مصرف داروها بعد از جراحی بینی طبق نظر پزشک

نحوه مصرف داروها بعد از جراحی بینی

نحوه مصرف داروها بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی نیاز به یک سری مراقبت ها می باشد، در مقاله های قبلی توضیحاتی در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی و اینکه چه اقداماتی را باید بعد از جراحی بینی رعایت نمایید، تا نتیجه جراحی مطلوب تر شود ارائه داده ایم. یکی از موارد مهمی که بعد از جراحی بینی باید به آن توجه شود، نحوه مصرف داروها بعد از جراحی بینی می باشد. به طور معمول جراح بینی برای بیمار داروهایی را تجویز می نماید و نحوه مصرف آن ها را برای بیمار توضیح می دهد، و بیمار باید طبق دستور جراح بینی ، دارو ها را مصرف نماید تا عوارض ناشی از جراحی رخ ندهد. در این مقاله توضیحاتی در رابطه با نحوه مصرف داروها بعد از جراحی بینی ارائه داده ایم.

داروهای بعد از جراحی بینی

قطره فنیل آفرین: جهت جلوگیری از خونریزی می توانید از این قطره استفاده نمایید.هر 8 ساعت، 3 قطره بینی به مدت سه روز بعد از جراحی، در هر طرف بینی استفاده نمایید. بعد از استفاده از قطره از فین کردن و استفاده از گوش پاک کن پرهیز نمایید
کپسول آنتی بیوتیک: جهت جلوگیری از عفونت، بعد از جراحی بینی، هر 6 ساعت یک بار یک عدد کپسول سفالکسین مصرف نمایید. و یا هر 8 ساعت یک بار کپسول آنتی بیوتیک مصرف کنید.
قرص مسکن: به طور معمول جهت کاهش درد و تورم از مسکن‌های معمولی هر 6 ساعت یک بار استفاده می شود. البته بسته به تجویز جراح دارد که چه نوع مسکنی را برای بیمار تجویز نماید.
قرص سرماخوردگی: به مدت سه روز بعد از بیرون آوردن پانسمان، جهت کاهش عطسه و آبریزش بینی و پیشگیری از سرماخوردگی، هر 6 ساعت یک بار قرص سرماخوردگی مصرف نمایید.
پماد آنتی بیوتیک تتراسیکلین: بعد از کشیدن تامپون ها روزی 2 الی 3 بار پماد تتراسیکلین را بر روی بخیه های پره بینی بمالید. جهت کاهش زخم نیز می توانید از پمادهای ترمیم بینی استفاده نمایید.
قرص آنتی هیستامین: هر 12 ساعت یک بار مصرف شود.
سرم شستشوی بینی: بعد از برداشتن پانسمان بینی، به مدت یک ماه حداقل روزی دو بار بینی خود را با استفاده از سرم شستشو دهید.

این نکته را توجه نمایید که تجویز داروی هر جراحی متفاوت با جراح دیگری باشد. پس حتما طبق دستور جراح بینی خود داروها را مصرف نمایید.

با تشکر مدیریت سایت، دکتر سید علی اصغر شیرازی جراح بینی

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *