(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵

سوالات رایج جراحی گوش

جراحی گوش (اتوپلاستی) در واقع برای رفع بد شکلی های لاله ی گوش انجام میپذیرد.یکی از مهمترین دلایل جراحی گوش برجستگی لاله ی گوش است.در این خصوص افراد سوالات بسیاری دارند که در این مقاله به پاسخ به خیلی از سوالات متداول جراحی گوش می پردازیم.

بهترین سن برای انجام اتوپلاستی چه سنی است؟

می توان گفت بهترین سن برای انجام عمل اتوپلاستی حدود ۶ تا ۸ سالگی است زیرا در این سن رشد گوش شروع می شود.و همچنین تاثیر روانی که همسالان بر روی کودک میگذارند در این سنین شروع می شود.بنابراین لازم است در این سن کودک را به پزشک برده و درباره ی این موضوع با وی مشورت نمایید.
303
عمل در بیداری فرد صورت میگیرد؟
برای انجام این عمل فرد را بیهوش کرده و عمل را انجام می دهند.اما بلافاصله بعد از عمل بیمار به هوش می آید.لازم است که بعد از عمل یک فرد بالغ همراه بیمار باشد و تا ۷ روز بعد از عمل بیمار نیاید رانندگی کند.
درد عمل به چه صورت است؟
به طور معمول بعد از هر نوع عمل جراحی کمی درد باید باشد اما درد این عمل بر خلاف تصورات افراد بسیار کم و جزئی است . بعد از عمل درد بسیار کمی حس می شود .البته پزشک در نسخه مسکن نیز برای شما تجویز خواهد کرد.
بهبودی بعد از عمل چه مدت زمان می برد؟
کوفتگی ها و تورمم هایی که بعد از عمل به وجود آمده است یک هفته بعد از عمل کم کم از بین خواهد رفت و با گذشت دو سه هفته بطور کامل از بین خواهد رفت.در طول این مدت به راحتی می توان این اثرات را پوشاند.
چرا قبل و بعد از عمل نباید چیزی بخوریم و بنوشیم؟
داروهای بیهوشی که استفاده می شود باعث می شود شما دچار ناراحتی شکمی و روده ای شوید.برای اینکه این اتفاق نیافتد لازم است که قبل و بعد عمل چیزی نخورید.بهتر است از شب قبل چیزی نخورید و ننوشید.
رژیم بعد از عمل به چه صورت خواهد بود؟
باید بعد از عمل رژیم غذایی تان را با مایعات شروع کنید و کم کم شروع به خوردن غذاهای نرم و جامد نمایید.بهتر است تا می توانید از مایعات استفاده کنید.این امر باعث می شود از خشکی پوستتان جلوگیری شود.
 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =