عمل بینی نیمه فانتزی توسط دکتر شیرازی تهران

نشانه های یک عمل ناموفق بینی

نشانه های یک عمل ناموفق بینی

خوشبختانه نتیجه بیشتر جراحی های بینی بدلیل افزایش دانش و تجربه جراحان خوب بینی و قابل قبول است ولی گاهی بدلایل مختلف که مهمترین آن تکنیک جراحیست شکل بینی بد و نتیجه ناموفق به حساب می آید.
اگر سه نمای مهم بینی را روبرو، کنار و پایین بدانیم، بد شکلی میتواند در یک یا تمام آنها باشد. موارد زیر قسمت عمده این حالات را تشکیل میدهد:

 •  پهن بودن بینی که در نمای روبرو قابل مشاهده است و میتواند در قسمت بالایی، یعنی استخوانی، و یا پایین، یعنی قسمت سر بینی باشد. علت بیشتر مربوط به عدم توجه و یا توانایی جراح به اصلاح آن باشد مگر در موارد بینیهای بسیار گوشتی که امکان باریک تر کردن نوک بینی وجود ندارد.
 •  کجی بینی که باز در نمای روبرو دیده میشود. البته در مواردی انحراف مختصر و غیر قابل توجه وجود دارد که قابل اغماض است ولی اگر زیاد باشد بینی را بد فرم کرده و ظاهر بدی به کل صورت میدهد. علت بیشتر آنها انحراف تیغه داخلی میانی بینیست که باید با دقت فراوان توسط جراح اصلاح گردد.
 • فرورفتگی پره های پایینی :
  این عارضه زمانی بروز می کند که هنگام عمل بینی غضروف های پره های بینی را برداشته ،علت برداشتن این غضروف ها به منظور جمع نمودن نوک بینی می باشد و در مواردی که نوک بینی را بیش از حد لازم جمع نمایند، موجب می شود غضروف هایی که حمایت کننده نوک بینی می باشند کم شده و بیش از اندازه به یکدیگر نزدیک شوند که علاوه بر به هم ریختگی ظاهر بینی و فرورفتگی آن ،در تنفس نیز اشکال ایجاد مینماید.
نمونه عمل بینی موفق دکتر شیرازی
 • کلو ملای تو کشیده شده :
  به پره وسطی بینی که دو سوراخ را از هم جدا میکند و در نمای پایینی دیده میشود، کلوملای بینی گفته می شود که به طور طبیعی و نرمال در معیارهای زیبایی در نمای نیمرخ ، پره بخش وسطی بینی خود را در ناحیه مربوط به پره های اطراف بینی نمایان می سازد .
 •  برداشته شدن بیش از اندازه پوست پره های بینی :
  در مواردی که بیش از اندازه پره های بینی برداشته می شود به دلیل اینکه بخش چین ما بین بینی و صورت صاف شده است ، اثر بخیه ها بر روی پوست نمایان می شود ، در این عارضه به دلیل تنگ شدن بیش از حد سوراخ های بینی مشکلات تنفسی  در مسیر راه بینی نیز ایجاد می شود ، اصلاح این عارضه از معظلات و مشکلات جراحان می باشد ، به دلیل اینکه برای جبران پوستی که از دست رفته است جراح نیازمند این می باشد که از نواحی مانند لاله گوشت پوست پیوندی استفاده نماید ، توجه به این نکته الزامی است که به دلیل احتیاط و دقت زیاد جراحان در خصوص برداشتن پره های بینی این عارضه بسیار کم اتفاق می افتد .
 • مطالب مرتبط

  جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

  فهرست محتوا
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  13 پاسخ

  1. سلام
   من انحراف بینی به سمت راست داشتم به اضافه یه قوس وبینی ام استخوانی بود
   الان یه ماه میشه عمل بینی کردم
   چسب رو همیشه میرفتم دکتر واسم تو مطب عوض میکردن یکبار که خودم باز کردم دیدم یه فرورفتگی رو استخون بینی ام وجودداره که کاملا اون رو زشت کرده خیلی ترسیدم به دکتر گفتم, اولین بار دعوام کرد گفتن تازه یه ماه نیست عمل کردی ورم هستش بالا وپایین ورم داره این فرو رفتگی ایجاد شده باید بخوابه دوباره واسم چسب زدن اماچندروز صبر کردم دوباره باز کردم دیدم همان فرورفتگی وجود داره خیلی ناراحت شدم وگریه کردم بهشون گفتم مگه استخون ورم میکنه استخون یکسره نیست این چرا یه تیکه فرو رفته گفتن اگه ورم نباشه واستون تو مطب درست میکنم نمیدونم چیکار کنم دارم دیوونه میشم یعنی استخونم رو زیاد از حد تراش دادن تا کی باید صبر کنم برای ترمیم شنیدم حتماباید ۶ماه تا یک سال صبر کنم اما ایشون گفتن زیر۶ماه غضروفت رو بیار برات درست میکنم ایا امکانش هست ؟ …تواین یه ماه اینقد غصه خوردم که داغون شدم …بینی هم داخلش خیلی خشکه خیلی کیپ میشه وباسرم شستشو میدم اجازه ندادن به داخل بینی ام دست بزنم وبا چیزی پاکش کنم .وهمچنین بعد یه ماه هنوز لبم ورم میکنه اینا عادیه ؟
   تو رو خدا جواب بدین

   1. سلام ، بهتره به جراح خودتون مراجعه کنید تا بررسی های دقیق برای شما انجام شود .

  2. سلام خسته نباشید من حدودا ۴سال پیش پیش یه دکتر دیگه عمل زیبایی رینوپلاسی انجام دادم عمل باز بینیم استخوانی بود ازاول یک سمت بینیم ازروب و باهم فرق داشت سوراخهای بینیم کمی فرق داره ولی خودبینیم ازقسمت ابروهام تا نوک قشنگ معلومه به سمت راست انحراف داره خواستم ازاقای دکترسوال کنم ایا باعمل جراحی درست میشه حس میکنم استخوان بینیم کجه

   1. سلام دوست عزیز

    برخی مواقع با جراحی درست می شود ولی بعضی از عدم تقارن ها حتی با جراحی مشخص نمی شود و بایستی معاینه شوید تا مشخص شود.

  3. سلام من یک ونیم سال پیش جراحی رینو تو یه شهردیگه داشتم بینی ام‌گوشتی بود الانم گوشتی است خیلیا متوجه عمل من نشدن خیلی کم تغییر کردم به منم گفته بودن فقط دو هفته چسب بزن نمیدونن ازچسب نزدن هست یا کلا عمل خوبی نبود آیا راه حلی هس یه مقدار جمعتر بشه یا به عمل دوم نیاز دارم؟بعضی شبا چسب میزنم صب یه مقدار جمع میشه ولی چند ساعت تاثیرداره

  4. سلام بینیمو حدود یکسال و نیم هست عمل کردم ولی از همون اول بینی من کج بود چند باری به مطب مراجعه کردم که پزشک گفتن الان نمی‌تونیم کاری کنیم باید یکسال بگذره و بینی تون عالی شده اصلا گردن نمیگیره من الان هزینه عمل مجدد هم ندارم حال روحیم خیلی بده که به وضوح مشخص هستش ایرادهای بینیم من شیراز عمل کردم و خودم ارومیه هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  5. سلام من یک سال از عمل بینیم میگذره اون اوایل که بینیم ورم داشت ایرادی دیده نمیشد اما الان از روبه رو یه طرف بینیم با اون طرف تفاوت داره انگار پوستش تیره شده یه حالت سایه مانند که باعث میشه این طرف تو رفته دیده شده اون طرف که این حالت سیاهیو نداره پرتر دکترم گفتن این از خود بینیه بخاطر عمل اینطوری نشده خواستم بپرسم همچین عارضه ای ممکنه بعد عمل بینی پیش بیاد؟چون من قبل عمل بینی همچین چیزیو ندیدم

   1. سلام دوست عزیز ممکن است به علت فرورفتگی باشد که سایه می اندازد یا تیرگی پوست که به هرحال باید معاینه بشید تا مشخص بشه

  6. سلام بله درست میگید بخاطر فرو رفتگی بود که سایه انداخته بود دکترم با آمپول درستش کرد احتمالا فیلر تزریق کرد نگفت دقیقا چیکار میکنه فقط گفت باید یه آمپول اینور بزنم ولی خب بعد که اومدم خونه متوجه شدم مشکل کاملا رفع شده یه سوالی داشتم این مشکل موقتا رفع شده؟دوباره بعد یه مدت مثل قبل میشه؟