rhinoplasty

افتادگی بینی بعد از عمل

افتادگی بینی بعد از عمل

چرا نوک بعضی بینی ها مدتی بعد از عمل دچار افتادگی می شود؟
برخی از افراد از افتادگی بینی بعد از عمل بینی می رنجند، افتادگی معمولا مشکلی است که بسیاری از افراد قبل از انجام جراحی بینی از آن واهمه دارند واین مساله یک قضیه نگران کننده برای آنها محسوب می‌شود. معمولا افتادگی در بینی پیش از عمل جراحی وجود دارد و این مشکل به دلیل موارد ذیل رخ میدهد.

  • کوتاه بودن تیغه میانی
  • کافی نبودن اتصالات
  • بزرگ و بلند بودن غضروف سر بینی

نیاز است تا جراح با شناخت این علل قبل از عمل جراحی و برطرف کردن مشکلات آن در حین عمل جراحی نواقص موجود روی بینی را به خوبی از بین ببرد و باعث بهبود شکل ظاهری و از بین رفتن مشکلات داخلی بینی شود .
اصلاح دقیق و اصولی افتادگی بینی در حین عمل تضمین کننده استحکام نوک بینی برای همیشه است. بنابراین شناخت صحیح و معاینه ی اصولی در زمان مراجعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند نقش به سزایی در نتیجه عمل بینی داشته باشد.
چنانچه قبل از عمل عوامل اصلی افتادگی بینی شناخته نشده و بدرستی اصلاح نشوند افتادگی مجدد سر بینی حتمی خواهد بود.
dr-shirazi
بنابراین در انتخاب جراح متخصص بینی دقت کافی را داشته باشید زیرا ممکن است دراثر تشخیص غلط در زمان معاینه و جراحی غیر اصولی بینی، شاهد افتادگی بینی بعد از عمل شوید. دقت کافی برای انتخاب جراح بینی اطمینان خاطر بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

آیا گذاشتن چسب برای مدت طولانی به جلوگیری از این افتادگی کمک می کند؟

اگر روش های صحیح در استحکام بخشیدن به بینی و نوک آن بدرستی انجام نشده باشد، چسب هیچ کمکی برای جلوگیری از افتادگی نمی کند. چسب بینی در واقع برای از بین بردن و یا کاهش میزان تورم بینی است، و تا حد مشخصی می تواند از آسیب‌های احتمالی در روزهای اول جراحی بکاهد. توجه داشته باشید که بینی در صورت افتادگی به چسب بینی اصلاح نخواهد شد.
در صورت تمایل به دریافت مشاوره جراحی بینی می توانید با دکتر شیرازی مشورت نماید و از مشاوره‌های صادقانه و تخصصی ایشان بهره مند شوید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ

  1. سلام وعرض ادب من متولد سال ۱۳۵۶هستم در دوران بچه گی بینی من دچار حادثه شده ویکم بینی من کج شده و انحراف پیدا کرده واحساس می کنم یکی از حفره های بینی من گرفتگی داره ومثل او یکی درست نمی تونم تنفس کنم و دوست دارم هم عمل زیبایی انجام بدم و همه مشکلات بینی من حل بشه توی شیراز هم پیش چند دکتر رفتم وانها بمن گفتند باید یه جراح پلاستیک باید عملت کنه وما هیچ تضمین نمی کنیم بینی شما کجیش صاف بشه توی اینترنت سایت اقای دکتر رو دیدم وعلاقه مند شدم اگه میشه تحت عمل جراحی بینی توسط اقای دکترشیرازی قرار بگیرم