جراحی بینی فانتزی

امروزه جراحی بینی در بین همه افراد بسیار رایج می باشد اما بیشتر افراد می‌خواهند عمل بینی فانتزی انجام دهند. این افراد معمولا هیچگونه اطلاعاتی از بینی عروسکی یا فانتزی ندارند و بیشتر هدف آن ها بینی قوس دار و نوک تیز بینی می باشد . جراحی بینی فانتزی ر ا نمی توان برای همه افراد انجام داد و باید افرادی که می خواهند این جراحی را انجام دهند شرایط به خصوص این جراحی را داشته باشند. جراحی بینی فانتزی به این شکل انجام می شود که یک روشی بسیار جدید می باشد که جز جراحی زیبایی بینی می باشد. در جراحی بینی فانتزی بینی فرد را به شکل بینی عروسکی تغییر شکل می دهند .

گیف جراحی بینی

جراحی بینی عروسکی در بعضی از عوامل و فاکتورها متفاوت می‌باشد. جراحی بینی عروسکی جهت ارائه فرم طبیعی به بینی و تراش دادن بینی که با ظاهر فرد تناسب داشته باشد طراحی شده است. به همین دلیل بینی به صورت کامل با ظاهر و شکل فرد تغییر می کند و فرم آن منحصر به فرد بینی خود شخص خواهد بود.

روش جراحی بینی عروسکی در برخی از عوامل و فاکتورها متفاوت است. عمل بینی عروسکی برای دادن شکلی طبیعی به بینی و تراشیدن بینی متناسب با ظاهر فرد طراحی شده است؛ بنابراین بینی کاملاً متناسب با ظاهر شما تغییر یافته و شکل آن مخصوص بینی خود شما خواهد بود.

<<< نمونه عمل بینی >>>

عمل بینی فانتزی

درحال حاضر جراحی بینی فانتزی یا بینی عروسکی نیز مورد توجه برخی از خانم ها قرار گرفته است و عمل جراحی بینی در صورتی موفقیت آمیز بوده و به نتایج قابل قبول منتهی خواهد شد که جراح بینی علاوه بر حفظ مکانیزم اصلی بینی (عملکرد تنفسی) و نیز رفع ایرادات و نقائص ظاهری آن ؛ تناسب بینی با دیگر عناصر صورت را نیز در نظر داشته باشد. به طور کلی مدل‌های مختلفی برای انجام این پروسه وجود دارند که شامل جراحی بینی فانتزی، طبیعی و نیمه فانتزی می شود.
ما در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با عمل زیبایی بینی فانتزی یا عمل بینی عروسکی مطالبی را بیان کنیم و شما را با ویژگی های این فرم بینی آشنا کنیم. لازم به ذکر است چنانچه در جراحی کردن بینی، صرفا به اصلاح عیوب بینی توجه شده و به سایر اجزای چهره و تناسب بینی با آن ها توجهی نشود؛ قاعدتا نتایج رضایت بخشی حاصل نخواهد شد. زیرا یک بینی ایده آل و خوش فرم، به بینی‌ای اطلاق می‌شود که ایراد ظاهری نداشته و با دیگر اجزای صورت نیز همانگی و توازن داشته باشد.

ویژگی‌های بینی فانتزی

عمدتا متقاضیان جراحی بینی فانتزی خانم‌ها هستند و لازمه جراحی بینی فانتزی، این است که تمامی اجزای صورت متقاضی این مدل از جراحی با ویژگی‌های بینی فانتزی تناسب داشته و خود بینی نیز از لحاظ استحکام استخوان و غضروف و ضخامت پوست، شرایط لازم برای جراحی کردن به فرم فانتزی را داشته و همچنین سایز بینی نیز محدودیت های آناتومیک نداشته باشد.
نکته مهم دیگری که درعمل زیبایی بینی فانتزی در نظر گرفته می شود ، ضخامت پوست می باشد. پوست بینی مردان در مقایسه با زنان ضخیم تر بوده و این موضوع نیز خود مانع انجام عمل به فرم فانتزی و یا نیمه فانتزی می‌شود؛ چرا که ظرافت در جراحی را محدود کرده و مانع از دیده شدن ظرافت‌ها می‌شود. بینی فانتزی یا عروسکی اغلب در فرم صورت های استخوانی با بهترین نتیجه همراه است. برخی از ویژگی های جراحی بینی فانتزی شامل موارد زیر می باشند:


• نوک این بینی ها سر بالا می باشد.
• سایز بینی فانتزی بسیار کوچک است.
• سوراخ های بینی خیلی کوچک هستند.
• تیغه بینی های فانتزی بسیار نازک است.
• قوس زیادی در بینی های فانتزی دیده می شود.

مدل بینی فانتزی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل فانتزی بینی برای افرادی مناسب است که بینی استخوانی با پوست نازک دارند زیرا پوست نازک بینی و غضروف های قوی باعث می شود که درمدل جراحی بینی فانتزی، ظرافت بعد ازعمل به خوبی قابل مشاهده باشد. همچنین افرادی که اجزای صورتشان در اندازه های کوچک و ظریف است مناسب این عمل هستند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی، جراح زیبایی بینی به نحوی بینی را عمل می کند که بعد از جراحی، بینی فرد به شکل آشکاری مشخص نمیشود که عمل شده است. فاصله نوک بینی تا لب در حدود 95 درجه است. تیغه بینی صاف است و نوک بینی خیلی به سمت بالا نیست. از نظر تنفسی، این مدل بینی بهترین نوع عمل بینی است.
اما در مدل بینی فانتزی، قوس روی تیغه و بالا بودن بیش از حد نوک بینی باعث می شود که ظاهر بینی غیرطبیعی به نظر بیاید.

نکته قابل توجه: عمل بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی؟

تفاوت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مدل بینی نیمه فانتزی ، مدلی بین مدل طبیعی و مدل فانتزی میباشد. به عبارت دیگر در این مدل، قوس پشت بینی زیاد نیست و فقط قوس بسیار کمی توسط جراح متخصص ایجاد می‌شود. کوچک و باریک کردن استخوان بینی به گونه ای صورت می‌گیرد که فرد با مشکلات تنفسی رو به رو نشود. همچنین کوچکی بینی هماهنگی لازم را با دیگر اجزای صورت دارد. در مدل فانتزی یا مدل بینی عروسکی نوک بینی سر بالا و سوراخ های بینی از رو به رو مشاهده نمی‌شوند.

عمل بینی فانتزی استخوانی

بینی استخوانی بهترین گزینه برای انجام عمل جراحی بینی فانتزی استخوانی است. مهمترین دلایل مناسب بودن آن برای انجام عمل بینی فانتزی مستحکم بودن ساختار بینی استخوانی است. هر چه ساختار محکم‌تر باشد جراح به خوبی می‌تواند استخوان را بتراشد و بهترین مدل را بر روی بینی خلق کند. در عمل بینی استخوانی پزشک متخصص نگران بازگشت بینی به حالت اولیه خود نیست چرا که تمامی تغییرات بر روی استخوان بینی ایجاد می‌شود.

عمل بینی فانتزی گوشتی

از نظر بعضی از جراحان متخصص جراحی بینی فانتزی گوشتی برای اشخاصی که دارای بینی گوشتی هستند گزینه خوبی نیست. همانطور که ذکر شد به دلیل وجود بافت های چربی زیاد، پوست زخیم، ساختار استخوان و پیوند غضروفی ضعیف نباید انتظار داشت بینی بیش از حد کوچک شود زیرا در عمل بینی های گوشتی ، استخوان و غضروف بینی تا حد بسیار کمی تغییر داده می شود مگر اینکه که بینی دارای قوز باشد و پزشک قوز بینی را بر طرف کند.
شاید مدل فانتزی بر روی بینی های گوشتی به خوبی به نمایش در نیاید و حتی ممکن است بعدها به دلیل رشد بافت های چربی، مدل بینی تغییر کند به همین دلیل توصیه ما به شما این است که بینی را بیش از حد کوچک نکنید و اجازه دهید پزشک شما تصمیم بگیرد که چه مدلی جراحی بینی ای برای شما مناسب است در این صورت می توانید نتیجه مطلوبی را از عمل خود کسب کنید.

مراقبت بعد از عمل بینی فانتزی

• بعد از عمل بر روی بینی شما یک اسپیلنت قرار داده می شود. پس تا مدتی نباید صورت خود را خیس کنید زیرا اسپیلنت را شل می کند و باید از دستمال مرطوب استفاده کنید.
• بهتر است تا مدتی پس از جراحی از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال آسیب به بینی وجود دارد، خودداری کنید.
• در این دوران از مصرف الکل و دخانیات اجتناب کنید.
• از قرار گرفتن در آفتاب و شنا کردن تا مدتی اجتناب کنید.
• انجام فعالیت سنگین و ورزش و قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا ممنوع است.
• غذای سفت نخورید زیرا با جویدن سخت باعث آسیب رساندن به بافت های تغییر یافته بینی می شوید.
• از خندیدن خمیازه کشیدن و صحبت کردن زیاد پرهیز کنید.
• سرتان در هنگام خواب از بدنتان رو به بالا با زاویه 30 درجه داشته باشد.
• پس از جراحی و حتی قبل از آن مصرف دخانیات و الکل ممنوع است.
• به طور کلی عمل بینی صرفا برای زیبایی نیست ویکی از شیوه های درمان عوارض و اختلالات بینی نیز محسوب می شود. بینی ممکن است در اثر ضربه آسیب ببیند و شما نیاز به جراحی شکستگی بینی داشته باشید یا برای درمان پولیپ بینی یا انحراف استخوان بینی ، نیاز به عمل جراحی باشد. می توان عمل های درمانی را با زیبایی تلفیق کرد که اکثراً همه مراجعین به این موضوع علاقه نشان می دهند.

بینی های فانتزی دارای چه مشخصه هایی هستند؟

شکل و فرم طبیعی دارند اما دارای نقص های بسیار کمتری هستند.

مشابه بینی عروسک هستند که بسیار متناسب می باشند.

جراح بینی فانتزی چه مواردی را می بایستی رعایت کند؟

  • تمام فرم بینی فانتزی می بایستی فاقد هیچگونه نقصی باشد.
  • نوک بینی اندکی بالا و کمی دارای قوس باید باشد.
  • جراح با در نظر گرفتن به تجربه و مهارتی که دارد حتما بایستی با صورت هر فردی جرای بینی فانتزی را انجام دهد.

 مشاورات لازم

جراح بینی حتما باید با نوع پوست و جنس آن اطلاعات کافی را داشته باشد و شکل و نوع بینی را تشخیص دهد که بر همین اساس  مشاوره های لازم را در این خصوص به بیمار دهد.

توصیه می‌شود اگر بیمار از داروی خاصی استفاده می‌کند حتما پزشک خود را مطلع کند.

این را باید مد نظر دانست که کوچک شدن زیاد و یا سر بالا شدن زیاد بینی دلیل بر زیبایی آن نمی باشد و هر نوع بینی را نمی توان کوچک کرد.
بینی هایی که بزرگ و همراه با پوستی کلفت و همینطور همراه با غضروف های بزرگ را نمی توان کوچک کرد چون موجب افتادگی بینی می شود و در نتیجه یک بینی غیر عادی می باشد به همین علت کسانی که از همچین بینی هایی برخوردارند نباید انتظارات یک بینی فانتزی را داشته باشند.

مشاوره عمل بینی فانتزی

اگر علاقه مند هستید که بینی خود را به مدل فانتزی عمل کنید و نمی دانید که این مدل جراحی بینی برای صورت شما مناسب است یا خیر، در فرم زیر شماره موبایل خود را وارد کنید تا در کمتر از 6 ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شماره موبایل شما
شماره موبایل شما ارسال شد. منتظر تماس ما باشید.
دوباره امتحان کنید


کسانی که تصمیم به جراحی بینی فانتزی می گیرند بعد از انجام جراحی اگر از ظاهر بینی خود راضی نباشند و تصمیم به جراحی ترمیمی بینی خود بگیرند باید گفت که عمل ترمیم برای این بینی ها بسیار مشکل می باشد چون بینی در جراحی بینی فانتزی بیش از حد کوچک شده است و در جراحی ترمیمی جراح را با مشکلات زیادی روبرو می کند . جراحی بینی فانتزی احتیاج به یک بینی استخوانی با پوست نازک همراه با غضروف محکم دارد.
مهم ترین مسئله ای که باید در جراحی بینی فانتزی در نظر داشت تطابق بینی بعد از جراحی بینی با دیگر اجزای صورت و فرم آن می باشد چون اگر در طول زمان جراحی ، بینی بسیار نازک شود امکان دارد که تناسب خوبی با دیگر اجزای صورت نداشته باشد و بدین منظور از جذابیت چهره و زیبایی صورت کاسته شود .

برای جراحی بینی فانتزی حتما باید در جراح بینی خود انتخاب درستی داشته باشید چون جراح بینی با تجربه و مهارت کافی که دارد می تواند اندازه کوچک شدن بینی را مناسب با فرم و اندازه صورت شما تشخیص دهد.

جهت مشاهده نمونه کار های دکتر شیرازی میتوانید در صفحه اینستاگرام با ما همراه باشید.

اینستاگرام دکتر شیرازی

هزینه جراحی بینی فانتزی در سال 1402چقدر است؟

به طور کلی هزینه جراحی بینی ، فارغ از مدل بینی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. تخصص جراح در انجام جراحی، داشتن نمونه کارهای موفق زیاد، داشتن تجربه و مهارت بالا از جمله ویژگی‌های بهترین جراح بینی فانتزی است. به نسبت همین مهارت و دانش، دستمزد جراح نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، میزان مشکل بینی فرد و هزینه دستیاران جراح و هزینه بیمارستان در تعیین هزینه جراحی بینی فانتزی نقش دارند. جهت اطلاع دقیق قیمت جراحی بینی فانتزی می توانید به صورت حضوری مراجعه نموده و علاوه بر مشاهده نمونه کارهای جراح از نزدیک، ازهزینه جراحی نیز مطلع شوید.

سخن پایانی

در پایان باید بدانید که جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی های پرطرفداری است که این روزها نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. اگر با وجود تمامی جوانب و مشکلات بینی فانتزی، تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید، حتماً با تحقیقات بسیار، به بهترین جراح بینی فانتزی مراجعه کنید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید. دکتر شیرازی یکی از بهترین جراحان متخصص در زمینه جراحی بینی فانتزی می‌ باشند که مهارت و تجربه زیادی در جراحی زیبایی بینی دارند. با مشاوره و انجام عمل زیبایی بینی با دکتر شیرازی سلامت و زیبایی خود را تضمین کنید.

دکتر علی اصغر شیرازی

دکتر علی اصغر شیرازی

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *