(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه

انواع عفونت گوش

عفونت های گوش به سه قسمت گوش خارجی، میانی و داخلی تقسیم میشوند.
در گوش خارجی عفونت مهم و شایع عفونت حاد آن است که به عفونت شناگران هم معروف است. در این حالت مجرای خارجی گوش بدلایل گوناگون از جمله رطوبت زیاد، ورود آب آلوده، دستکاری بعلت خارش زیاد دچتر عفونت میشود. این بیماری که عمدتا در بزرگسالان اتفاق میافتد.
درمان عفونت گوش
Ear infections
همراه با درد است که گاهی بسیار شدید است. تب و علائم عمومی عفونت کمتر دیده میشود. علامتی که خود بیمار میتواند با وجود آن به بیماری عفونت گوش پی ببرد حساس بودن گوش و ایجاد درد با لمس یا فشار بر روی گوش میباشد، بشکلی که حتی معاینه آن هم سخت میشود. در این حالت مجرای گوش متورم است و حتی پرده گوش قابل مشاهده نیست. کاهش شنوایی و مقدار کمی ترشح از شکایتهای دیگر این ببماران است.

درمان عفونت گوش

درمان این بیماری ابتدا مسکن و آنتی ببوتیک است و پس از کاهش درد و تورم باید مجرای گوش مجددا بررسی و چنانچه جرم ترشح و یا احیانا تکه های قارچ وجود داشته باشد، خارج گردد. برخی افراد مکررا دچار ابن عفونت میشوند که در آنها توصیه به عدم ورود آب، عدم دستکاری و پرهیز از رطوبت میشود.
عفونت گوش

drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =