نقش چانه در زیبایی صورت

نقش چانه ها در زیبایی صورت

نقش چانه ها در زیبایی صورت

چانه و اجزایی مانند بینی و پیشانی نقش به سزایی در زیبایی فرد دارند، بسیاری از بیماران که برای اصلاح مشکلات صورت به جراحان زیبایی مراجعه می کنند، بی خبر از مشکلات موجود در چانه به دنبال اصلاح مشکلات بینی یا چشم ها هستند،برای درک بهتر باید بدانید که چانه، بینی و پیشانی در نمای کنار یا نیمرخ، شکل دهنده اصلی صورت هستند.
وجود بالانس بین این سه عضو موجب ایجاد هارمونی و زیبایی در صورت می گردد، در واقع از لحاظ زیبایی شناسی ایجاد تناسب و قرار گرفتن این سه عضو در بهترین حالت می تواند زیبایی فرد را تضمین نماید.
چانه ها و بینی یکی از مهمترین عناصر صورت هستند که در اثر انحراف و یا مشکلات ظاهری تغییر به سزایی در شکل و فرم کلی صورت ایجاد می کنند، از این رو شکل و اندازه چانه می تواند باعث تأثیری جدی در قضاوت دیگران در مورد فرد شود.
مثلٱ یک چانه کوچک می تواند در فرد بیننده القای ضعف نماید و یا یک چانه افتاده و بیش از حد برجسته، که به آن چانه جادوگران می گویند، ممکن است در بیننده حس نامطلوبی ایجاد کند.

چانه با اندازه و برجستگی و شکل مناسب می تواند قیافه جدی و مطمئنی به فرد بدهد. بنابراین می بینید که تنها چانه چقدر در شکل صورت تأثیر گذار است.
ترکیب پیشانی و چانه عقب رفته و بینی برجسته به صورت شکلی شبیه به صورت پرندگان می دهد که به آن Bird Face هم می گویند. این حالت در بین نژاد ما شایع است.
چانه عقب رفته را می توان با پروتز برجسته کرد و چانه برجسته با جراحی قابل کوچک شدن است.
در واقع فرد با جراحی چانه که با قرار دادن پروتز در چانه ها انجام می پذیرد به اصلاح مشکلات و معایب این قسمت می پردازد، یک جراح دلسوز و با تجربه طی یک مشاوره صادقانه به شما اعلام می دارد که چه قسمت هایی از صورت شما دچار مشکل است و باید اصلاح شود، جراحی چانه یکی از بهترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی افراد داشته باشد .
پروتز هایی که درون چانه قرار می گیرند عموما دارای شکل و تنوع بسیاری هستند که با توجه به ظاهر و استخوان صورت فرد تعیین می گردد.
پروتز ها با ایجاد یک شکاف بسیار کوچک وارد چانه می شوند و جراح از این طریق می تواند به آن فرم دهد و معایب را برطرف نماید
می توانید از تجربیات بی شمار دکتر علی اصغر شیرازی در زمینه جراحی زیبایی صورت برخوردار شوید.
در صورت تمایل به طرح سوال و یا اعلام نظرات و پیشنهادات خود می توانید از طریق کانال تلگرام و یا اینستاگرام با ما همراه باشید.

Telegram.me/doctorshirazi

Instagram.com/doctorshirazi

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *