اصلاح صورت بعد از عمل بینی

اصلاح صورت بعد از عمل بینی و بهترین زمان آن

اصلاح صورت بعد از عمل بینی، یکی از دغدغه های افراد است؛ زیرا بعد از عمل، روی صورت جای بخیه، ورم، زخم و کبودی وجود دارد و این موضوع اصلاح صورت را دشوار می کند. بنابراین باید اصول خاصی را در اصلاح صورت پس از عمل بینی رعایت کنیم.

پس به طور کلی می توان گفت اصلاح کردن صورت بعد از جراحی بینی بلامانع است، البته به شرط اینکه برخی نکات مورد توجه قرار گیرد.  از آن جایی که اصلاح صورت بعد از جراحی به یک دغدغه میان افراد تبدیل شده است، قصد داریم تا در این مقاله در این زمینه صحبت کنیم و اطلاعات مختصر و مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بهترین زمان اصلاح صورت بعد از عمل بینی

بهترین زمان اصلاح صورت بعد از عمل بینی چه زمانی است؟

بهترین زمان اصلاح صورت بعد از عمل بینی در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان یک زمان را برای همه افراد در نظر گرفت. عوامل مختلفی هستند که در کنار هم سبب می شوند این زمان مشخص شود. به عنوان مثال نوع پوست، نوع برش و بخیه، تعداد بخیه ها، پر مویی یا کم مویی صورت و … همگی از عوامل اثر گذار هستند.

اگر روش جراحی بسته باشد، تعداد برش ها و بخیه ها کم تر بوده، بنابراین در مقایسه با افراد با عمل جراحی باز می توانند زود تر برای انجام اصلاح صورت و حتی آرایش خود اقدام کنند.

یکی از مهم ترین نکات در این مورد، عدم وارد کردن هر گونه فشار به بافت بینی حین اصلاح است. هنگام اصلاح صورت خواه ناخواه به بینی شما فشار وارد می شود و این فشار وارده به بافت بینی و اطراف آن می تواند مشکلات مختلفی را برای شما به وجود آورد. به همین دلیل توصیه می و تا حدود دو ماه پس از جراحی خود، صبر کنید تا از عوارض آن در امان بمانید.

بیشتر بخوانید: نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

اصلاح صورت بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

در صورتی که اصلاح صورت بعد از عمل بینی بلافاصله انجام شود و نکات مهم آن رعایت نشود، می تواند سبب بروز عوارضی برای افراد شود. برخی از رایج ترین عوارض اصلاح صورت بعد از عمل بینی شامل ایجاد تورم، زخم، کبودی و التهاب خواهند بود. البته در صورتی که دچار این عوارض شدید، جای نگرانی وجود ندارد‌، زیرا با گذشت زمان و رعایت نکات این عوارض بر طرف خواهند شد.

اصلاح کردن بعد از عمل بینی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از جراحی، منافذ صورت انسان باز است و پوست از این طریق اکسیژن رسانی می شود. اصلاح بعد از عمل جراحی بینی سبب می شود این منافذ بسته شوند و در نتیجه در روند اکسیژن رسانی پوست شما اختلال به وجود آید. بنابراین روند بهبود بعد از اصلاح صورت به تاخیر می افتد.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در آقایان

آیا اصلاح صورت بعد از عمل بینی نیاز به زمان بهبودی طولانی دارد؟

در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح صورت بعد از عمل بینی نیاز به زمان بهبودی طولانی دارد یا خیر باید بگوییم، این نکته در افراد با توجه به شرایط متفاوت است و برای همه یکسان نیست. برخی افراد صورت های پر مویی دارند که در این شرایط می توانند از روش های دیگری برای اصلاح صورت خود کمک بگیرند.

به عنوان مثال تیغ و یا کرم های موبر گزینه خوبی برای از بین بردن مو های صورت می باشد. البته برای استفاده از کرم های موبر نیاز به توجهات خاصی وجود دارد. زیرا برخی افراد ممکن است به این کرم ها حساسیت نشان دهند و عوارض زیادی برای فرد به وجود آورند. اما به طور کلی توصیه پزشکان و متخصصان حوزه زیبایی این است که تا زمان بهبودی بینی، دست نگه دارید و سپس با عارضه کم تر برای اصلاح صورت خود اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: سردرد بعد از عمل بینی

نکات مهم برای اصلاح صورت بعد از عمل بینی

تعدادی از نکات مهمی که در خصوص اصلاح صورت بعد از جراحی بینی می‌توانید در نظر بگیرید، در زیر ذکر شده است:

  • هنگام اصلاح صورت فشار زیاد دست بر روی بینی وارد نشود.
  • توصیه می شود از روش هایی به غیر از بند مثل تیغ و یا کرم موبر استفاده کنید.
  • لوازم اصلاح را قبل از استفاده حتما ضد عفونی و استریل کنید تا سبب ایجاد عفونت نشود.
  • به بخیه های اطراف بینی توجه کنید تا دچار پارگی نشوند.
  • بعد از پایان اصلاح از لوسیون های مناسب برای چرب و مرطوب کردن پوست خود کمک بگیرید.
  • در صورتی که حین اصلاح درد و یا خونریزی از بینی را تجربه کردید، دست نگه دارید.
  • بعد از اتمام اصلاح صورت، بلافاصله چسب بینی را بزنید تا فرم بینی حفظ شود.

سخن آخر

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، متوجه شدید که یکی از دغدغه های افراد، اصلاح صورت بعد از عمل بینی و بهترین زمان برای انجام آن است. توصیه پزشکان در این باره تعویق اصلاح صورت به ۱ الی ۲ ماه بعد از جراحی است تا بینی به بهبودی نسبی برسد، در غیر این صورت ممکن است عوارضی را برای فرد به وجود آورد که مهم ترین این عوارض شامل تورم، زخم، التهاب و… است.

اگر قصد اصلاح صورت با کم ترین عوارض را دارید به نکات مراقبتی آن توجه کنید تا مشکلی برای صورت و بینی شما به وجود نیاید. در صورتی که شما عزیزان در زمینه اصلاح صورت بعد از جراحی بینی نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما ارتباط بگیرید.

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *