نمونه جراحی آقایان رینوپلاستی مردانه

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

استفاده از عینک بعد از عمل بینی

پس از انجام جراحی بینی استفاده از عینک یکی از دغدغه ها ی اشخاصی می باشد که عینکی می باشند توجه به این نکته لازم و ضروری می باشد که در جراحی بینی استخوانهای نواحی کنار بینی شکسته می‌شوند هر گونه فشار به نواحی کناره های بینی احتمال اینکه استخوانهای بینی جابه جا گردد و تغییر شکل دهند وجود دارد .
پس از جراحی بینی به دلیل اینکه اسپلینت یا گچ بینی بر روی بینی قرار داده می‌شود استفاده از عینک بر روی کچ مانعی نداشته و امکان جابجایی و تغییر شکل نهایی بر روی بینی وجود ندارد اما با توجه به اینکه بیمار روزهای اول نقاهت را سپری کرده توصیه می شود که مراقبت‌های ویژه ای از بینی صورت پذیرد و از عواملی که موجب آسیب رساندن یا صدمه زدن به بینی باشد اجتناب نمایید.

عینک زدن بعد از جراحی بینی

پس از یک هفته بعد از انجام جراحی از چسب بینی استفاده می شود، استفاده از عینک احتمال جابجایی استخوانها و یا آسیب رساندن به بینی وجود دارد توصیه می‌گردد که از عینک استفاده نشود و اگر بیمار نیازمند عینک می‌باشد از لنزهای تماس داخل چشم استفاده بنماید و در غیر این صورت می تواند از چسب کمک گرفته و چسب را به نحوی استفاده نماید که قسمت فرم عینک به پیشانی چسبانده شود تا از میزان فشار به روی بینی کاسته شود و به این نکته توجه شود که فرم عینک(farm) حتما سبک باشد.
پس از گذر مدت زمان یک ماه پس از انجام جراحی بینی شخص می تواند از عینک استفاده نمایید ولی توصیه می شود حتما از عینک های استفاده شود که قاب عینک سبک باشد تا به بینی فشاری وارد نشود و احتمال جابه جایی بینی را نداشته باشد .
به بیماران معمولا توصیه می شود که اگر قصد انجام جراحی لیزیک چشم را داشته باشد پس از مدت زمان یک ماه ، لیزیک چشم را انجام بدهند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی

مطالب مرتبط

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید
    بعد از فقط جراحی انحراف تیغه بینی بدون زیبایی
    باز هم از عینک نمی توان استفاده کرد ؟