گردن درد

مشکل درد گردن

مهم ترین علتی که موجب می شود که گردن درد آغلز گردد بد نشستن می باشد ، شیوه نشستن بسیار تاثیر گذار می باشد و اشخاصی که در روزمره و مداوم با کامپیوتر کار کرده ویا مطالعه زیادی را دارند بیشتر از سایر اشخاص در معرض گردن درد می باشند . عوامل متعددي می تواند باعث بروز درد در ناحيه گردن باشند .علت های ابتلا به گردن درد را میتوان به عواملی نظیر : كشيدگي‌هاي ليگامانيد، تغيير شكل مهره‌ها، وضعيت نامناسب سر و شانه‌ها، آرتروز، ديسك و بيماري‌هاي ناشي از اسپاسم عضلاني دانست . توجه به اين نکته که مهم‌ترين علت وجود درد در ناحيه گردن سه بيماري می باشد که این بیمارها آرتروز، فتق ديسك و اسپاسم عضلاني می باشد ، در صورت احساس درد در این ناحیه بيمار بايد در مراحل آغازین به وجود آمدن درد به پزشك متخصص مراجعه نمائید ، چون درمان در مراحل نخست بسیار موثرتر بوده .آغازی ترین راهكار براي درمان درد گردن تغییر در حالت نشستن می باشد باید به شکل صحیح نشست . انجام حرکات ورزشی موجب به کاهش درد در این ناحیه می شود لذا حرکات ورزشی مربوط گردن ، شانه ، سر، و عضلاتی عمقی را به طور منظم و منسجم بیمار انجام دهد تا کمک شایانی به کاستن درد کرده باشد .

توصیه جهت درمان گردن درد

در صورتي که درد شدیدی در ناحیه گردن زیاد باشد توصیه می گردد که انجام جراحی صورت پذیرد یکی دیگر از روش های کاستن درد ناحیه گردن فیزیوتراپی می باشد که فيزيوتراپي در كاهش درد تاثیر گذار بوده و توصیه می شود حتما همزمان با فيزيوتراپي بيمارحركات فعال و مداوم ورزشي را انجام دهد. به طور معول بيماري‌هاي که مربوط به ديسك باشند علائم خود را داشته و با انجام دادن راديوگرافي مشخص مي‌گردند .پزشكان متخصص ارتوپدي اصولا از طرق مشاهده ظاهر وهم چنین لمس گردن علت های بيماري را تشخيص داده ، گردن درد در کودکان نیز وجود دارد و علت آن معمولا قرينگي بين دو طرف گردن يا كج بودن گردن كودك می باشد که بارزترین نشانه این درد در کودکان سفتی عضلات در ناحیه پشتي گردن می باشد که با مراجعه به پزشک و انجام دستورات آن می توان این مشکل را حل نموده وسریع تر بهبودی حاصل گردد .
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکرمدیریت سایت دکتر شیرازی .

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *