دکتر علی اصغر شیرازی 4 جراحی بینی 4 روش باز و بسته در جراحی زیبایی‌ بینی‌
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

روش باز و بسته در جراحی زیبایی‌ بینی‌

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

روش باز و بسته در جراحی زیبایی‌ بینی‌

جراحی زیبایی‌ بینی‌ میتواند به روش بسته یا باز انجام شود. روش بسته قدمت بیشتری دارد و از سالهای دور که جراحی بینی‌ متداول شد روش تمامی‌ جراحان بود. بتدریج و از حدود ۵۰ سال پیش روش جراحی باز معرفی‌ شده و گروهی از جراحان به آن متمایل شدند. انتخاب این روشها به سلیقه و تجربه جراح بستگی دارد، گرچه در پاره ای از موارد اکثر آنها روش باز را ترجیح میدهند. در بینی‌‌های مشکل با مسائل پیچیده همچون بینیهای پیچ خورده و یا با عدم تقارن شدید یا بیماران با ناهنجاری‌های مادر زادی مثل لب شکری روش باز ارجح است.

جراحی زیبایی بینی

در جراحی بسته تمام برش‌ها در داخل بینی‌ است ولی‌ در نوع باز یک برش هم در دیواره بین دو سوراخ بینی‌ که اصطلاحا به آن “کالوملا” گفته میشود میدهند. البته نباید برش‌هایی‌ که در کنار پره‌ها برای کوچک کردن سوراخ‌های بینی‌ انجام میشود را با روش باز اشتباه گرفت، چون برای اصلاح سوراخهای بینی در هر دو روش این برش‌ها داده میشود.
مزیت روش بسته در این است که:
۱- برش پوستی‌ در ناحیه کلوملا را ندارد.
۲- زمان عمل کوتاه تر است.
۳- تورم بعد از عمل کمتر است.

بیشتر بخوانید
عمل زیبایی بینی همزمان با عمل جراحی پلک

جراحی بینی
مزایائ روش باز:

۱- دید بهتر جراح
۲- توانایی برای انجام عمل در بینی‌‌های مشکل
۳- سهولت در گذاشتن گرفت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها
۴- قابلیت یادگیری آسان تر
معایب روش باز یکی‌ برش پوستی‌ در ناحیه کالوملاست. البته در دست جراحان باتجربه پس از مدتی‌ محل این برش به سختی دیده میشود. اشکال دیگر آن تورم بیشتر است که گاهی بخصوص در بینی‌‌های گوشتی تا یک سال هم باقی‌ میماند ولی‌ اگر بیمار قبل از عمل کاملا توجیه شود این نیز مشکلی‌ ایجاد نمیکند.
جراح بینی‌ باید کاملا با هر دو روش آشنا باشد. در حل حاضر من روش باز را در بیش از ۸۰% موارد بکار می‌بندم که در بیماران من نتیجه بسیار خوبی دارد.
جراحی بینی

drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

بیشتر بخوانید
کبودی دور چشم بعد از عمل بینی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

Call Now Buttonتماس با دکتر شیرازی