تاثیر آب و هوا برجراحی بینی چیست؟

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی :

تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی را در این مقاله بیان می‌کنیم، زیرا یکی از متداول ترین سوالاتی که از جراحان بینی پرسیده می شود این است که آیا آب و هوا بر جراحی بینی تاثیر گذار است یا خیر
دکتر شیرازی جراح بینی در این مقاله به بیان پاسخ سوال تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی می پردازند.
دکتر شیرازی جراح بینی بیان می کنند که آب و هوا در جراحی بینی تاثیر منفی ندارد، اما برای مدت زمان کوتاهی ممکن است گردش خون در بینی تحت تاثیر قرار گیرد به گونه ای که در برخی از موارد برای مدت زمان بسیار اندکی بینی درجه حرارت و یا تغییرات شدید سرما را متوجه نشود، این حالت بسیار کوتاه است و پس از مدتی این امر برطرف می شود و بینی اشخاص تغییرات دما و درجه حرارت را متوجه می شوند.
بهتر است بدانید در هفته های اولیه پس ازعمل بینی متورم شدن بینی رخ می دهد، اما اشخاص نباید نگران این موضوع باشند زیرا پس از گذشت زمان تورم بینی کاملا از بین می رود.

تاثیر آب و هوای گرم بر جراحی بینی :

اشخاصی که در مناطق گرمسیر هستند باید تا جای که امکان دارد در معرض نورخورشید و آفتاب نباید قراربگیرند زیرا گرما سبب تشدید تورم بینی می شود. این اشخاص در زمان بیرون رفتن از منزل حتما باید از کرم ضد آفتاب و کلاه لبه دار استفاده نمایند تا نور خورشید مستقیم به بینی تابیده نشود و تشدید بینی رخ ندهد .
در 48 ساعت اول پس از جراحی بینی اشخاص برای کاهش بینی حتما از کمپرس سرد استفاده نمایند.

تاثیر آب و هوای سرد بر جراحی بینی :

اشخاصی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند، با مشکل خاصی روبرو نیستند، بهتر است در زمان سرما و برف شدید در هفته های اول از منزل خارج نشوند زیرا ممکن است با لغزندگی روبرو شوند در نتیجه به بینی آسیب و ضربه وارد شود.
منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی جراح بینی

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *