(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

درمان گوشت اضافه بینی با جراحی بینی

زمانی که به پوست آسیبی وارد شود که موجب التهاب یا زخمی شدن آن گردد ، پوست بلافاصله یکسری از فرایندها را جهت ترمیم پوست فعال می نماید ، این فرایند ها تلاش می نمایند که تا ترمیم پوست را تا جای ممکن انجام دهند و به میزان بسیار مختصری از آسیبی که به پوست وارد شده است اثری باقی بماند ، در برخی از موارد نادر فرایند ترمیم به شکل نرمال و طبیعی پس نرفته و پس از ترمیم میزانی از زخم به شکل بافت قرمز و سفت باقی می ماند که به گوشت اضافه ای که باقی مانده است کلوئید گفته می شود .
تحقیقات وسیعی در خصوص پیدایش کلویید صورت گرفته است اما به محققان و پزشکان به نتیجه دقیقی نرسیده اند ، اما طبق آماری که ارائه شده است در اشخاص سیاه پوست ایجاد شدن کلوئید شایع تر می باشد ، یکی دیگر از دلایل کلوئید می توان به استعداد خانوادگی و وراثتی در تولید کلوئید اشاره کر د.

دلایل ایجاد شدن کلوئید می تواند موارد زیر باشد

بریدگی
سوختگی
گزش حشرات
خالکوبی
جوش صورت
سوراخ نمودن جهت جواهرات ( مانند سوراخ نمودن گوش )

انجام برخی از جراحی های کوچک

در زمینه جراحی زیبایی بینی در برخی موارد امکان ایجاد کلوئید وجود دارد ، در برخی از موارد به دلیل ایجاد تغییرات در پره های بینی و کاهش بزرگی و پهنای پرده های بینی در نواحی اطراف آنها برش های ایجاد می نمایند ، در بینی های گوشتی ممکن است پهنای پرده ها زیاد باشد و احتمال دارد سبب بروز کلوئید شود ، توجه به این نکته الزامی است که اگر جراح مجرب باشد و با تکینک های ظرافت در عمل آشنایی کامل را داشته باشد این پدیده بسیار نادر صورت می گیرد .
در صورت وقوع کلوئید می توان با جراحی بینی پمادهای مخصوص می توان این عارضه را از بین برد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکترشیرازی

هم چنین شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرام و اینستا گرام دنبال نمایید .

ما را در کانال تلگرام و اینستاگرام همراهی بفرمایید

کانال تلگرام:

doctorshirazi@

اینستاگرام:

instagram.com/doctorshirazi

 
 

drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =