عمل زیبایی بینی

تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی

در این مقاله می خواهیم در خصوص تقارن سوارخ های بینی بعد از جراحی و مهم بودن این امر صحبت نماییم همچنین گفتن این نکته بسیار مهم است که انتخاب بهترین جراح بینی و استفاده از تکنیک های صحیح جراحی بینی در نتیجه جراحی تاثیر گذار است.

تاثیر روش های جراحی بینی در نتیجه

روش های جراحی زیبایی بینی می تواند در ظاهر و عملکرد بینی موثر بوده و اثر بخش باشد. با این حال جراحی های زیبایی بینی بر روی بینی بسیار آسان تر از جراحی تخصصی تر بر روی اجزای داخلی بینی است. یکی از سخت ترین روش های جراحی زیبایی بینی نیز جراحی زیبایی بینی است به دلیل آن که باید تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی و همچنین عملکرد آن باید بعد از جراحی بهبود پیدا کند.

تقارن سوراخ های بینی

در جراحی های زیبایی بینی، تقارن سوراخ بینی حتی سخت می شود. این به دلیل وجود اسکار در بافت بینی، کاهش و یا افزایش میزان غضروف در بینی در حین جراحی بینی است. زیرا افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند نیز در حین جراحی باید این اقدامات روی بینی شان انجام شود. بنابراین انجام جراحی نزد بهترین جراح زیبایی بینی نیز بسیار مهم و حیاتی است.

فرم و شکل بینی توسط غضروف نوک بینی، پوست روی بینی، موقعیت پل بینی، ارتفاع پل بینی، فاصله سوراخ های بینی، عضلات گونه و چربی های اطراف آن اندازه گیری و بررسی می ود تا جراحی صورت گیرد. گرچه سوراخ های بینی دارای ماهیچه هایی است که بسیار نازک است و روی فرم کلی بینی تاثیر زیادی نمی گذارد.

زمانی که  جراحی بینی انجام می شود، تمامی موقعیت های عضلات، غضروف و خود بینی نیز اصلاح می شود. تورم در حین جراحی می تواند تغییراتی را در حین جراحی زیبایی بینی ایجاد نماید. که دکتر علی اصغر شیرازی با داشتن سال ها تجربه کاری در این حوزه می تواند به راحتی و با کمترین مشکل جراحی را انجام دهد و تقارن سوراخ های بینی را رعایت نماید.

بزرگ شدن سوراخ بینی دلایل مختلفی دارد که عبارتند از انقباض عضلات سوارخ بینی، شل بودن آن ها و یا افتادگی بینی است. برای درمان و ایجاد تقارن در سوراخ های بینی جراح بینی با پیوند غضروف بینی ایرادات را برطرف می نماید.

این غضروف ها از لاله گوش و یا دنده فرد خارج شود و یا در صورت عدم استخراج این غضروف ها از ایمپلنت های خارجی نیز استفاده می شود.

تقارن سوراخ های بینی بعد از جراحی بینی بخش مهمی از یک جراحی زیبایی بینی است. جراح زیبایی بینی با استفاده از تجربیات و تبحر خود در کنار بهره بردن اط تکنیک های جدید رینوپلاستی می تواند در رسیده به نتیجه مطلوب نیز موثر باشد.

نمونه واقعی جراحی بینی و برطرف کردن مشکل عدم تقارن سوراخ های بینی

قرینه بودن سوراخ های بینی

بعد از جراحی بینی انتظار می رود که بینی و سوراخ های آن کاملا قرینه باشند ، قرینه سازی در جراحی بینی نیاز مند دقت و تبحر جراح زیبایی بینی است ، در واقع یک جراح با احتساب استاندارد های یک بینی زیبا معایب موجود در بینی و انحرافات آن را می سنجد و همچنین به یکی شدن سوراخ ها بعد از جراحی اهمیت ویژه ای می دهد .
البته باید گفت که چهره و ترکیب صورت انسان در حالت طبیعی کمی نا متقارن استو در اغلب مردم غیر قرینگی در سوراخ های بینی وجود دارد، البته اگر این عدم قرینگی پیش از جراحی بینی بسیار زیاد و مشهود باشد باید طی جراحی بینی اصلاح شود،در واقع با اصلاح صحیح سوراخ های بینی حالت قرار گرفتن آنها بهتر شده و در نگاه های اولیه این تفاوت به خوبی دیده نمی شود ، در افرادی هم که سوراخ های بینی متناسبی دارند نیز باید جراحی با دقت کافی انجام شود که سوراخ ها بعد از جراحی دستخوش تغییرات مشهود نشوند و در واقع یکسان سازی انها از اهمیت ویژه ای برای جراح و فرد برخوردار است .
البته مواردی نیز در نتیجه ی جراحی برای یکی شدن سوراخ های بینی تاثیر گذار است ، تطابق سوراخ های بینی به قدرت و قوام غضروف های بینی نیز بستگی دارد ، همچنین ترمیم سوراخ ها قابل اهمیت است .

طریقه ی قرار گرفتن سوراخ های بینی بعد از جراحی

بعد از جراحی سوراخ ها نباید خیلی از هم دور یا به هم نزدیک باشند، از طرفی اختلاف در سوراخ های بینی آن هم به مقدار بسیار زیاد می تواند باعث آزرده خاطر شدن فرد و عدم کسب رضایت از جانب وی بشود.
البته باید خاطر نشان کرد که بهترین نتایج بعد از جراحی بینی حدود 6 ماه بعد دیده می شود ، زیرا ممکن است تورمات ناشی از جراحی تا مدت ها باقی بماند و این ذهنیت را ایجاد کند که سوراخ های بینی تطابق ندارند،گاهی اختلاف در سوراخ های بینی به خاطر تورمات ناشی از جراحی و بخیه های داخل بینی است ،همچنین چسب روی بینی نیز در این امر تاثیر گذار بوده و به مرور زمان کاهش می یابد.

شبیه شدن سوراخ های بینی بعد از عمل

در تعدادی از افراد سوراخها، در برخی پره و در گروهی هر دو اینها نیاز به تغییراتی دارند. غالب این تغییرات در جهت کوچکتر کردن سوراخ و یا کمتر کردن پهنای پره های بینی انجام میگیرد. در پاره ای موارد هم عدم تقارن آنها باید اصلاح شود. با توجه به اینکه این قسمت همیشه آخرین مرحله از جراحیست، ارزیابی دقیق همین موقع صورت میپذیرد. این ارزیابی باید بسیار دقیق باشد تا نتیجه دلخواه بدست آید تا از طرفی زیبایی پره های بینی بدست آید و از طرفی برای تنفس اشکالی بوجود نیاید.

چنانچه عمل بینی فرد به دست شخص نا متخصص صورت گیرد احتمال متفاوت بودن سوراخ های بینی بسیار به چشم میخورد و بینی کاملا حالت طبیعی خود را از دست داده و ترمیم و اصلاح آن نیز دشوار خواهد بود.

شبیه شدن سوراخ های بینی بعد از عمل
تقارن سوراخ های بینی بعد از عمل بینی

سوالات متداول

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ

  1. سلام ببخشیددکتر جان من بینمو عمل کردم خیلی کوچک شده مخصوصا سوراخ های بینیم کوچکه، دوس دارم پرده هاش باز تر بشه امکان عملش ک خوب بشه و بزرگ تر بشه چقدره؟؟

    1. سلام دوست عزیز
      یکی از مشکلاتی که در بینی عمل شده هست، بینی را خیلی کوچک می کنند و دچار مشکل تنفسی می شود، بزرگ کردن بینی کوچک در بعضی مواقع امکان ودر برخی دیگر مواقع بزرگ کردن بینی امکان دارد. به هر حال بایستی بررسی شود.

  2. سلام وقت بخیر حدود دو ماه پیش بینی ام رو عمل کردم .الان یکی از پره ها بالاتر و کوچکتر و نازکتره و یکی دیگه پایین تر و بزرگتر و ضخیم تره .شک دارم که به خاطر ورم باشه.راه حلی داره ؟اگه بخواین می تونم عکس بفرستم .ممنون