(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵
پرسش و پاسخ

- جراحی بینی با کدام روش انجام می شود بی حسی موضعی بینی یا بی هوشی عمومی؟

پاسخ پزشک: در هرچند که جراحی بینی به دو روش امکان پذیر است اما جراحان بیشتر از روش بی هوشی عمومی استفاده میکنند

- تا چه زمانی باید از چسب بینی استفاده کنیم؟

پاسخ پزشک: در مدت زمان استفاده از چسب بینی بستگی به نوع پوست بینی دارد معمولا در بینی هایی با پوست نازک نیاز است تا مدت ۲ الی ۳ هفته چسب روی بینی قرار بگیرد و این زمان برای پوستهای ضخیم به ۲ الی ۳ ماه متغیر خواهد بود

- آیا جراحی بینی فصل خاصی دارد و یا باید در زمان مشخصی انجام شود ؟

پاسخ پزشک: در خیر سرد یا گرم بودن هوا و فصل مشخصی ندارد و در واقع تغییرات آب و هوایی تاثیری بر جراحی بینی نمی گذارد

- آیا میتوان هم زمان با عمل زیبایی بینی عمل از بین بردن مشکل تنفسی و گرفتگی بینی را انجام داد؟

پاسخ پزشک: در بله، جراحی همزمان زیبایی بینی و رفع پولیپ و گرفتگی ها ممکن است .

- آیا جراحی بینی با احساس درد مداوم همراه است؟

پاسخ پزشک: خیر ، درد جراحی معمولا در روزهای اول خواهد بود و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت ، البته همین درد مختصر نیز با مصرف مسکن ها قابل تحمل خواهد بود.

- بارداری و جراحی بینی درچه زمانی باید رخ دهد ؟

پاسخ پزشک: اگر قبل از بارداری تصمیم به جراحی بینی دارید مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر میخواهید بعد از بارداری جراحی بینی داشته باشید لازم است تا ۶ ماه تا یک سال بعد از آن اقدام نمایید . درست زمانی که تورمات ناشی از بارداری از بین رفته باشند. البته توصیه می شود که تا ۶ ماه بعد از جراحی نیز باردار نشوید چون بینی بعد از این مدت به صورت کامل جا می افتد و تورمات بارداری ممکن است باعث تغییر ساختار تغییر یافته بینی شود.

- هزینه جراحی بینی چقدر می باشد ؟

پاسخ پزشک: در پاسخ به سوال باید این جواب را بیان کرد که جراحی بینی برای هر شخص بسته به میزان تغییرات ، عوامل زیادی در جراحی بینی تاثیر گذار می باشند از جمله نوع جراحی ، میزان پولیپ و… بنابراین نمی توان هزینه دقیقی برای عمل زیبایی جراحی بیان کرد و پس از اینکه بیمار توسط پزشک ویزیت شد تعیین می گردد .

- مناسب ترین سن برای جراحی بینی چه زمانی است ؟

پاسخ پزشک: جراحی بینی برای افرادی مناسب است که رشد استخوانی آنها تکمیل شده باشد ، عموما در خانم های بالای ۱۶ سال و آقایان بالای ۱۸ سال مجاز می باشد. همچنین جراحی برای افراد بالای ۷۵ سال توصیه نمی شود.

- در صورت نارضایتی بیمار از بینی میتوان عمل مجدد داشت ؟

پاسخ پزشک: بله ،جراحی ترمیم بینی برای افرادی مناسب است که از نتیجه ی عمل اولیه راضی نبوده و یا بینی آنها دچار مشکلات تنفسی و انحرافی شده است .

- پس از عمل جراحی بینی چند روز مرخصی نیاز است ؟

پاسخ پزشک: دوره ی نقاهت برای این جراحی حدود یک هفته تا ۱۰ روز می باشد و بعد از آن فرد می تواند فعالیت های خود را آغاز نماید .

- آیا جراحی بینی اختلالات بویایی و کاهش حس بویایی را به همراه دارد ؟

پاسخ پزشک: معمولا قسمت هایی از بینی که برای جراحی زیبایی آن مورد استفاده و تغییر قرار میگیرد ارتباط مستقیمی با حس بویایی ندارد اما ممکن است در اثر بی دقتی پزشک اختلالاتی در حس بویایی فرد ایجاد شود ، از این رو توصیه می شود که در انتخاب جراح بینی دقت کافی را داشته باشید.