قبل و بعد از جراحی زیبایی در قسمت بینی

نحوه شستشوی بینی بعد از عمل

شست و شو بینی پس از انجام جراحی بینی :

پس از انجام جراحی بینی انجام یکسری از مراقبت های بینی الزامی است و انجام این نکات و رعایت آنها کمک شایانی به بهبود بیماری کرده و باعث گشته میزان تورم بینی زود تر رفع گردد یکی از این نکات پس از جراحی بینی باید صورت پذیرد شست و شو بینی با محلول شست و شو است .
برای شست و شو بینی راه حل های متعددی وجود دارد اما پزشکان معمولا شست و شو بینی با سرنگ را توصیه می کنند که این روش هم بسیار آسان است و هم اینکه نسبت به سایر روش های شست و شو بینی بهتر می باشد .
نحوه شستشوی بینی بعد از عمل بینی معمولا پس از یک هفته از انجام عمل جراحی بینی می باشد و در هفته اول جراحی ، شست و شو با استفاده از قطره چکان یا اسپری بینی صورت می گیرد .

محلول شست وشو بینی سدیم کلراید 9/0 می باشد که این محلول از 9/0 درصد نمک حل شده در آب می باشد و سچس با استفاده از یک سرنگ 10 سی سی آن را داخل بینی کرده و بینی را شستو داده .
می توان محلول شست و شو بینی را در منزل و به صورت دستی نیز ساخت روش ساخت محلول بینی بدین گونه است که نصف قاشق چای خوری در یک لیوان آب جوشیده شده حل کرده و اجازه دهید تا این محلول سرد گشته شما به راحتی و در مدت زمان کمی محلول شست و شو را در منزل ساختید حالا با استفاده از سرنگ 10 سی سی آن را به داخل بینی تزریق کرده معمولا پزشکان توصیه می کنند که به مدت زمان تقریبی 3 الی 4 ماه بینی را با محلول شست و شو انجام دهند که در ماهای نخست انجام شست و شو بینی از کیپ گشتن بینی جلوگیری کرده .

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *