دکتر علی اصغر شیرازی 4 تزریق ژل و چربی 4 آنچه از تزریق ژل و تزریق چربی باید بدانید
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

آنچه از تزریق ژل و تزریق چربی باید بدانید

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
  1. مدت ماندگاری تزریق ژل و تزریق چربی چقدر است؟

ژل های بی خطر زمان ماندگاری محدودی دارند که بسته به نوع و محل تزریق ژل ها متفاوتند. بیشترین ژلهایی که امروزه بکار میروند از نوع هیالورانیک اسید میباشند. آنها ماندگاری بین شش ماه (مثلا در لب) تا دو سال (در گونه) دارند. مواد دیگری هم هستند که تا سه یا چهار سال میمانند ولی احتمال عوارض در آنها کمی بیشتر میشود. ژلهای دايمی خطرناک بوده و نباید تزریق شوند.
در مورد چربی مهمترین عامل ماندگاری نحوه برداشت، فرآوری و تزریق آنست. هر چه این کار با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود چربی دائمی تر میشود. در بسیاری از موارد لازم است بعد از شش ماه تا یکسال تزریق دیگری هم انجام شود تا ماندگاری بیشتر شود.
تزریق ژل لب

  1. عوارض تزریق ژل و تزریق چربی چیست؟

مهمترین مسئله در تزریق ژل ها بروز واکنش و یا حساسیت به این ماده است که میتواند ایجاد عوارضی همچون خارش، قرمزی و یا التهاب شدید و یا حتی در موارد بسیار نادر، شوک آنافیلاکسی گردد. این حالت با چربی دیده نمیشود. عارضه دیگر بروز عفونت در محل تزریق است که باز هم در مورد ژل شایعتر است.
عارضه دیگر که هم در ژل و هم در چربی دیده میشود عدم تقارن و یا ناصافی در نقاط تزریق شده است.
البته در مورد ژلهای طبیعی و مطمئن این عوارض به ندرت اتفاق میافتد ولی ژلهای غیر استاندارد میتوانند عوارض بسیار بدی داشته باشند که به دنبال حساسیت و عفونت اتفاق میافتد.

  1. چه مواردی باید قبل و بعد از تزریق مورد توجه واقع و یا رعایت گردد؟
بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک پلک

قبل از تزریق باید مطمئن شد که فرد به مواد تزریقی ژل از قبل حساسیت نداشته باشد. بعد از تزریق در ۲۴ ساعت اول برای جلوگیری از کبودی بهتر است از کمپرس یخ استفاده شود. چنانچه ماساژ لازم باشد توسط پزشک تذکر داده میشود ، در غیر اینصورت بهتر است از هرگونه دستکاری بخصوص در دو هفته اول اجتناب شود.
مقداری تورم، قرمزی، کبودی و درد بخصوص اگر نقاط وسیعتری تزریق شده باشد طبیعی است ولی اگر مقدار آن شدید باشد باید به پزشک گزارش شود.
تزریق ژل صورت

drshirazi

متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت. عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، متخصص جراحی‌های زیبایی صورت، متخصص جراحی‌های گوش، حلق، بینی و سر و گردن، رتبه اول بورد گوش و حلق و بینی و سر و گردن ایران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی گوش و قاعده جمجمه از استرالیا، عضو انجمن جراحان پلاستیک سر و صورت امریکا، اروپا و استرالیا، عضو هئیت مدیره انجمن راینو لوژی ایران، عضو هئیت مدیره انجمن جراحان گوش، حلق، بینی و سر و گردن ایران، دبیر کنگره‌های علمی و فوق تخصصی جراحان گوش و حلق و بینی و پلاستیک، دارنده مقالات علمی متعدد در نشریات معتبر جهان.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =