هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی در سال 1403 چقدر است؟

هزینه عمل بینی اولین و مهم‌ترین فاکتوری است که در ذهن متقاضیان این جراحی نقش می‌بندد. عمل بینی از جمله عمل‌های پرطرفداری است که به منظور زیباتر شدن فرم بینی انجام می‌شود. حال سوال پیش می‌آید که چه فاکتورهایی در تعیین هزینه عمل زیبایی برای بینی نقش دارند؟ در چه بیمارستانی ( دولتی یا خصوصی) می‌توانیم این جراحی را با هزینه‌ای مناسب انجام دهید؟ در حال حاضر عوامل و فاکتورهای زیادی وجود دارند که بر روی هزینه‌های مربوط به جراحی بینی تاثیر می‌گذارند. در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

عوامل موثر در هزینه عمل بینی

یکی از انواع جراحی‌های زیبایی، عمل بینی است که طرفداران زیادی هم دارد. این جراحی به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد که فرم بینی را برای از بین بردن بدشکلی، متقارن کردن، از بین بردن انحراف و قوز بینی اصلاح کنند. در این راستا هزینه عمل بینی اهمیت زیادی دارد. این هزینه‌ها تحت تاثیر عوامل مختلف تعیین می‌شوند و نسبت به هر فرد هم متغیر هستند. پس نمی‌توان به طور ثابت هزینه‌ای را برای این عمل در نظر گرفت. در ادامه این عوامل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بدانید: جراح بینی خوب در تهران کیست؟

برخی از مهم‌ترین عوامل موثر در این زمینه عبارتند از:

مشاوره قبل از عمل

برخی از پزشکان برای مشاوره‌های قبل از عمل از شما هزینه‌های چندانی را مطالبه نمی‌کنند. اما برخی از این پزشکان برای جلسات مشاوره هم هزینه دریافت می‌کنند. پس هزینه‌های مربوطه نیز روی هزینه‌های کلی جراحی محاسبه می‌شوند.

نوع عمل

با توجه به این که نوع بینی فرد چگونه است، تکنیک عمل بینی متفاوت خواهد بود. بر این اساس هزینه‌های آن نیز متفاوت است. معمولا بینی‌های گوشتی با هزینه بیشتری جراحی می‌شوند.

دستمزد جراح

بیشترین میزان هزینه‌ جراحی بینی به دستمزد پزشکی که شما انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. به هر میزان که مهارت و تخصص پزشک شما افزایش پیدا کند، میزان هزینه‌های جراحی نیز بیشتر خواهند شد. این هزینه‌ها از پزشکی به پزشک دیگر متغیر هستند. بسته به موقعیت جغرافیایی، محل جراحی و سابقه کاری یک پزشک، این هزینه‌ها متفاوت هستند. شما در طول جلسات مشاوره باید در مورد میزان این هزینه‌ها با جراح خود صحبت کنید. توجه به گواهینامه‌ها، رضایت از پزشک و اعتبار وی در این زمینه تاثیر زیادی دارد.

عوامل موثر بر هزینه های جراحی بینی

هزینه‌های بیهوشی

عامل موثر دیگر در قیمت عمل بینی هزینه بیهوشی است. این که شما بیهوشی عمومی داشته باشید یا موضعی، اهمیت زیادی دارد. بیهوشی عمومی به زمان بیشتری نیاز دارد و به مراتب هزینه‌های عمل بینی را افزایش می‌دهد.

هزینه بیمارستان

هزینه تسهیلات و بیمارستان هم بخش دیگری است که برای هزینه نهایی جراحی بینی محاسبه می‌شود. شما باید مراکزی را انتخاب کنید که از اعتبار کافی برخوردار هستند. هزینه‌های تخصص یافته ابزار جراحی، کارکنان جراحی، پرستاران و تجهیزات و لوازم متفرقه را خود بیمار باید پرداخت نماید که متغیر هستند. 

هزینه دارو

مسلما شما هم بعد از جراحی با درد و تورم و سایر عوارض مواجه خواهید شد که برای کاهش آن‌ها در مواقعی پزشک برایتان دارو تجویز می‌کند. 

هزینه آزمایش‌ها

هزینه‌های انجام آزمایشات نیز قبل از جراحی بینی اعمال خواهند شد. برای این که نوع بینی شما مشخص شود و جراحات بینی نیز تعیین شود، باید ابتدا آزمایش بدهید. اگر بیمه دارید، می‌توانید برای آزمایش از بیمه‌های پایه و یا تکمیلی استفاده کنید. 

هزینه عمل بینی در بیمارستان خصوصی و دولتی

امروزه بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز تخصصی زیادی وجود دارند که عمل بینی در آن‌ها انجام می‌دهند. بدیهی است که از مکانی به مکان دیگر، این هزینه‌ها متغیر خواهند بود. شما می‌توانید هم بیمارستان‌های خصوصی را برای عمل انتخاب کنید و هم به بیمارستان‌های عمومی مراجعه نمایید. که این بسته به انتخاب پزشک شما دارد. معمولا قیمت جراحی بینی در بیمارستان‌های تخصصی به مراتب گران‌تر از بیمارستان‌های عمومی است.

اگر بخواهید در مطب بینی خود را عمل کنید، ممکن است هزینه‌هایتان حتی دو برابر شوند. البته باید توجه داشته باشید که در مراکز معتبر و تخصصی عموما به سلامت بیمار توجه زیادی می‌شود و امکانات بهتری هم در اختیار قرار می‌گیرد. به همین دلیل افرادی که نگران نتایج جراحی بینی هستند، اغلب مراکز تخصصی و مطب را برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنند.

هزینه عمل بینی با بیمه

شرکت‌های بیمه معمولا هزینه عمل زیبای برای بینی را پرداخت نمی‌کنند مگر در صورتی که جهت درمان باشد. پس به ندرت پیش می‌آید که هزینه‌های جراحی شما توسط بیمه پرداخت شود. باید توجه داشته باشید که این جراحی نوعی جراحی زیبایی است و بیمه برای هیچ کدام از جراحی‌هایی که به منظور زیبایی انجام می‌شوند، هزینه نمی‌کند. در صورتی که قرار باشد با جراحی بینی شما برای از بین بردن مشکلات بینی انجام شود، ممکن است بیمه بخشی از هزینه‌ها را پرداخت نماید.

هزینه عمل بینی در سال 1403

باید توجه داشت که قیمت عمل بینی با توجه به افزایش قیمت سالانه در تمامی بخش و کالاها همچون تجهیزات مصرفی و غیر مصرفی نیز، تغییر می‌کند. بر این اساس، ممکن است این هزینه‌ها در هر سال افزایش یابند. همانطور که می‌دانید با توجه به افزایش ناگهانی قیمت دلار در انتهای سال 1401، پس از این بازه زمانی شاهد افزایش زیادی در هزینه‌ جراحی‌های زیبایی بوده‌ایم. به این ترتیب هزینه عمل بینی در سال 1403زیاد شده است.

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *