(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵

در اینجا بخشی از سوالات متداول جراحی زیبایی بینی را که اکثر بیماران مطرح مینمایند ، پاسخ داده ایم.شما میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید در اولین فرصت به آنها پاسخ خواهد داده شد.

با تشکر

دکتر سید اصغر شیرازی

میتوانیم این افراد را به دو گروه تقسیم کنیم:

 • الف-مشکلات روحی و روانی و شخصیتی، افرادیکه از نظر روحی و روانی مناسب نیستند. مهمترین و بیشترین موارد ممنوعه در این گروه قرار میگیرند. افراد افسرده، بدبین، متوقع، وسواسی، ایده آلیست افراطی، کسانیکه به تازگی مشکل مهمی در زندگی داشته اند بهتر است تا زمان رفع آنها از جراحی پرهیز کنند.
 • مشکلات جسمی نیز ممکن است باعث ممنوعیت این جراحی شود. بیمارانی که بیماریهای مهم و یا مزمن و جدی همچون سرطان، اختلالات مزمن ریوی، کبدی کلیوی، نورولوژیک [ مثل صرع کنترل نشده] و یاذقلبی دارند نباید جراحی شوند. افرادی که دیابت و یا فشار خون بالای کنترل شده دارند ممنوعیتی برای این جراحی ندارند. در افرادی که بدلیل مسائلی از داروهای ضد انعقاد مثل آسپیرین، بروفن، ویتامین ای، وارفارین و یا هپارین استفاده میکنند تنها با قطع دارو و آن هم تحت نظر و اجازه پزشک معالج خود قادر به جراحیند.

برخی مشکلات در بینی مثل بینی با پوست بسیار ضخیم و یا کسانیکه مکررا جراحی بینی شده اند نیز ممکن است جراحی صلاح نباشد.
همچنین به افرادی که اشکالات خیلی جزئی در بینی دارند توصیه به جراحی نمیشود.

 • ارتباط لایزیک و یا تنبلی چشم با جراحی بینی چیست؟

این موارد ارتباطی با جراحی بینی ندارد ولی بایدذبین جراحی آنها با راینوپلاستی حداقل سه ماه فاصله باشد.

 • بین نوع پوست و نتیجه جراحی بینی چه ارتباطی وجود دارد؟

بهترین پوست برای جراحی بینی پوستی با ضخامت متوسط است. پوستهای ضخیم که اصطلاحٱ به آنها بینی گوشتی میگوییم، نتیجه جراحی را بخوبی نشان نمیدهند و پوستهای نازک کوچکترین ایراد را نمایان میسازند. البته بجز پوستهای بسیار ضخیم که جراحی در آنها بصلاح نیسن بقیه آنها بهبودی چشمگیری میابند.

 • نحوه ویزیت و بررسی نتیجه عمل چگونه انجام میگیرد؟

ویزیتهای معمول پس از عمل زیبایی بینی به فاصله دو و هفت روز و پس از آن تا ماه اول هر هفته و سپس هر ماه تا شش نوبت و سپس هر شش ماه انجام میشود مگر در موارد خاص به تشخیص پزشک.
نتیجه نهایی جراحی معمولا تا یکسال و در بینی های گوشتی تا دو سال خواهد بود، بنابرابن افراد تا نتیجه کامل باید صبور باشند.

 • نظرتان در مورد استعمال قلیان و سیگار با عمل جراحی بینی چیست؟

تمامی پزشکان و جراحان بیماران را به ترک استعمال هرگونه دخانیات میکنند. برخی از آنها حتی از جراحی بر روی این افراد امتناع
میورزند.در اینکه مصرف دخانیات موجب کندی و اختلال در روند بهبود زخم میکردد و همچنین موجب افزایس تورم در محل عمل میشود هیچ شکی وجود ندارد. توصیه من در این مورد قطع مصرف از دو هفته قبل تا یک ماه پس از آن است.

 • آیا تامپون بینی پس از عمل جراحی حتما باید استفاده شود؟

در برخی موارد از تامپون استفاده میشود ولی اولا مقدار آن کم و کوتاه است و ثانیٱ زمان آن از دو روز تجاوز نمیکند مگر در موارد خاص.
در برخی از افراد هم نیازی به گذاشتن آن نیست و در بساری از اسپلینت های لوله دلر استفاده میشود که اختلال در تنفس بیمار از بینی ایجاد نکند.

 • آیا بینی بعد از عمل جراحی با گذشت زمان دچار افتادگی میشود؟

با استفاده از روش های جدید میتوان مدعی شد که افتادگی سر بینی حتی پس از بیست سال هم نباید اتفاق بیافتد.

۲ دیدگاه ها

 1. saraaaaaariani

  من از درد بعد از جراحی بی نهایت میترسم ، از دوران نقاهت ، آیا بعد از عمل درد شدیدی را باید تحمل کرد؟ در تمام طول اون یک هفته بینی درد میکنه؟ بخیه های جذبی بعد از چه مدت جذب میشه؟

  پاسخ
  • دکتر سید علی اصغر شیرازی

   در طی جراحی بینی تحت بیهوشی قرار دارید و بعد از آن هم برای شما مسکن تجویز می شود . درد اندکی ممکن است تحمل کنید. نگران نباشید و بدون ترس این جراحی را انجام دهید .

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =