دکتر علی اصغر شیرازی 4 جراحی بینی 4 آنچه در ارتباط با جراحی بینی باید بدانید
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

آنچه در ارتباط با جراحی بینی باید بدانید

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

 

سعی کرده ایم سوالات متداولی که بیماران در ارتباط با جراحی بینی از نظر زیبایی و چه جراحی بینی جهت درمانی در این بخش و صفحات دیگر ذکر کنیم

در صورتی که سوالات شما متفاوت خواهد بود آن را با ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

جراحی زیبایی بینی یک هنر است

جراحی بینی یک عمل جراحی بسیار تکنیکی و ظریف بوده و آمیزه‌ای از علم وهنر می‌باشد.
جراحی بینی نیازمند ذوق هنری بسیار بالا و دقت مضاعف در زمان جراحی است . البته تجارب و تبحر جراح بینی تاثیر به سزایی بر روی نتیجه ی بینی بعد از عمل خواهد داشت .
 

 دکتر شیرازی جراح بینی به روش های مختلفی جراحی بینی را انجام می دهند ، شما عزیزان جهت مشاهده نمونه کارهای  جراحی بینی دکتر شیرازی می توانید به بخش گالری مراجعه نمایید .

 
دقت در انتخاب جراح از مواردی است که باید به نسبت تمامی موارد اهمیت ویژه تری به آن داد ، زیرا همانطور که بیان شد ،جراحی بینی یک هنر است و نیازمند یک جراح با تجربه برای شناخت دقیق عناصر بینی و معایب آن دارد . دقت در نقاطی که باید اصلاح شوند بسیار مهم بوده و در بسیاری از موارد مشکلات بینی تنها با معاینه ی دقیق و اصولی بینی میسر خواهد بود. بنابراین دقت در انتخاب جراح و نیز تجربه ی زیاد جراح در امر زیبایی بینی یک مساله بسیار مهم است .

 • آیا عمل جراحی بینی باعث اختلال بويايي ميشود؟

قسمتهایی از بینی که مخاط بویایی داشته و بو را درک میکنند، در نواحی بالای بینی قرار داشته و اصولا در حیطه عمل نبوده و در جراحی بینی صدمه ای به آنها وارد نمیشود. البته بدلیل التهاب در تمام بینی بدنبال جراحی و انسداد احتمالی و همچنین تغییراتی در عملکرد اعصاب خودکار سمپاتیک و پاراسمپاتیک در هفته های اول ممکن است بویایی کم شده و یا تغییر یابد ولی اینها موقتیست. باید در نظر داشت که بویایی حس ظریف و نسبتٱ آسیب پذیریست که ممکن است بدنبال یک سرماخوردگی و یا آنفلوانزا و یا ضربه به سر کاملٱ از بین برود ولی ارتباطش با جراحی بسیار بعید است.

 جراحی بینی تاثیری بر بویایی ندارد ، این باور اشتباه است که جراحی بینی بر روی بویایی تاثیر گذار است ، البته باید به این موضوع دقت نمایید که جراح بینی در نتیجه جراحی بینی و نداشتن عوارض پس از عمل بینی بسیار تاثیر گذار است . 

 

 • آيا ميشود مشكل تنفسي بيني را همزمان با زيبايي رفع كرد؟

در بسیاری از موارد اشکالات ظاهری همراه با مشکلاتی در داخل بینی هم میباشد. در مواردی ممکن است حتی خود فرد هم از آنها آگاه نباشد ولی پزشک حاذق با معاینه دقیق به وجود آن پی برده و در صدد رفع آن بر میاید. بنابراین اشکالات تنفسی باید در همان زمان اصلاح گردد.

 • چه اقداماتی فرد کاندید عمل زیبایی بینی باید انجام دهد؟

اولین قدم این است که بطور منطقی و با در نظر گرفتن واقعیات برای انجام این عمل تصمیم گیری نماید و در نظر داشته باشد که مهمترین فرد در این زمینه خود اوست. اغلب کسانی که با تحریک و یا اصرار دیگران به این عمل تن میدهند بعدٱ پشیمان میشوند.

نکته دوم انتخاب جراح مناسب است که هم تسلط به داخل و هم به ظاهر بینی داشته باشد. من مفصلا در بخش انتخاب جراح در این مورد توضیح داده ام.

پس از آن پزشک او را برای انجام اقدامات بعدی از قبیل گرفتن عکس و آزمایش راهنمایی میکند.

 • چه بیمارانی نیاز به جراحی بیش از یک بار دارند؟

غالب افراد تنها به یک بار جراحی نیاز دارند ولی ممکن است در تعداد کمی نیاز به به جراحی ترمیمی و یا روتوش احتیاج شود. در موارد نادر که بینی اشکالات شدیدی مثل کجی و یا شکستگی پیچیده دارد پزشک جراحی را دو مرحله ای میکند.

 • آیا بعد از عمل جراحی انحراف بینی قابل بازگشت است؟

بینی های کج که هم در داخل و هم در خارج انحراف دارند از بینی های مشکل در جراحیند. هر چه از زمان شروع این انحراف بیشتر گذشته باشد پیچیدگی بیشتر و برگشت پذیری محتمل تر میشود، منتهی با استفاده از روشهای جدید این احتمال در حال حاضر به حداقل رسیده است.

تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی چه خصوصیاتی دارند؟

در بینی های استخوانی بدلیل نازک بودن پوست جزئیات استخوانی از زیر پوست قابل مشاهده است، یعنی ممکن است لبه های استخوان چنانچه قبلا شکسته شده باشد دیده و لمس میگردد، همچنین در نیمه پایینی بدلیل نازک بودن پوست معمولا غضروف ها قوی و مستحکمند و پهنی و یا افتادگی در نوک بینی کمتر وجود دارد، در حالیکه در بینی های گوشتی بدلیل کلفت بودن پوست جزییات استخوانی و غضروفی مشاهده نشده و بدلیل سنگینی پوست غضروفها معمولا نازک و ضعیفند. بهمین دلیل هم در این نوع بینی ها سر بینی پهن و افتاده است.

 جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که هر روز به تعداد متقاضیان آن افزوده می شود ، بهتر است بدانید بینی های گوشتی معمولا دارای پوست های چرب می باشند این در حالی است که بینی های استخوانی دارای برآمدگی بر روی بینی هستند ، دکتر شیرازی به روش های مختلف جراحی بینی را انجام می دهند .

توصیه های دکتر شیرازی در خصوص جراحی بینی

 • بعد از جراحی بینی حداقل تا دو هفته باید سرتان را بالا نگه دارید حتی هنگام خواب باید سرتان بالاتر از سطح بدن باشد.
 • استفاده از کمپرس یخ در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی بینی برای کاهش تورم و کبودی کمک فراوانی می کند. پس در هنگام استراحت بر روی بینی و نواحی میانی صورت کمپرس یخ بگذارید.
 • تا دو ماه بعد از جراحی از خم شدن بیش از حد و بلند کردن وسایل سنگین تا حد ممکن خودداری کنید ،زیرا یاعث تورم می شود و همینطور فشار خون را بالا می برد که امکان خونریزی را  در بیمار افزایش می دهد.
 •  حداقل 4 هفته بعد از جراحی بینی توصیه های پزشک را در خصوص مراقبت های بعد از عمل جدی بگیرید .از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید . و از کرم های ضد آفتاب با SPF30استفاده کنید و خصوصا در فصل تابستان هر 2 ساعت یکبار  تجدید کنید ،تا از سوخته شدن پوست بینی تان ناشی از نور خورشید  جلوگیری شود.
 • از خیس شدن پانسمان بینی خود حتما جلوگیری کنید.
 • به مدت یک هفته پس از جراحی بینی از بالا کشیدن بینی برای برطرف کردن گرفتکی بینی خود خودداری کنید ،زیرا نه تنها گرفتکی را رفع نمی کند بلکه آن را شدید تر نیز می کند و ورم بیشتری نتیجه می دهد.

 

آیا می دانید پس از  جراحی بینی نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید ، نور خورشید سبب تشدید تورم بینی می شود

 

 • در صورت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه سوالات متداول جراحی زیبایی بینی را نیز مطالعه بفرمایید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی


 
drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

3 دیدگاه ها
 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  هزینه عمل پره های بینی چیدر است؟

  پاسخ
  • Avatar

   سلام با شماره ۸۸۵۵۰۴۶۹ تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 2. Avatar

  سلام
  هر شب یک قرص فیناستراید یک میلی میخورم و محلول ماینوکسیدیل استفاده می کنم .
  آیا شب که صبحش عمل بینی دارم نباید از این داروها استفاده کنم؟
  بخاطر داروی بیهوشی خطر داد
  موفق باشید

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

Call Now Buttonتماس با دکتر شیرازی