انجام عمل بینی چگونه است؟

جراح به کمک تکنیک های جدید جراحی بینی و با بیهوشی عمومی جراحی بینی را انجام می دهد. در تصویر زیر چگونگی انجام رینوپلاستی را به صورت تصویری ملاحظه می کنید:

نحوه انجام جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی کدام است؟

به طور کلی عمل بینی به دو روش زیر انجام می شود:

 • عمل بینی باز
 • عمل بینی بسته

تشخیص و انتخاب هر یک از این روش ها بر عهده پزشک جراح بینی است. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

 

صحبت های دکتر شیرازی در مورد نحوه انجام جراحی زیبایی بینی

جراحی باز بینی چگونه انجام می شود؟

این روش رایج ترین روش جراحی بینی است که در آن جراح، برشی روی پایه بینی (کلوملا) ایجاد می کند، سپس پوست بینی را به طور کامل به سمت بالا می برد. با این روش، جراح به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی خواهد داشت و تغییرات ضروری را به راحتی ایجاد می کند. از مزایای روش جراحی باز بینی می توان به دسترسی کامل جراح به ساختمان بینی، کاهش احتمال عدم قرینگی سوراخ های بینی بعد از جراحی، فضای کار بیشتر جراح برای کار، رفع آسان تر کجی بینی و انحراف و نتیجه جراحی زیباتر. اگر جراح مهارت و تخصص بالا در این جراحی داشته باشد، هیچ گونه اثری از بخیه روی بینی باقی نخواهد ماند.

نحوه عمل بسته بینی چگونه است؟

این روش بدون ایجاد هرگونه برش روی بینی انجام می شود. جراح به کمک ابزاری مخصوص پوست بینی را بالا نگه داشته و سپس عمل جراحی از داخل بینی انجام می دهد. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد برش و باقی نماندن جای بخیه بر روی کلوملا و مدت زمان کمتر عمل اشاره کرد. اما بسیاری از متخصصان جراحی بینی این روش را برای جراحی مناسب نمی دانند زیرا جراح دید کامل بر ساختمان بینی ندارد و نمی تواند تغییرات پیچیده تر را ایجاد کند. نتیجه این جراحی به زیبایی عمل باز بینی نیست.

نحوه برش در جراحی بینی

نحوه برش در جراحی باز و بسته بینی

عمل بینی باز بهتر است یا بسته؟

امروزه اکثر متخصصان رینوپلاستی دریافته اند که مزایای عمل بینی باز بیش از نوع بسته آن است. در واقع در این عمل، جراح به دلیل داشتن میدان دید بیشتر می تواند تغییرات را به راحتی و بدون هیچ خطایی انجام دهد. علاوه بر این، نتیجه حاصل از این روش بهتر از عمل بسته بینی است.

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

در شکل زیر به طور کامل تفاوت در نحوه جراحی این دو روش و مزایا و معایب هر یک از آن ها را ملاحظه خواهید کرد:

عمل باز و بسته بینی

تفاوت عمل باز و بسته بینی

انواع بینی کدام است؟

اگر تصمیم به انجام عمل کوچک کردن بینی گرفته باشید، قطعاً دو واژه بینی گوشتی و بینی استخوانی را شنیده اید. اما تفاوت این دو گونه بینی چیست؟ چطور می توان بینی گوشتی و استخوانی را تشخیص داد؟ یا بهتر بگوییم، انواع مدل بینی چیست؟ بینی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. بینی گوشتی
 2. بینی استخوانی

در ادامه به بررسی ویژگی هر یک از این انواع بینی می پردازیم.

بینی گوشتی و ویژگی های آن

پوست ضخیم و چرب، داشتن غضروف ضعیف و پهن بودن نسبی نوک بینی از ویژگی های کلی این مدل بینی ها است. صحبت های دکتر شیرازی، متخصص جراحی بینی در تهران، در خصوص ویژگی های بینی گوشتی را می شنویم:

 

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برمی گردد؟

بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند، ابراز نگرانی می کنند که بینی آن ها بعد از عمل راینوپلاستی بعد از چند وقت مجددا به حالت اول بازگردد. اما این نظر با پیشرفت تکنیک های جراحی، امروزه چندان صحیح نیست. دکتر شیرازی جراح و متخصص جراحی بینی در تهران در مورد این موضوع توضیحاتی را بیان می کند.

بینی استخوانی و ویژگی های آن

غضروف قوی، پوست نازک و اغلب قوزدار بودن تیغه بینی از ویژگی های این مدل بینی است. در زیر عکس بینی استخوانی را ملاحظه می کنید:

رفع قوز بینی با جراحی دکتر شیرازی

نمونه بینی استخوانی قبل و بعد از عمل

 

آشنایی با جراحی انواع مدل های بینی و بهترین جراحان

تا به اینجا با انواع بینی آشنا شدیم. اکنون باید به دنبال پزشکی باشیم که بتواند هر یک از این نوع بینی ها را به شیوه ای صحیح و زیبا عمل کند. در واقع باید به دنبال بهترین جراح رینوپلاستی باشیم تا با مهارت خود به زیباسازی بینی بپردازد. اما ویژگی های این جراح چیست؟ در ادامه مطلب به بررسی آن می پردازیم.

 

فیلم کوتاهی از جراحی انواع مدل های بینی 

بهترین جراح بینی تهران چه کسی است؟

شاید این عنوان به نظر شما کلیشه ای باشد که در عمل پیدا کردن آن کار دشواری است. اما باید بگوییم که این بخش، مهم ترین بخش از تصمیم شما برای جراحی است. زمانی که تصمیم به جراحی بینی می گیرید، بیشترین تمرکز شما باید انتخاب یک متخصص بینی خوب باشد زیرا اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید، چند سال بعد باید مجددا برای جراحی ترمیمی بینی خود اقدام کنید. قبل از انتخاب جراح حتماً به موارد زیر در ویژگی های پزشک دقت کنید:

 • داشتن اخلاق حرفه ای
 • داشتن صبر و حوصله در پاسخگویی به بیمار
 • داشتن مهارت و تجربه در کار جراحی بینی
 • داشتن تعداد زیادی نمونه کارهای موفق
 • تخصص کافی در علم جراحی بینی
 • داشتن علم زیبایی شناسی برای انتخاب مدل مناسب برای فرد
 • راهنمایی کامل بیمار قبل و بعد از جراحی
 • مهارت در جراحی انواع بینی

بهترین جراح بینی گوشتی تهران چه کسی است؟

بینی گوشتی یکی از بینی های پر کار در جراحی است که جراحی آن نیاز مستقیم به مهارت پزشک دارد تا بتواند با ظرافت کامل این جراحی را انجام دهد. اگر پزشک بر کار خود تسلط داشته باشد، این عمل به شکل بسیار خوبی انجام می شود و برگشت پذیر نخواهد بود. یک جراح بینی گوشتی خوب در تهران به رفع عیوب بینی از جمله پهن بودن نوک بینی و گوشتی بودن آن می پردازد. همچنین فرد را راهنمایی می کند که کدام مدل بینی برای جراحی بینی گوشتی مناسب تر است.

بهترین جراح بینی استخوانی تهران کیست؟

 همان طور که گفتیم، بینی استخوانی با مشخصه پوست نازک قابل شناسایی است. پوست نازک این بینی کمک می کند که نتایج حاصل از جراحی بسیار زیباتر به نظر برسد. اما فراموش نکنیم که داشتن قوز نیز از دیگر ویژگی های این مدل بینی است. جراح بینی خوب به قدری بر کار خود تسلط دارد که به رفع قوز بینی و تغییر صحیح استخوان تیغه بینی می پردازد.

جراحی بینی استخوانی

نمونه قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی

آشنایی با مدل های مختلف در جراحی بینی

یکی دیگر از مهم ترین بخش های جراحی رینوپلاستی انتخاب مدل مناسب بینی است. تمامی مدل های بینی برای همه چهره ها مناسب نیستند. مشاوره صحیح و آگاه کردن بیمار از مدل انتخابی بر عهده یک دکتر خوب است که با علم زیباشناسی خود، فرد را از استانداردهای زیبایی آگاه کند. به طور کلی مدل های بینی عبارتند از:

 • بینی عروسکی (بینی فانتزی)
 • بینی طبیعی
 • بینی نیمه عروسکی (نیمه فانتزی)

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران چه کسی است؟

زمانی که جراحی بینی در ابتدا در ایران رواج پیدا کرده بود، این مدل بینی طرفداران بسیار زیادی داشت. اما با گذشت زمان و مطالعات علمی، مشخص شد که این مدل، از استانداردهای لازم برای تنفس فرد برخوردار نیست. بینی عروسکی با نام بینی فانتزی نیز شناخته می شود و از ویژگی های ظاهری آن می توان به داشتن نوک سر بالا، استخوان بینی باریک، قوس زیاد روی تیغه بینی، بیش از حد کوچک بودن تیغه و سوراخ های بینی اشاره کرد. زاویه بین نوک بینی و لب ها در این مدل بیش از 100 درجه است. مشکلات تنفسی ناشی از استاندارد نبودن تیغه و سوراخ های بینی باعث شده که متخصصان خوب گوش و حلق و بینی این مدل را پیشنهاد نکنند. مدل عروسکی هرگز برای بینی های گوشتی و افرادی که اجزای چهره یشان درشت است پیشنهاد نمی شود.

جراحی زیبایی بینی فانتزی دکتر شیرازی

نمونه مدل بینی فانتزی 2 سال بعد از جراحی

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران کیست؟

مدل طبیعی، مدل استاندارد در جراحی بینی است که هم در میان آقایان و هم در میان خانم ها طرفداران زیادی دارد. تیغه صاف و بدون قوس، اندازه متناسب بینی و سوراخ ها و زاویه استاندارد نوک بینی و لب ها (90 تا 100 درجه) از ویژگی های این مدل بینی است. مدل بینی طبیعی هم برای بینی های گوشتی و هم استخوانی مناسب می باشد. یک جراح بینی طبیعی خوب در تهران با مهارت خود تمامی موارد استاندارد این مدل بینی را رعایت می کند. بینی بعد از این جراحی در عین زیبایی و داشتن فرم جذاب، مشخص نیست که عملی روی آن صورت گرفته است.

جراحی بینی طبیعی

نمونه جراحی بینی طبیعی

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، بینی عروسکی و طبیعی از نظر ظاهری و عملکرد تفاوت هایی با هم دارند که دکتر علی اصغر شیرازی به طور کامل در مورد تفاوت این دو مدل بینی صحبت خواهند کرد:

بینی طبیعی یا فانتزی؟ کدام یک بهتر است؟

با وجودی که بسیاری از بانوان مدل بینی فانتزی را دوست دارند اما امروزه متخصصان خوب گوش و حلق و بینی دریافته اند که بینی طبیعی بهترین مدل بینی از نظر تنفس و عملکرد است. برای بررسی دقیق تر این پرسش، صحبت های دکتر علی اصغر شیرازی را می شنویم:

بهترین جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران کیست؟

مدل نیمه فانتزی یکی دیگر از مدل های پرطرفدار در میان خانم ها است. این مدل بینی که با نام نیمه عروسکی هم شناخته می شود، در واقع مدلی مابین بینی طبیعی و بینی عروسکی (فانتزی) است. تیغه این بینی نه صاف است و نه قوس زیادی دارد، قوس تیغه در این مدل کم است. تیغه نه به اندازه بینی عروسکی ظریف و کوچک است و نه به اندازه بینی طبیعی پهن است. سوراخ های بینی به اندازه بینی طبیعی بزرگ نیست اما بیش از اندازه نیز کوچک نیست. بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی طبیعی عملکرد ضعیف تر و نسبت به بینی فانتزی عملکرد بهتری دارد.

نمونه جراحی بینی نیمه عروسکی دکتر علی اصغر شیرازی

نمونه عمل بینی نیمه فانتزی

مراحل انجام عمل بینی چیست؟

اکنون که با جراحی بینی، انواع مدل های بینی و نحوه عمل آن آشنا شدید، به سراغ مراحل رینوپلاستی خواهیم رفت. در تصویر زیر مراحل لازم برای انجام این عمل را مشاهده می کنید:

10 گام اصلی در جراحی بینی

مراحل اصلی جراحی بینی

چگونه بهترین دکتر جراحی بینی تهران را انتخاب کنم؟

این روزها با گسترش فعالیت پزشکان در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی، کار شناخت آن ها و ارتباط مستقیم با بیماران آن ها آسان تر شده است. کافی است که پیش از جراحی به خوبی وقت بگذارید و با دقت بر روی جراحی که در نظر دارید، بررسی های لازم را انجام دهید. طی کردن مراحل زیر می تواند به شما کمک کند که در عمل انتخاب مناسبی داشته باشید.

 • شبکه های اجتماعی، کانال ها و وبسایت ها را به خوبی بررسی کنید و نمونه کارهای جراحان بینی و نظرات در مورد آن ها را بخوانید؛
 • با بیماران پزشک مشورت کنید و در مورد رضایت و عدم رضایت آن ها بررسی کنید؛
 • لیستی از آدرس و شماره تماس پزشکانی تهیه کنید که نمونه کارهای آن ها را پسندیده اید و تا حدودی اطلاعات در مورد کیفیت کار آن ها به دست آورده اید.
 • به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید و نمونه کارهای حضوری پزشک را ببینید.
 • در جلسه حضوری مشاوره، حتماً ویژگی هایی را که در بالا به آن ها اشاره کردیم را مدنظر قرار دهید.

 

جراح بینی خوب چه ویژگی هایی را باید در هنگام عمل در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی رعایت موارد زیر از سوی پزشک ضروری است:

 • جراحی بینی بر اساس معیارهای زیبایی شناسی
 • فرم دادن استاندارد به بینی (بیش از حد سر بالا نکردن نوک بینی، ایجاد تقارن در سوراخ های بینی و …)
 • رفع مشکلات بینی، ازجمله رفع قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی
 • دقت و ظرافت در جراحی
 • مهارت و علم و در شناخت عصب بویایی بیمار و آسیب نزدن به حس بویایی او

 

 

فیلم کوتاهی از عمل های موفق بینی (نمونه کارهای دکتر شیرازی)

جراحی بینی نزد دکتر غیر متخصص چه عوارضی دارد؟

جراحی راینوپلاستی باید حتماً توسط یک متخصص خوب و با تجربه انجام شود تا از بروز مشکلات بعد از عمل بینی پیشگیری شود. عوارض جراحی بینی نزد پزشک غیر متخصص عبارتند از:

 • آسیب دیدن بویایی فرد برای همیشه
 • مشکلات تنفسی (خس خس کردن در هنگام نفس کشیدن، خر خر کردن در خواب و …)
 • وقفه تنفسی در هنگام خواب
 • بروز سردردهای ناشی از تنفس نادرست
 • دفرمه شدن بینی و نداشتن شکل مناسب
 • نامتقارن شدن بینی
 • کجی بینی بعد از جراحی (این مورد علاوه بر جراح، به مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز بستگی دارد)

جراحی بینی مردان چگونه است؟

امروزه بر خلاف گذشته، مردان نیز به زیبایی ظاهری و جذابیت مردانه خود اهمیت می دهند. به همین دلیل انجام جراحی زیبایی بینی مردان نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است . اما مهمترین ویژگی جراحی بینی مردان حفظ فرم بینی متناسب با چهره مردانه افراد است . طبق مطالعات انجام شده مبنی بر آناتومی بدن مردان، بینی های مردان حدوداً ده درصد از بینی های زنان بزرگ تر است .در جراحی بینی مردان تبحر و مهارت پزشک بسیار مهم است و بینی باید به گونه ای فرم بگیرد که چهره مردانه حفظ شود. انتخاب بهترین جراح بینی مردان شاید کار دشواری به نظر برسد اما با در نظر گرفتن تمام ویژگی های بالا می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. نمونه کارهای جراحی بینی آقایان بهترین راهنما برای شما خواهد بود.

جراحی زیبایی بینی در مردان

نمونه ای از جراحی زیبایی بینی مردان

تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان چیست؟

طبق آماری که اخیراً منتشر شده است، حدود 20 درصد از عمل های زیبایی بینی بر روی مردان صورت می گیرد. رعایت فرم بینی متناسب با چهره و آناتومی مردانه  در رینوپلاستی آقایان حائز اهمیت است. زاویه چرخش نوک بینی در مردان و زنان متفاوت است و در مردان نباید زاویه به گونه ای باشد که حفره های بینی نمایان شود .

همان طور که تفاوت بین جنسیت در ظاهر مردان و زنان وجود دارد نوع جراحی زیبایی مردان با زنان متفاوت است. آنچه جراحان بینی در حین جراحی در نظر می گیرند حالت صورت مخروطی شکل برای مردان و قلب شکل برای زنان است. از دیگر تفاوت های بینی مردان و زنان اندازه، عرض و ارتفاع بینی است که باید در حین جراحی بینی مد نظر گرفته شود . در عکس زیر تفاوت جراحی بینی مردان و زنان را بعد از عمل مشاهده می کنید:

 

 

آیا عمل بینی برای آقایان عوارض دارد؟

به طور کلی راینوپلاستی یک جراحی بدون عارضه است؛ اما همیشه یک دوره کوتاه مدت تورم و کبودی پس از جراحی بینی وجود دارد که این نوع عارضه ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود. اما برخی دیگر از عوارض جراحی بینی شامل عدم قرینگی، اختلالات تنفسی و کوچک شدن بیش از حد است. این نوع عوارض دراثر انتخاب نادرست جراح و افراد غیرمتخصص رخ می دهد. لذا برای جراحی زیبایی بینی در انتخاب جراح لازم و کافی را داشته باشید.

آیا جراحی بزرگ کردن بینی وجود دارد؟

در بین عمل های بینی که در بین عموم مردم رایج است و به منظور کوچک کردن بینی، گاهی افراد تمایل به افزایش فرم بینی خود دارند. به همین دلیل برای بسیاری از مردم سوال ایجاد می شود که آیا جراحی بزرگ کردن بینی امکان پذیر است؟ باید گفت بله این عمل امکان پذیر است. بیشتر افرادی که تمایل به انجام جراحی بزرگ کردن بینی دارند، افرادی هستند که بینی های آن ها به صورت مادرزادی کوچک است و یا اینکه در اثر جراحی نادرست، بینی آن ها بسیار کوچک شده و سبب شده آناتومی و ظاهر صورت آن ها برهم ریخته شود. چنین افرادی می توانند با مراجعه به یک جراح بینی خوب در تهران اقدام به جراحی بزرگ کردن بینی خود نمایند. دکتر خوب بینی با استفاده از پیوند استخوان و پیوند غضروف فرم بینی را تصیح می کند و حالت آن را تغییر می دهد.

نمونه بزرگ کردن بینی

نمونه قبل و بعد جراحی بزرگ کردن بینی

نحوه جراحی بزرگ کردن بینی چگونه است؟

در جراحی بزرگ کردن بینی (جراحی بینی افزایشی) باید یک چارچوب کلی در قسمت زیرین پوست قرار بگیرد تا جراح بینی بتواند تمام برجستگی های مورد نظر برای ترمیم استخوان تیغه را اعمال کند. طی این جراحی، پل بینی صاف می شود و برجستگی بینی به حال متعادل برمی گردد. در این جراحی، دکتر معمولاً یک شکاف در پوست دیواره بینی و یا بخش داخلی سوراخ بینی ایجاد می کند. سپس، اگر نیاز به پیوند استخوان باشد، از دنده ها ، استخوان پشت آرنج ، سطح بیرونی جمجمه، ستیغ ران و … استفاده می کند. پیوند استخوان از این نواحی هیچ گونه مشکلی را برای ساختار استخوانی ایجاد نمی کند و بیمار نیز هیچ گونه دردی احساس نمی کند.

اگر نیاز به استفاده از غضرف باشد، جراح بینی از گوش ها و یا غضروف های اضافه در خود بینی برای این کار استفاده می کند.

جراحی انحراف بینی با عمل زیبایی متفاوت است؟

بله این دو جراحی با هم متفاوت است. افرادی که دچار انحراف بینی هستند، سپتوم یا تیغه بینی در آن ها با کجی همراه است. در این افراد عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی انجام می شود و کجی بینی برای تنفس بهتر رفع می شود. حال این فرد ممکن است از نظر ظاهری نیز از بینی خود رضایت نداشته باشد. به همین دلیل عمل زیبایی و انحراف همزمان برای او قابل انجام خواهد بود که به این عمل سپتورینوپلاستی گفته می شود.

انحراف بینی و زیبایی

نمونه قبل و بعد جراحی انحراف و زیبایی بینی

 

مشکلات ناشی از انحراف بینی چیست؟

 • سپتوم یا تیغه بینی دیواره نازک از جنس استخوان و غضروف است که با لایه ظریف مخاطی پوشیده شده و دو حفره بینی را از هم جدا می کند. قاعدتا این تیغه باید درست در خط وسط قرار داشته باشد ولی در غالب افراد اینطور نیست، یعنی این دیواره کمی به سمت راست یا چپ متمایل است. چنانچه انحراف تیغه بینی کم باشد، اشکالی بوجود نمی آید؛ ولی در ۱۰ درصد کل اجتماع این انحراف بقدریست که در تنفس آن ها ایجاد مشکل می کند‌.
  مهمترین ایراد است. این افراد غالبا شب ها به سختی و با دهان باز تنفس می کنند که باعث بدخوابی و خشکی دهان می گردد. نکته جالب در این افراد اینست که هرگاه شب ها به سمتی که انحراف تیغه وجود دارد میخوابند مشکلی نداشته و وقتی به سمت مقابل میخوابند دچار انسداد میشوند.
 • خشکی و خونریزی بینی
 • تنگی و یا انسداد کامل و یا نسبی تنفس از بینی
 • تنفس با دهان باز در هنگام خواب (بدخوابی و خشکی دهان ناشی از آن)
 • افزایش احتمال سینوزیت و سردرد از اشکالات

علت انحراف تیغه بینی چیست؟

این مشکل در بیشتر موارد ارثی بوده و در زمان بلوغ  بروز پیدا می کند. این افراد تا زمان نوجوانی شکایت زیادی ندارند ولی پس از آن متوجه اشکالات تنفسی می شوند.

 

علت دیگر این عارضه ضربه مستقیم به بینی است. برخی از این ضربه ها در زمان کودکی اتفاق می افتد و ممکن است والدین توجهی به آن نداشته و بعدها مشکل آفرین شود.
درمان این مشکل فقط جراحی است و هیچ راه حل دیگری مانند دارو درمانی برای آن وجود ندارد. برطرف کردن انحراف تیغه بینی برای جراح بینی باتجربه کار سختی نیست و چنانچه با دقت و مهارت انجام شود، عوارض آن بسیار ناچیز بوده و برخلاف تصور عموم هیچگونه برگشتی ندارد. گاهی مواقع احتمال وجود مشکلات دیگری همچون سینوزیت، پولیپ و یا بزرگی توربین بینی (شاخک های بینی) وجود دارد که جراح انحراف بینی خوب باید آنها را تشخیص داده و همزمان با سپتوپلاستی، و یا همان جراحی اصلاح انحراف تیغه بینی به رفع آنها نیز بکوشد.

جراحی بینی در دوران کرونا امکان پذیر است؟

طبق ابلاغیه وزارت بهداشت، به دلیل کاهش شیب کرونا عمل بینی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی بلامانع است. بر اساس این پروتکل ها، افراد بالای 60 سال و کمتر از 10 که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و همچنین افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند نمی توانند تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند. همچنین افرادی که مبتلا به کرونا بوده اند و یا با افراد مبتلا به کرونا در ارتباط بوده اند.

کرونا و عمل بینی

جراحی بینی در دوران کرونا

قیمت جراحی بینی در تهران چقدر است؟

هزینه این عمل زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. تخصص و مهارت جراح و همچنین علم او، تعداد عمل های موفق او، میزان مشکل بیمار و پیچیدگی جراحی (گوشتی بودن بینی یا استخوانی بودن آن)، هزینه کلینیک جراحی و هزینه دستیاران پزشک بر قیمت نهایی این عمل تاثیر گذار است. ضمن این که باید گفت بیمه های درمانی پوششی برای این جراحی ارائه نمی دهند و هزینه آن به طور کامل بر عهده بیمار است.

اقدامات بعد از جراحی بینی

رینوپلاستی مانند همه عمل های دیگر، فقط محدود به دانستنی های پیش از جراحی نمی شود. اقدامات و مراقبت های بعد از آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش به تمامی پرسش های بعد از عمل بینی می پردازیم.

مراقبت های بعد از عمل بینی

همان گونه که اقدامات قبل از عمل رینوپلاستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بعد از این جراحی نیز باید اقداماتی صورت بگیرد که نتیجه جراحی خوب باشد.

 • روز عمل کسی را برای همراهی با خود بیاورید زیرا بعد از ترخیص نیاز به کمک او دارید و نمی توانید به تنهایی کار را انجام دهید.
 • زمانی که به منزل رسیدید، از غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ و فرنی استفاده کنید.
 • تا 48 ساعت بعد از عمل از کمپرس یخ روی قسمت های کبود استفاده کنید. مراقب باشید که به گچ بینی فشار وارد نکنید.
 • گاز استریلی که پزشک زیر سوراخ های بینی شما گذاشته است ممکن است تا 48 ساعت بعد از عمل به خونابه آغشته شود که به راحتی می توانید آن را عوض کنید. پرستار نحوه عوض کردن این گاز استریل را به همراه شما یاد خواهد داد.
 • برای کاهش کبودی و ورم صورت، حتماً در هنگام استراحت و خواب، سر را بالاتر از بدن قرار دهید. به کمک چند بالش زیر سر، خون به راحتی جریان خواهد داشت.
 • از بلند خندیدن، باز کردن بیش از حد دهان و صحبت کردن زیاد بپرهیزید.
 • حتماً به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
 • از آب زدن به صورت و خیس کردن گچ بینی خودداری کنید. می توانید از یک تکه دستمال مرطوب برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید.
 • دندان ها را به کمک یک مسواک نرم و به آرامی بشویید.
 • چسب زدن به بینی در 2 هفته اول اهمیت بسیار زیادی دارد. نحوه چسب زدن صحیح را از پزشک خود بیاموزید.
 • تا 2 ماه بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • استفاده از عینک تا حداقل 2 ماه بعد از رینوپلاستی ممنوع است.
 • از قرار گرفتن در معرض گرمای آفتاب، شعله گاز یا سولاریوم خودداری کنید.

بعد از جراحی بینی چه غذایی بخورم؟

بعد از عمل، تغذیه از اهمیت زیادی برخوردار است. غذاها نباید سفت و سخت جویده شوند تا به بینی و عضلات صورت فشار وارد نشود. غذاهای مایع مانند سوپ و فرنی بهترین نوع غذا بعد از عمل هستند.

تغذیه بعد از عمل بینی

غذاهای مجاز و ممنوع بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

 • بعد از عمل به مدت ۲ الی ۳ ساعت  بعد از خروج از بیمارستان چیزی نخورید و ناشتا باشید.
 •  اگر حالت تهوع و استفراغ نداشتید می توانید در ۲ ساعت بعدی، آب به وسیله قاشق بنوشید.
 • ببه مدت ۲۴ ساعت فقط مایعات مصرف نمایید.
  بعد از جراحی بینی به مدت دو هفته از رژیم غذایی نرم استفاده نمایید و غذاهایی که نیاز به جویدن دارند (مانند سیب و کباب و ته دیگ) پرهیز نمایید.
 • سعی کنید غذاهای دارای کالری مصرف نمایید زیرا بدن شما بعد از جراحی زیبایی بینی نیاز به کالری دارد.
 • ممکن است به علت استرس و بسته بودن بینی و یا به علت ترس از حالت تهوع، به مدت یک هفته بعد از جراحی اشتها نداشته باشد. اما حتما باید غذا بخورید. زیرا بدن شما نیاز به کالری دارد. و سعی کنید غذاهایی که مصرف می نمایید کم تر فرآوری شده باشند. غذاهای طبیعی بهترین گزینه هستند.
 • سعی کنید از آب میوه های تازه و طبیعی استفاده نمایید زیرا جهت رفع تورم و ترمیم بینی مناسب می باشند. آب میوه های مصنوعی و پاکتی تاثیر زیادی ندارند.
 • سعی کنید به رژیم غذاییتان مقداری فیبر اضافه نمایید. فیبر ها مکانیزم دفع را به حالت عادی بر می گردانند.
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی، غذاهای تند و فلفلی مصرف نکنید.

 

شست و شوی بینی پس از جراحی چگونه است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از جراحی بینی باید انجام شود، شست و شوی بینی با محلول مناسب است.
برای شست و شو بینی راه حل های متعددی وجود دارد اما پزشکان معمولا شست و شو بینی با سرنگ را توصیه می کنند که این روش هم بسیار آسان است و هم نسبت به سایر روش های شست و شو بینی بهتر می باشد.
شستشوی بینی معمولاً یک هفته بعد از عمل شروع می شود. در هفته اول جراحی ، شست و شو با استفاده از قطره چکان یا اسپری بینی صورت می گیرد.
محلول شست وشو بینی سدیم کلراید 0.9 می باشد. این محلول را با استفاده از یک سرنگ ۱۰ سی سی داخل بینی می کنید و به این ترتیب بینی شست وشو می دهید .

معمولا پزشکان توصیه می کنند که به مدت زمان تقریبی ۳ الی ۴ ماه بینی را با محلول شست و شو انجام دهند شست و شو در ماه های اول سبب شده که از کیپ نمودن بینی جلوگیری شود .

آموزش نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل 

چسب زدن به بینی بعد از جراحی بسیار مهم است و به همین دلیل معمولاً جراحان تا چند جلسه اول، خودشان برای بیمار چسب می زنند. اما با آموزش صحیح نحوه چسب زدن می توان بعد از چند جلسه در منزل این کار را انجام داد. در فیلم زیر نحوه چسب زدن را آموزش خواهیم داد:

 

نحوه ماساژ بینی بعد از عمل چگونه است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد می پرسند این است که ماساژ بینی گوشتی بعد از عمل چگونه است؟ یا این که آیا ماساژ به رفع کجی بینی کمک می کند؟ در پاسخ باید گفت که ماساژ بینی بعد از رینوپلاستی تنها توسط پزشک انجام می شود. در واقع، ماساژ زمانی انجام می شود که پزشکتان احساس می کند که قسمت هایی از بینی برای فرم گیری بهتر، به فشار نیاز دارند. این کار حتماً باید توسط پزشک انجام شود. دستکاری بینی توسط بیمار ممکن است باعث افزایش ورم و التهاب شود. از فواید ماساژ بینی بعد از جراحی به کاهش ورم و فرم گیری بهتر می توان اشاره کرد.

تزریق کورتون به بینی بعد از عمل چه زمانی انجام می شود؟

گاهی در بعضی از جراحی های بینی مشاهده می شود که کاهش ورم بیش از زمان نرمال طول می کشد و به همین دلیل بیمار صبر کافی برای کاهش ورم ندارد. به طور کلی توصیه ما این است که برای کاهش ورم، به بدن خود زمان دهید. به خصوص اگر بینی گوشتی داشته اید. اما اگر صبر و تحمل کافی ندارید و پزشکتان تشخیص دهید که امکان تزریق وجود دارد، یک هفته بعد از عمل امکان تزریق کورتون به نوک بینی (پشت نوک بینی) وجود دارد.

علت کج شدن بینی بعد از عمل چیست؟

برخی از کسانی که جراحی راینوپلاستی انجام داده اند، بعد از جراحی با کجی بینی یا کج شدن نوک بینی مواجهند. این مورد بیشتر در افرادی دیده می شود که پیش از جراحی، بینی آن ها کج بوده یا انحراف شدید بینی داشته اند. به طور کلی علل کج شدن بینی عبارتند از:

 • شایع ترین علت کجی بینی بعد عمل، ورم اطراف بینی یا ورم نوک بینی است. ورم باعث می شود که فرد احساس کند بینی او دچار کجی شده است. خوشبختانه این نوع کجی بعد از حداکثر 1 سال برطرف خواهد شد.
 • کجی مادرزادی استخوان و ساختار بینی یکی دیگر از علل کج به نظر رسیدن بینی است. این کجی ممکن است نیاز به جراحی ترمیم بینی داشته باشد.
 • جراحی نامناسب و عدم تبحر پزشک در صاف جراحی کردن تیغه بینی از علت های دیگر بروز این مشکل است.
 • ضربه وارد شدن به بینی یا عدم مراقبت از بینی بعد از عمل هم باعث کج شدن آن خواهد شد. رعایت تمامی نکات ضروری بعد از عمل بینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتخاب جراح بینی خوب قبل از عمل، صبوری برای کاهش ورم و مراقبت از بینی بعد از عمل مهم ترین اقداماتی است که مانع از بروز مشکل کج شدن بینی خواهد شد. ضمن این که گاهی پزشک برای رفع ورم بینی، ماساژ بینی را تجویز خواهد کرد. این کار حتماً باید توسط پزشک و یا با راهنمایی و توصیه او انجام شود.

آیا ورم بینی باعث کج دیده شدن بینی میشود؟

بله. ورم بینی در یکی از سمت های بینی باعث می شود که فرد احساس کند بینی کج شده است. بینی تا 6 ماه بعد از جراحی دارای ورم است و این ورم در برخی از افراد ممکن است تا 1 ماه نیز ادامه داشته باشد.

کبودی صورت بعد از عمل بینی طبیعی است؟

بله، با توجه به نوع پوست و میزان مشکل بینی زیر چشم و اطراف بینی ممکن است دچار کبودی شود. صحبت های دکتر شیرازی در مورد این مشکل را می شنویم:

 

علت گوشت اضافه بعد از عمل بینی چیست؟

در همه انسان ها، زمانی که پوست دچار زخم یا جراحت می شود، سلول های بدن شروع به بازسازی و ترمیم پوست می کنند. در بعضی از افراد، نوع پوست به گونه ای است که وقتی پوست شروع به ترمیم می کند، بازسازی به نحو درست انجام نمی شود و زخم به همراه گوشت اضافه ترمیم می شود. این گوشت اضافه در اصطلاح علمی کلویید نام دارد. کلویید بینی باعث می شود که ظاهر بینی زیبایی خود را از دست بدهد. از علل بروزگوشت اضافه بعد از جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تغییرات در پره های بینی (کوچک کردن پره ها یا کاهش پهنای پره ها)
 • جراحی نامناسب به خصوص در بینی های گوشتی که کار با ظرافت انجام نشده است

اگر جراح باتجربه باشد و با تکینک های جراحی ظریف بینی آشنایی کامل داشته باشد، این پدیده بسیار نادر اتفاق می افتد. برای درمان گوشت اضافه بینی بعد از عمل باید به یک جراح خوب بینی مراجعه کنید تا راه حل مناسب (استفاده از پماد یا جراحی ترمیم بینی) را تجویز کند.

مسافرت بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

به طور کلی متخصصان جراح بینی توصیه می کنند که تا یک هفته بعد از جراحی از مسافرت خودداری شود. افرادی که از شهرهای دور یا کشورهای خارجی به تهران می آیند، حداقل تا یک هفته بعد از رینوپلاستی باید در تهران حضور داشته باشند. مسافرت بعد از یک هفته بلامانع است.

آیا آفتاب گرفتن بعد از عمل بینی ضرر دارد؟

بله، تا 2 ماه بعد از جراحی بینی آفتاب گرفتن و سولاریوم ممنوع است و نباید در معرض گرمای شدید قرار بگیرید.

چه مدت بعد از جراحی می توان ورزش را شروع کرد؟

ورزشکاران باید بعد از جراحی بینی، باید برای مدتی از فعالیت های ورزشی به دور باشند. مدت زمان دوری از ورزش به نوع ورزش و فعالیت های آن بستگی دارد.

ورزش های سبک در صورت تشخیص جراح بینی می توانند بعد از گذشت ۲ ماه از عمل بینی از سر گرفته شوند

ولی در ورزش هایی که نیاز به دویدن دارند و یا فعالیت های بیشتر بدنی در آن ها انجام می شود، بین ۳ الی ۴ ماه بعد از جراحی بینی می توانند ورزش را شروع نمایند.

برای شروع ورزش های رزمی و انواع کشتی بهتر است از جراحی بینی حداقل ۶ ماه بگذرد.

کلام آخر

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی یکی از عمل های رایج است که زیبا شدن بینی و عملکرد صحیح آن بعد از جراحی تا حد بسیار زیادی به انتخاب پزشک بستگی دارد. در این مطلب سعی داشتیم تا ضمن بررسی ویژگی های بهترین جراح بینی تهران، به بررسی بیشتر انواع مدل های بینی و جراحی آن ها بپردازیم. امیدواریم که با این مقاله توانسته باشیم تا حدی شما را برای یافتن پاسخ هایتان یاری کرده باشیم. در صورت هر گونه سوال می توانید از طریق بخش دیدگاه ها در ادامه این مطلب نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.5]
drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

12 دیدگاه ها
 1. ستاره

  آقای دکتر هزینه بینی گوشتی چقدر هست؟ گفتن انحراف هم دارم

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   با سلام. برای تعیین دقیق هزینه باید معاینه شوید.

   پاسخ
 2. سمیرا

  سلام عمل بینی چند روز نقاهت داره و چند وقت بعدش میشه تزریق بوتاکس انجام داد؟

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   نقاهت اصلی یک هفتست و بعد از دو تا سه هفته میتونین تزریق بوتاکس داشته باشین.

   پاسخ
 3. محدثه

  دکتر خودمون می تونیم انتخاب کنیم که به کدوم روش بینی مون رو عمل کنین یا شما تصمیم میگیرید. به چه عواملی بستکی داره؟

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   انتخاب روش جراحی با جراح است ولی در مورد مدل ممکن است نظرات شما هم لحاظ شود.

   پاسخ
 4. افشین

  مطالب بسیار جامع و کامل بود. ممنون از شما و اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین.

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   سپاس از حسن توجه شما

   پاسخ
 5. داریوش مقدم

  سلام آقای دکتر
  من 1 ساله عمل بینی انجام دادم هنوز بخیه داخل بینیم هست. طبیعیه؟

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   سلام قاعدتا نباید بعد از یک سال بخیه ای وجود داشته باشه. بهتر است برای بررسی بیشتر معاینه شوید.

   پاسخ
 6. دلینا

  سلام وقتتون بخیر،من دو هفته پیش قرار بود عمل زیبایی بینی انجام بدم که بخلطر کم خونی لغو شد.
  هموگلوبین خونم روی ۷/۸ بود الان دو هفته مرتب دارم قرص آهن مصرف میکنم امکانش هست به ۱۰ رسیده باشه؟

  پاسخ
  • دکتر علی اصغر شیرازی

   سلام. باید در این مورد با پزشک متخصص خون مشورت کنید و با انجام آزمایش مشخص شود که مشکل کم خونی رفع شده یا خیر. کم خونی و رفع آن تنها با انجام آزمایش خون قابل تشخیص است.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شیرازی