دکتر علی اصغر شیرازی / جراحی بینی / جراحی بینی به روش باز و بسته
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

انواع روش های جراحی بینی

ممکن است در خصوص تفاوت روش های جراحی بینی مطالبی را مشاهده و یا مطالعه کرده باشید. جراحی بینی به طور کلی به دو روش جراحی بینی باز (Open) و جراحی بینی بسته (Close) انجام می شود.

دکتر علی اصغر شیرازی در خصوص تفاوت و مزایای هر کدام از این روش ها نیز توضیح خواهند داد.

جراحی بینی باز و بسته

قبل از جراحی بینی، برای بیمار گیج کننده است که کدام روش جراحی زیبایی بینی را انتخاب نماید و جراح بینی از چه تکنیکی برای عمل بینی استفاده می نماید.

همیشه خوب است که بیمار در خصوص روند و روش جراحی بینی، قبل از جراحی اطلاعاتی را داشته باشد و یا از جراح بینی دریافت نماید. تا بتواند با نتیجه جراحی بینی بلافاصله بعد از جراحی کنار آید.

همانطور که بیان شد، دو روش کلی برای جراحی بینی وجود دارد، جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته که دکتر شیرازی توضیحات تکمیلی را در ادامه در اختیارتان خواهند گذاشت.

جراحی بینی باز

در این روش، جراح بینی خوب، یک روش بر روی کلوملا یا ستونی که درحقیقت دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا می کند، برش داده می شود. سپس پوست از روی بینی برداشته شده و جراحی انجام می شود. ادامه جراحی همانند روش جراحی بینی بسته می باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارد.

نکته ای که دکتر علی اصغر شیرازی جراح بینی در تهران، بیان می کنند که در پایان جراحی، جراح بینی تصمیم بگیرد که سوراخ ها و یا پره های بینی را کوچک نمایند، در روش بسته یا باز ، شکاف یا برشی را باید بر پایین پره های بینی زده شود تا پره های بینی به دنبال آن سوراخ بینی کوچک تر شود.

مابقی روند جراحی در هر دو روش یکسان می باشد.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شود تا جراح به ساختمان زیر بینی به راحتی دسترسی داشته باشد.

مزایای جراحی بینی به روش باز

مزیت اصلی تکنیک باز، بهبود دقت در تغییر شکل چارچوب بینی برای دستیابی به کانتورینگ مطلوب است. تکنیک باز برای فرم های مختلفی بینی مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که دارای بینی کج، شکستگی بینی و یا انحراف بینی هستند، این روش پیشنهاد و استفادع می شود. زیرا با باعث می شود تا جراح بینی خوب دید واضح تری از اصلاحاتی که باید انجام شود و همچنین وضوح و سهولت برای بخیه های پیچیده و  یا پیوند داشته باشد.

با این حال جای زخم به جای مانده به سختی قابل رویت است و معمولاً با گذشت زمان محو می شود.

جراحی قوز بینی

مزایای جراحی بینی به روش بسته

رینوپلاستی بسته ، که به آن رینوپلاستی اندونازال نیز گفته می شود ، با ایجاد برش هایی در داخل بینی انجام می شود. این جراحی همانند روش باز تحت بیهوشی و یا با تزریق دارو های آرام بخش انجام می شود. دکتر شیرازی در خصوص نحوه جراحی به روش بسته این گونه توضیح می دهند که جراحی و برش ها از طریق سوراخ های بینی انجام می شود.

علت نام گذاری این روش این است که هیچ برشی بیرون بینی زده نمی شود. به همین دلیل نیمه تهاجمی است.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

به دلیل برش هایی که داخل بینی زده می شود، زخم بعد از جراحی بینی در بیرون وجود ندارد. همچنین تغییرات مورد نیاز بعد از جراحی براحتی قابل مشاهده است.

در این روش به دلیل ایجاد برش  بر روی کلوملا، تورم کمتری بعد از جراحی ایجاد می شود.

ممکن است در خصوص تفاوت روش های جراحی بینی مطالبی را مشاهده و یا مطالعه کرده باشید. جراحی بینی به طور کلی به دو روش جراحی بینی باز (Open)و جراحی بینی بسته (Close)انجام می شود.برای اطلاعات در خصوص  تفاوت جراحی بینی باز و بسته  می توانید با دکتر شیرازی مشورت نمایید.

راه های ارتباطی با دکتر علی اصغر شیرازی، جراح بینی

شماره تماس : ۸۸۵۵۰۴۶۹

پیج اینستاگرام دکتر علی اصغر شیرازی

کدام روش جراحی مناسب تراست؟

تفاوت روش عملکرد در این دو تکنیک بسیار اندک است. اما نتایج جراحی بسیار مهم است. در افرادی که برشی بر روی کلوملا زده نمی شود و با روش بسته جراحی بینی انجام می شود، دوره نقاهت کمتر بوده و دوره ریکاوری سریع تر به اتمام می رسد. تورم در این روش بسیار کمتر است.

با این حال میزان دقت جراح برای درمان بهتر بسیار کمتر است زیرا دسترسی کمتری به ساختار بینی دارد و در موارد پیچیده جراحی بینی، این روش امکان پذیر نیست.

انتخاب روش جراحی بینی بر عهده جراح می باشد زیرا باید علاوه بر نظر بیمار، به نتیجه جراحی نیز توجه نماید. انتخاب روش با در نظر گرفتن نوع و فرم بینی و بیماری های آن مشخص می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شیرازی