1. تزریق چربی چه مزایایی دارد؟

با توجه به اینکه چربی از بافت خود شخص میباشد خطر پس زدن یا نپذیرفتن آن توسط بدن وجود ندارد. بعلاوه احتمال عفونت هم بسیار پایین است. همچنین به دلیل حجم زیادی که معمولا در بیشتر افراد وجود دارد، جراح محدودیت کمتری در برداشت و استفاده از آن را دارد. اگر لازم باشد که مقدار زیاد آن تزریق شود نیز نسبت به مواد خارجی کنم خطرتر و مقرون به صرفه تر است.

  1. تزریق ژل ها و یا پر کننده های مجاز چه مزایایی دارد؟

مزیت مهم ژل ها یا پر کننده های مجاز سهولت در کاربرد، عدم نیاز به جراحی برای برداشت چربی از نقطه دیگر بدن، سرپایی بودن و عدم نیاز به بیهوشی و ارزان تر بودن آن در موارد محدودتر است.

تزریق ژل در صورت

  1. مراحل تزریق چربی چگونه است؟

یکی از مهمترین مراحل تزریق چربی ارزیابی نقاطی است که قصد تزریق را داریم. در صورت ممکن است این تزریق در اطراف چشم، ناحیه پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه و یا دیگر نقاط انجام شود. بررسی دقیق این نواحی و مقدار تزریق باید مشخص شود.

آنگاه به روش کاملا صحیح چربی از نقاطی مثل شکم یا اطراف باسن و یا پهلو برداشته میشود.

مرحله بعد فرآوری چربی به دست آمده است که باید به دقت سلولهای سالم چربی از خون ، مواد بی حس کننده و مایع چربی جدا شوند.

در پایان سلولها توسط سرنگ های ظریف و به مقدار از قبل تعیین شده در نقاط مورد نظر تزریق میشوند.

باید خاطر نشان کرد که سلولهای چربی بسیار حساس و آسیب پذیرند و در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق باید دقت کامل کرد تا به آنها آسیبی نرسد. در حقیقت قسمت مهم نتیجه کار به این رعایت این نکات بستگی دارد.

تزریق ژل و یا تزریق چربی

  1. محدوده مناسب برای تزریق ژل و چربی چیست؟

اصولا تزریق ژل و چربی در صورت به منظور افزایش زیبایی انجام میپذیرد، بنابراین مهمترین مسئله رسیدن فرد به حد بلوغ فکری و جسمی است. حداقل این سن ۱۸ سالگی است ولی حداکثر نمیتوان برای آن متصور شد. البته داشتن سلامتی جسمی و عدم وجود بیماریهای مهم داخلی از شروط انکار ناپذیر آن میباشد.