(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵

علل ایجاد غبغب

وجود یک خط گردن سفت و محکم در زیر چانه، ظاهری جوان به افراد می دهد درحالی که برخی افراد در ناحیه گردن و زیر چانه مقداری چربی دارند و این باعث چاق تر دیده شدن فرد می شود و باعث کاهش اعتماد به نفس و زیبایی می شود. غبغب در اثر سن، سبک زندگی، تحرک کم، افزایش وزن و عوامل ژنتیکی بوجود می آید.

با جراحی غبغب ،پوست و گوشت زیر گلو که در اثر افزایش سن شل شده را می توان برداشته و ظاهر صورت را اصلاح نمود. در این جراحی باقیمانده پوست صاف و هموار شده و با رفع چین و چروک آن، باعث ایجاد ظاهری زیباتر می شود.

علل ایجاد غبغب

چربی بیش از حد در زیر گلو و چانه : چربی در  زیر چانه به علت افزایش وزن تجمع بیشتری دارد و افرادی که  چربی زیادی در بدن خود دارند تجمع چربی در زیر چانه نیز بیشتر بوده و  می توان با روش هایی غبغب را درمان نمود.
شل شدن پوست در زیر گلو و گردن: شل شدن پوست در این ناحیه بدلیل افتادگی پوست در اثر افزایش سن، ضعیف شدن بافت نرم زیر پوست رخ می دهد. با شل شدن و ضعیف شدن پوست و عضلات گردن، یکی از راه های مناسب برای رفع آن، لیفت صورت و گردن می باشد.
عمل جراحی زیبایی غبغب به سفت شدن غضلات گردن و زیرچانه، از بین بردن چربی ها و عقب کشیدن خط چانه می پردازد.  در مواردی که افراد دچار افتادگی خط فک هستند یا در گونه ها چربی زیادی دارند و یا جهت بهبوبد حالت فک باید از عمل لیفت استفاده نمایند.
عضلات پلاتیسما گروهی از عضلات گردن می باشد که در اثرعمل جراحی یا افزایش سن شل شده و یا به جلوکشیده می شوند و یا عمل پلاتیسماپلاستی می توان برآمدگی ها را کاهش و این مشکلات را رفع نمود.

نحوه انجام جراحی غبغب

در عمل جراحی غبغب ابتدا بریدگی لازم جهت انجام عمل در ناحیه ای دور از دید در زیر گردن ایجاد می شود و پس از آن چربی اضافه برداشته شده و پوست اضافی بریده می شود. برداشت چربی یا به صورت مستقیم و یا با استفاده از لیپوساکشن انجام می گردد و گاهی ممکن است عضلات گردن نیز سفت شود. در این عمل از بخیه های نازکی استفاده می شود تا جای زخم ها به کمترین حالت ممکن برسد. طول مدت این عمل یک ساعت می باشد و می توان تحت بیهوشی عمومی و یا بیحسی موضعی انجام شود که به تشخیص پزشک نوع آن انتخاب می شود. بهبود پس از عمل به سرعت انجام می شود و بیمار می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی نماید.

برخی از خدمات دکتر شیرازی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =