رفع افتادگی بینی با رینوپلاستی دختر جوان دکتر شیرازی

رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بینی


رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بینی اگر با دقت انجام شود می تواند عملی موفقیت آمیز باشد. اما لازم است که با رعایت نکات بعد از عمل بهبودی حال خود را سرعت بخشید. در این مقاله ما در ارتباط با رژیم غذایی بعد از عمل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که با رعایت این نکات مشکلی برای شا پیش نخواهد آمد.

 رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی


چند ساعت اول بعد از عمل
لازم است حدو 4 تا 6 ساعت بعد از جراحی بینی چیزی نخورید. به این دلیل که آثار داروهای بیهوشی بعد از عمل تا چند ساعت ادامه خواهد داشت و در صورت خوردن غذا ممکن است دچار حالت تهوع و حتی استفراغ شوید. بهتر است که برای شروع مواد غذایی مایع را بیشتر مصرف کنید.
1روز بعد از عمل
بهتر است یک روز بعد از عمل رژیم غذایی تان را با سوپ,سبزیجات پخته و سیب زمینی آب پز شروع نمایید.آب میوه های طبیعی تاثیری مثبت بر بهبود حال شما دارند.توصیه می شود از نی استفاده نکنید و آب میوه را با لیوان بنوشید.
1هفته بعد از عمل
محدودیتی بعد از یک هفته وجود ندارد اما بهتر است بشتر از غذاهایی که پروتئین و ویتامین دارند استفاده نمایید تا هرچه زودتر زخم های بینی تان ترمیم شود. برای رفع تورم بینی بعد از عمل باید نکته های گفته شده توسز پزشک را به خوبی رعایت کنید.
نکات مهم بعد از عمل جراحی بینی
توصیه می شود از رژیم غذایی برای لاغری در دوره ی درمان بعد از عمل جراحی بینی جدا خود داری نمایید.همچنین توجه داشته باشید که خوردن غذاهای داغ و گرم و همچنین قهوه برای سلامتی شما ضرر دادر و باعث می شود نواحی بینی و گلو متورم شوند و دچار عطسه و سرفه شوید و بدین ترتیب اذیت خواهید شد. همچنین بهتر است غذاهای سفت و جویدنی مانند کباب خودداری نمایید و بیشتر از غذاهای نرم استفاده نمایید. این کار باعث تورم نواحی بینی و صورت خواهد شد.
 
 

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *