درمان عفونت گوش

انواع عفونت گوش

عفونت های گوش به سه قسمت گوش خارجی، میانی و داخلی تقسیم میشوند.
در گوش خارجی عفونت مهم و شایع عفونت حاد آن است که به عفونت شناگران هم معروف است. در این حالت مجرای خارجی گوش بدلایل گوناگون از جمله رطوبت زیاد، ورود آب آلوده، دستکاری بعلت خارش زیاد گوش  دچار عفونت میشود. این بیماری که عمدتا در بزرگسالان اتفاق میافتد.

Ear infections
همراه با درد است که گاهی بسیار شدید است. تب و علائم عمومی عفونت کمتر دیده میشود. علامتی که خود بیمار میتواند با وجود آن به بیماری عفونت گوش پی ببرد حساس بودن گوش و ایجاد درد با لمس یا فشار بر روی گوش میباشد، بشکلی که حتی معاینه آن هم سخت میشود. در این حالت مجرای گوش متورم است و حتی پرده گوش قابل مشاهده نیست. کاهش شنوایی و مقدار کمی ترشح از شکایتهای دیگر این بیماران است.

بیشتر بخوانید: پارگی پرده گوش

درمان عفونت گوش

درمان این بیماری ابتدا مسکن و آنتی ببوتیک است و پس از کاهش درد و تورم باید مجرای گوش مجددا بررسی و چنانچه جرم ترشح و یا احیانا تکه‌های قارچ وجود داشته باشد، خارج گردد. برخی افراد مکررا دچار ابن عفونت میشوند که در آنها توصیه به عدم ورود آب، عدم دستکاری و پرهیز از رطوبت می‌شود.
عفونت گوش

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *