بیهوشی جراحی بینی

اغلب سوالات در زمینه بیهوشی جراحی بینی مطرح میشود . که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد
سوالاتی از جمله اینکه آیا عمل جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی است و یا بیهوشی موضعی عمل زیبایی بینی  نیز میتواند انجام گیرد؟
باید خاطر نشان کرد که با پیشرفت دستگاه ها و تکنولوژی در زمینه بیهوشی ،توصیه به بی هوشی عمومی در عمل زیبایی بینی است . و از بیهوشی موضعی میتوان در موارد خاص همچون کوچک کردن پره بینی استفاده کرد.
باید چند نکته را قبل از بیهوشی عمل زیبایی بینی دانست: بعد از عمل بینی توسط پانسمان بسته خواهد بود.بیمار باید با دهان نفس بکشد و باید قبل از عمل تمرین کند تا بعد از بیهوشی با مشکل مواجه نشود.از طریق سرم وصل شده به بیمار داروی بیهوشی تزریق میشود. و متخصص بیهوشی با قرار دادن لوله ای در دهان بیمار عمل انتقال اکسیژن به بدن بیمار انجام میشود.
در طول عمل که حدودا 2 ساعت زمان میبرد فشار خون ، نبض و علائم حیاتی به صورت مرتب توسط تجهیزات پزشکی کنترل میشود.
حتما غذای سبک شب قبل از عمل میل شود.
جراحی بینی 

علت نگرانی بی هوشی بینی از کجا منشا می گیرد ؟

علت و ریشه این نگرانی ها مربوط به زمان قدیم می باشد زیرا در زمان های گذشته داروهای بی هوشی با دوز بالا مورد استفاده قرار می گرفت و عوارضی را به دنبال داشت.

نکاتی که در خصوص بی هوشی عمل بینی باید رعایت گردد شامل چه مواردی می باشد ؟

  • قبل از انجام عمل جراحی و بی هوش شدن از خوردن باید پرهیز شود و تا حد ممکن باید معده خالی باشد، زیرا امکان بازگشت محتویات داخل معده به مجاری تنفسی وجود دارد.
  • هر گونه بیماری یا حساسیت خاصی را بیمار دارد باید با پزشک جراح بینی معالج مطرح نماید تا پزشک بررسی نماید که آیا امکان اینکه این داروها و حساسیت ها با داروهای بی هوشی در تضاد هستند یا نه را بررسی نماید .
  • بیمار باید از استعمال سیگار و دخانیات 2 هفته قبل از عمل پرهیز نماید زیرا استعمال سیگار و دخانیات در ایجاد مشکلات تنفسی در هنگام جراحی بی تأثیر نمی باشد. (تاثیر سیگار در جراحی بینی)

سیگار اکسیژن خون را کاهش می دهد ، یکی از مواردی که در هنگام جراحی توسط دستگا ها کنترل می گردد میزان اکسیژن در خون می باشد .
به اینکه باید اشاره کرد که داروهای که امروزه برای بی هوشی ارائه می شود دارای ایمنی فوق العاده ای می باشد و دستاورد های چشمگیری در ارائه و تولید داروهای بی هوشی ارائه شده است .

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *