حمام کردن بعد از عمل بینی

مراقبتهای بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی

بعد از عمل جراحی بینی که با موفقیت پشت سر گذاشته شده ، باید بدانید که مراقبتهای بعد از جراحی بینی در نتیجه نهایی نقش بسزائی دارند. این موضوع در روزها و هفته‌های اول اهمیت بیشتری می‌یابند . مهمترین مساله ضربه نخوردن بینی‌ حتی در حد ملایم است. توضیحات و توصیه‌های زیر به شما در این امر کمک می‌کند:
۱- معمولاً در چند ساعت اول در کلینیک یا بیمارستان بستری هستید. در این مدت پرستاران مواظب شما هستند.
۲- در ۲۴ ساعت اول کاملا استراحت کنید. در این مدت اگر قصد دارید از جایتان بلند شوید حتما با کمک دیگران باشد چون ممکن است سرگیجه داشته باشید. پس از این مدت میتوانید حرکات بیشتری انجام دهید ولی‌ توصیه میشود که حتی المقدور در هفته اول بیشتر استراحت کنید. فعالیتهای ورزشی سنگین، شنا و ایروبیک تا دو ماه ممنوع است.
۳- در هنگام خوابیدن سعی‌ کنید بیشتر به پشت بخوابید و چند بالش بیشتر زیر سر خود بگذارید.
میتوانید سایر مطالب در ارتباط با مراقب های بعد از عمل زیبایی بینی را در صفحه ذیل که قبلا گفته ام مطالعه بفرمایید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

حمام کردن بعد از عمل بینی

روز بعد از عمل میتوانید از گردن به پایین را شستشو دهید
از روز سوم میتوانید با استفاده از دوش تلفنی بدن و از پشت سر موها را هم بشویید، بشرطی که صورت خیس نشود.
روزی که قرار است برای برداشتن اسپلینت و کشیدن بخیه ها مراجعه کنید، که معمولا روز ششم یا هفتم است، میتوانید دوش کامل همراه با شستن صورت انجام دهید، بشرطی که اصلا به اسپلینت روی بینی دست نزنید.
پس از برداشتن اسپلینت و در تمام مدتی که روی بینی چسب قرار دارد میتوانید استحمام کنید، ولی توجه داشته باشید که مدت آن کوتاه باشد و اصلا به بینی و چسبها دست نزنید.
hair-wash-after-rhinoplasty

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *