تلفن ۰۲۱۸۸۵۵۰۴۶۹ | ۰۲۱۸۸۵۵۳۳۹۶ | ۰۲۱۸۸۵۵۳۳۹۷ آدرس تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵
Rate this post

جراحی بینی در ورزشکاران

Rate this post

[ArianaTTS buttonposition=’after’]جراحی بینی در ورزشکاران به دلیل آسیب هایی که ممکن است در حین ورزش با آن رو به رو شوند، کمی متفاوت است و باید این نکته را بدانند که نتیجه جراحی بینی در این افراد به زمانی که به جراح بینی مراجعه می کنند. در صورت مراجعه بلافاصله به جراح بینی، جراح می تواند ظاهر و ساختمان بینی را سریع تر ترمیم نماید. در صورت گذشت زمان از آسیب وارد شده به بینی، جراحی بینی کمی دشوار خواهد بود.[/ArianaTTS]

جراحی بینی در ورزشکاران

[ArianaTTS buttonposition=’after’]

در بعضی از ورزشکاران بعد از آسیب به بینی، دچار فرورفتگی های شدید ساختمان بینی می شوند که برای  جراحی بینی در ای افراد روش های خاصی را باید در نظر گرفت و انجام داد.

با این حال نکات بسیار مهمی که در این خصوص می توان بیان کرد این است که چرا جراحی بینی در این افراد متفاوت است. ورزشکاران به خصوص افرادی که ورزش بدنسازی را انجام می دهند، ممکن است که از مکمل های غذایی یا هورمون هایی استفاده کنند.

در صورت مصرف این دارو ها باید، جراح بینی مطلع باشد. زیرا ممکن است در صورت عدم اطلاع جراح بینی خوب در تهران، در زمان بیهوشی و جراحی بینی خطراتی را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

زیرا باید اقدامات و ملاحظات خاصی برای این افراد در نظر گرفت. حتی مصرف این دارو ها، ترمیم بینی را بعد از جراحی بینی با مشکل رو به رو می کند.

گیف جراحی بینی

[ArianaTTS buttonposition=’after’]

دکتر علی اصغر شیرازی جراح بینی در خصوص این سوال این گونه بیان می کنند که برخی از ورزشکاران در حین تمرینات و یا مسابقات ورزشی دچار آسیب و شکستگی  بینی می شوند. همچنین در برخی از مواقع بینی در حین فعالیت های ورزشی دچار پارگی می شود، که این موارد قابل ترمیم است ولی جراحی بینی در ورزشکاران به نسبت سایر افراد، دارای پیچیدگی و دشواری هایی می باشد.

[ArianaTTS buttonposition=’after’]

ورزشکاران باید بعد از جراحی بینی، باید برای مدتی از فعالیت های ورزشی به دور باشند. مدت زمان دوری از ورزش به نوع ورزش و فعالیت های آن بستگی دارد.

ورزش هایی سبک در صورت تشخیص جراح بینی می توانند بعد از گذشت 2 ماه از عمل بینی، ورزش را از سر بگیرند.

ولی در ورزش هایی که نیاز به دویدن، فعالیت های بیشتر بدنی بین 3 الی 4 ماه بعد از جراحی بینی می توانند ورزش را شروع نمایند.

برای شروع ورزش های رزمی و انواع کشتی بهتر است از جراحی بینی 6 ماه بگذرد.

اینستاگرام دکتر شیرازی

[ArianaTTS buttonposition=’after’]

۱- از حدود دو ساعت پس از جراحی بینی با توجه به شرایط میتوانید از بستر برخیزید ولی در ۲۴ ساعت اول این کار حتما با کمک دیگران باشد چون ممکن است بدلیل داروهای بیهوشی دچار سرگیجه شده و تعادل خود را از دست بدهید و بینی آسیب ببیند.

۲- از روز دوم باید ساعاتی را برای قدم زدم اختصاص داد. اما از خم شدم و یا استفاده از وزنه باید خودداری کرد.

۳- بهتر است که در هفته اول در منزل  را استراحت کرد. اما در صورت نیاز به شروع فعالیت های خارج از منزل، نیاز است تا حتما از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کرد.

۴- از هفته دوم میتوانید پیاده روی در حد یک ساعت در روز را انجام داد. در صورت احساس فشار باید این مدت را کاهش داد.

۵- نرمشهای سبک بدون حرکات شدید بدن مثل ورزش یوگا و دوچرخه سواری بعد از ۴ هفته مجاز است.

۶- ورزشهای با حرکات متوسط بدن مثل شنا، تنیس روی میز، ایروبیک و والیبال بعد از دو ماه قابل انجام است.

۷- ورزشهایی که همراه با برخورد است مثل فوتبال و بسکتبال بهتر است ازماه چهارم به بعد انجام شود.

۸- ورزشهای توأم با در گیری مثل کشتی، کاراته و بوکس حداقل ۶ ماه و ترجیحٱ یکسال بعد از جراحی شروع شود.

[ArianaTTS buttonposition=’after’]

بعد از گذشت یک سال از جراحی بینی، می توان بدون هیچ مشکلی به فعالیت های ورزشی به طور حرفه ای ادامه داد.

مشاوره عمل بینی برای ورزشکاران

اگر بینی شما در ورزش دچار شکستگی شده است یا این که ورزشکار هستید و می خواهید برای افزایش زیبایی صورت خود بینی تان را عمل کنید ولی نمی دانید که انجام جراحی بینی برایتان ضروری است یا خیر، در فرم زیر شماره موبایل خود را وارد کنید تا در کمتر از 6 ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شماره موبایل شما
شماره موبایل شما ارسال شد. منتظر تماس ما باشید.
دوباره امتحان کنید

رایتان ضروری است یا خیر، در فرم زیر شماره موبایل خود را وارد کنید تا در کمتر از 6 ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *