مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

همان طور که می دانید، جراحی بینی ، عمل ساده ای نیست. و با وجود این که بینی در مرکز صورت قرار گرفته، هر گونه تغییری که در بینی صورت می گیرد، باید در جهت حفظ هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت باشد.  شایان ذکر است که یک جراحی بینی طبیعی و موفق، شامل چندین عامل می باشد، از جمله: آناتومی و ساختار بدنی بیمار، توقعات بیمار و مشاوره دقیق با جراح پلاستیک.

دکتر علی اصغر شیرازی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، تجربه های بسیاری در زمینه جراحی بینی دارد و موفقیت های روز افزونی در این زمینه دارد و می تواند جراحی بینی طبیعی را به بهترین شکل و نحو انجام دهد. شما می توانید همواره جهت جراحی بینی و مشاوره های پیش از جراحی بینی خود با شماره 88550469 تماس حاصل فرمائید.

جراح بینی می بایست سلامت بافت بینی را مورد بررسی قرار دهد، به ارزیابی نتیجه دلخواه شما بپردازد، سابقه پزشکی و بیماری را در شما جویا شود و شما را در جریان روند جراحی بینی و یا عوارض بعد از جراحی بینی، قرار دهد.

در طی جلسات مشاوره، پزشک به این نتیجه می رسد که شما گزینه مناسبی برای انجام جراحی بینی هستید یا نه. اما، این گزینش بدون انجام معاینات پزشکی، امکان پذیر نخواهد بود.

با در نظر گرفتن معاینات و بررسی های گفته شده از سوی جراح بینی، شما می توانید در انتظار جراحی بینی طبیعی باشید. زیرا که امکان طبیعی شدن بینی بعد از جراحی دور از ذهن نیست، اما چنین توقعی تنها به دانش و مهارت جراح بستگی دارد.

جراحی بینی طبیعی

جراح ماهر ابتدا به بررسی ظاهر بینی بیمار می پردازد، و از این طریق متوجه می شود که بیمار خواهان چه تغییراتی در بینی خود می باشد. سپس با بررسی بینی از زاویه بالا، به میزان بلندی و کوتاهی بینی و یا همان ارتفاع بینی، می پردازد.

با بررسی بینی از زاویه پایین، سوراخ های بینی را از نظر تقارن و میزان پهنی، مورد بررسی قرار می دهد.

سپس از نیم رخ بینی را بررسی می کند، تا میزان برآمدگی و قوز بینی بررسی شود.

پزشک بایستی قبل از جراحی بینی طبیعی، بینی بیمار را در تمامی زوایا مورد بررسی قرار دهد.

حال، بهتر است به بررسی معیارهای عمل بینی طبیعی بپردازیم.

جراحی بینی طبیعی محبوب ترین نوع جراحی پلاستیک می باشد ولی بسیاری از ترس غیر طبیعی شدن ظاهرشان، از این عمل سر باز می زنند. در ادامه به توضیح در خصوص عمل طبیعی می پردازیم.

رینوپلاستی یا جراحی بینی رایج ترین جراحی زیبایی در ایران می باشد. با مراجعه به پزشکی که در زمینه جراحی بینی طبیعی مهارت دارد، می توان از یک بینی اغراق آمیز و مصنوعی، که ترمیم آن بسیار مشکل است، پیشگیری کرد.

یکی از راه های رسیدن به این هدف، بهره گیری از رینوپلاستی با توجه به ویژگی های نژادی می باشد. در گذشته ایده آل های زیبایی برای رینوپلاستی، بر اساس ایده آل های نژاد هند و اروپایی بوده است. ولی اکنون با توجه به انجام این جراحی توسط بسیاری از قومیت ها و تمایل شان جهت حفظ خصوصیات قومی و نژادی، ملاحظات و بررسی های مجددی در این ایده آل ها صورت گرفته است.

پزشک خصوصیات و جنبه های کاراکتریستیک ناحیه بینی در صورت بیمار را مشاهده کرده و تغییراتی جهت بهبود ظاهر وی ایجاد می کند. جراح همواره در طول جراحی، حفظ تقارن صورت و متناسب بودن سایز بینی با سایر اجزای صورت را مد نظر قرار می دهد.

در خصوصیات ظاهری بینی نژاد های مختلف، تنوع و گوناگونی بسیاری مشاهده می شود ولی مشترکاتی نیز در برخی نژاد ها وجود داشته که با بهره گرفتن از آنها می توان یک جراحی بی نقص را پیش برد. برای مثال، نژادهای آسیایی و سیاه پوستان، دارای سوراخ بینی گشادتر، پوست ضخیم تر و نوک بینی بزرگتری دارند. پوست ضخیم نتیجه جراحی رینوپلاستی را محدود می کند.

مزایای جراحی بینی طبیعی

رینوپلاستی علاوه بر فاکتور های زیبایی ، می تواند مسایل و مشکلات مربوط به سلامتی در بیمار را نیز مرتفع سازد. دو مورد از مزایای سلامتی در جراحی بینی به شرح زیر است.

  • بهبود مشکلات تنفسی: طی جراحی بینی طبیعی میتوان مجرای بینی را در صورت کوچکی بیش از حد، بزرگ تر کرده و با بهبود ساختار غیر طبیعی بینی، تنفس بیمار را بهبود بخشید.
  • تصحیح نقایص مادر زادی: در صورتی که تیغه بینی به صورت مادر زادی کج باشد، می توان با جراحی بینی، ظاهر آن را بهبود بخشید.

در صورتی که جراحی بینی به دلایل درمانی باشد و صرفاً جهت زیبایی نباشد، احتمالاً یکسری از بیمه ها هزینه های عمل را تحت پوشش قرار می دهند.

جراحی بینی طبیعی

معیارهای جراحی بینی طبیعی

  • زاویه لب و بینی

زاویه لب و بینی باید در حدود 90 تا 120 درجه باشد. این میزان زاویه در خانم ها مطلوب تر است، اما در آقایان، تیزتر می باشد.

  • زاویه بینی- پیشانی تا نوک بینی، و نوک بینی تا چانه

این زاویه باید در حدود 120 تا 130 درجه باشد. در تعیین زاویه نوک بینی تا چانه، لب بالا 4 میلی متر و لب پایین باید 2 میلی متر عقب تر از خط نوک بینی تا چانه باشد.

  • زاویه برآمدگی پیشانی و بینی

این زاویه باید در حدود 115 تا 130 درجه باشد. که این زاویه برای خانم ها مطلوب است اما در آقایان می تواند تیزتر هم شود.

جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر دکتر علی اصغر شیرازی می توانید به قسمت گالری سایت مراجعه فرمائید.

برخی از خدمات دیگر دکتر شیرازی

شما عزیزان برای مشاوره رایگان در خصوص هریک از خدمات می توانید به تلگرام پیام بدهید .

مشاوره در تلگرام ۰۹۱۲۱۲۳۲۶۷۹

کانال تلگرام دکتر شیرازی doctorshirazi@

جهت مشاهده نمونه کار های دکتر شیرازی میتوانید در صفحه اینستاگرام با ما همراه باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شیرازی