تلفن ۰۲۱۸۸۵۵۰۴۶۹ | ۰۲۱۸۸۵۵۳۳۹۶ | ۰۲۱۸۸۵۵۳۳۹۷ آدرس تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵
Rate this post

جراحی بینی در آقایان

Rate this post

رمانی که جراحی بینی‌ را شروع کردم، شاید کمتر از ده درصد از بیمارانم را آقایان تشکیل میدادند، در حالیکه بررسی ۵ سال اخیر نشان می دهد که از هر ۱۰ مورد رینوپلاستی، ۳ نفر مرد هستند. گرچه بدلیل بیشتر بودن احتمال شکستگی بینی در آقایان تعدادی از آنان به علت انحراف بینی‌ مراجعه می کنند، ولی‌ بیشتر آنها دلیل مراجعه شان انجام عمل زیبایی بینی‌ است.

به توضیحات دکتر علی اصغر شیرازی در خصوص جراحی بینی در آقایان که در ادامه آمده است توجه نمایید.

گیف جراحی بینی

هنوز افراد و حتی پزشکانی هستند که اعتقاد دارند رینوپلاستی در آقایان انجام نشود ولی‌ من معتقدم که درخواست زیباسازی و تناسب اندام و اعضا حق هم خانمها و هم آقایان است. البته تفاوتهای زیادی بین دو جنس از نظر ساختمان بینی‌، انگیزه‌ها و روحیات وجود دارد که جراح باید آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهد. برخی‌ آقایان درک روشنی از انگیزه‌ها و دلایل انجام این عمل ندارند و یا بعضی ممکن است انتظارات غیر واقعی و ایده آلیستی از آن داشته باشند.

در نتیجه پس از عمل هم به هیچ وجه راضی‌ نشده و دچار مشکلاتی شوند. جراح باید این افراد را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و از انجام عمل در افرادی با شخصیت متزلزل جدا اجتناب نماید.

تفاوت جراحی بینی بین خانم ها و آقایان

از نظر ساختمانی تفاوتهای قابل ملاحظه ای بین بینی‌ خانمها و آقایان وجود دارد. آقایان دارای بینی‌ بزرگتر و محکمتر با پوست ضخیمتر  و استخوان و غضروف قویتری میباشند، بنابراین نتیجه جراحی در آنان متفاوت است.

۱- زاویه بین پیشانی و بینی(Nasofrontal Angle)‌ در آقایان کمی تنگتر (حادتر) از خانمهاست.
۲- زاویه مطلوب بین بینی‌ و لب(Nasolabial Angle) در خانمها حدود ۹۵ تا ۱۰۵ و در آقایان  ۹۰ تا ۹۵ درجه است.
۳- خط پشت بینی‌ از نیمرخ در آقایان کاملا صاف و در خانمها کمی‌ شیبدار است.
۴ -طول بینی‌ در آقایان بیشتر است.
۵- برجستگی نو‌ک بینی‌ (فاصله نو‌ک تا صورت در نیمرخ) در آقایان بیشتر است.
۶- در نمای روبرو عرض بینی‌ در تمام نقاط از جمله در نو‌ک بیش از خانم هست.

همچنین مدت زمان تورم، ترمیم و نتیجه نهایی در آقایان بیش از خانمهاست. بنابرین نباید انتظار بینی‌ ظریف و کوچک را در آقایان داشت و چنانچه آقائی درخواست بینی‌ ظریف کرد درخواستی غیر منطقیست و جراح باید از این جراحی احتراز کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در اقایان

حفظ رژیم غذایی سالم

با اینکه افراد تصور می کنند که تغدیه هیچ تاثیری در نتیجه جراحی بینی ندارد ولی باید این نکته را دانست که حفظ رژیم غذایی به بهبودی هر چه سریع تر افراد بعد از جراحی بینی بسیار کمک می کند. مصرف مواد مغذی نیز نقش مهمی در این رژیم غذایی دارد.

پروتئین به عنوان یک تغذیه مهم برای پوست به شمار می رود همچنین برای بازسازی ماهیچه، غضروف و خون بسیار مهم است. در رژیم غذایی قرار دادن موادی غذایی حاوی پروتئین مانند آجیل ، گوشت ، تخم مرغ ، ماست ، ماهی و سایر غذاهای سرشار از پروتئین سبب می شود تا بافت های آسیب دیده حین جراحی بینی سریع تر بازسازی شود.

دریافت ویتامین های مهم در رژیم غذایی بسیار حیاتی است. ویتامین هایی مانند ویتامین A و ویتامین C ویتامین A ، که معمولاً در سبزیجات تیره و برگ دار مانند اسفناج و کلم وجود دارد ، یک تقویت کننده سیستم ایمنی عالی به شمار می رود که افراد را در برابر عفونت ها مقاوم می کند.

ویتامین C نقش مهمی در بازسازی کلاژن ، پروتئینی که بافت پوست شما را به هم متصل می کند ، دارد. منابع خوب ویتامین C شامل مرکبات و کلم بروکلی است.

اینستاگرام دکتر شیرازی

 بینی خود را دستکاری نکنید

بعد از عمل ، شما می توانید برخی از گرفتگی ها را برای چند هفته تجربه کنید ، حتی ممکن است بعد از چند ماه این اتفاق بیوفتد. این احساس در اثر تورم بافت های بینی ایجاد می شود. در صورت تمایل به فشار و ضربه وارد کردن به بینی خود مقاومت کنید و با پزشک خود در مورد استفاده از اسپری نمکی بینی صحبت کنید تا به آرامی بینی خود را مرطوب کنید تا تورم کاهش یابد. بعد از گذشت 6 هفته از عمل ، می توانید نفس کشیدن از بینی خود را از سر بگیرید.

از انجام ورزشهای جدی خودداری کنید

در بیشتر بیماران ، تقریباً 6 هفته طول می کشد تا استخوان های بینی بعد از عمل بهبود یابد. در این مدت ، باید از ورزش شدید خودداری کنید. حتی حرکاتی که مانند کشش ، بلند کردن یا خم شدن بیش از حد مضرر به نظر می رسند و می تواند تورم بینی را افزایش دهد. صبر کنید تا زمانی که پزشکتان چراغ سبز به شما بدهد تا بتواند فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرد تا دوباره شروع به ورزش کنید.

 عینک استفاده نکنید

عینک آفتابی ، عینک خواندن ، عینک بدون نسخه – هر چیزی که باعث فشار روی بینی شما شود ، می تواند باعث کبودی اضافی ، تورم یا حتی تورفتگی شود که به عمل ترمیمی بینی نیاز دارد.

جراح بینی شما در صورت اطمینان، شروع مجدد پوشیدن عینک به شما اعلام می کند. در ضمن در صورت از لنز یا روش های دیگر برای بهبود بینایی خود استفاده کنید. اگر نمی توانید ، سبکترین قاب های ممکن را بپوشید و فقط در صورت لزوم آنها را بپوشید.

به دلیل حساس بودن و تفاوت هایی که بین جراحی بینی در آقایان و خانم ها وجود دارد، بهتر است بهترین جراح بینی مردانه را انتخاب کرد تا نتیجه جراحی بینی رضایت بخش باشد.

انواع جراحی بینی مردان

به طور کلی جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود . معمولا نوع جراحی بینی با توجه به مشکلات بینی توسط جراح بینی مشخص می شود .

اقدامات قبل از جراحی بینی مردان

مشاوره با جراح بینی قبل از جراحی بینی ضروری می باشد .
از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی اجتناب ورزید .
در صورت مصرف هر نوع دارو، حتما جراح خود را مطلع سازید .
انجام آزمایش خون و سی تی اسکن ضروری می باشد .

مشاوره عمل بینی برای آقایان

اگر نمی دانید که انجام جراحی بینی برایتان ضروری است یا خیر، در فرم زیر شماره موبایل خود را وارد کنید تا در کمتر از 6 ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شماره موبایل شما
شماره موبایل شما ارسال شد. منتظر تماس ما باشید.
دوباره امتحان کنید

عوارض جراحی بینی مردان

جراحی زیبایی بینی یک جراحی بدون عارضه می باشد . اما همیشه یک دوره کوتاه مدت تورم و کبودی پس از جراحی بینی وجود دارد که این نوع عارضه ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . اما برخی دیگر از عوارض جراحی بینی ناشی از جراحی می باشد مانند: عدم قرینگی، اختلالات تنفسی و کوچک شدن بیش از حد که این نوع عوارض دراثر انتخاب نادرست جراح و افراد غیرمتخصص رخ می دهد . لذا برای جراحی زیبایی بینی در انتخاب جراح لازم و کافی را داشته باشید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

شایان ذکر است، حتما به توصیه های جراح بینی خود جهت رسیدن به نتیجه مطلوب دقت نمایید . استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش تورم به مدت 48 ساعت پس از جراحی ضروری است . پزشک در حین جراحی یک اسپلینت بینی بر روی بینی قرار می دهد که برداشتن آن معمولا پنج تا هفت روز پس از جراحی بینی امکان پذیر است . قبل از برداشتن اسپلینت بینی بهتر است از شستشو صورت و بینی خود خودداری ورزید .

هزینه جراحی بینی مردان

هزینه جراحی های زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و قبل از بررسی و مشاوره با جراح بینی نمی توان هزینه جراحی بینی را مشخص نمود . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی مردان به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید .

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *