(۰۲۱) ۸۸۵۵۰۴۶۹ – ۸۸۵۵۳۳۹۶-۷
تهران ، خیابان وزرا، کوچه یکم، پلاک ۱۴ واحد ۵

دانستنیهای و نکات قابل توجه قبل و بعد از تزریق بوتاکس:
بوتاکس ماده ای است که برای درمان بسیاری از بیماریها بکار میرود . همچنین کاربرد هایی در زیبا سازی صورت نیز دارد . عمده این کاربردها برای از بین بردن خطوط اخم ,پیشانی و اطراف چشم می باشد. همچنین گاهی برای کم کردن چین و چروک در اطراف دهان و گردن هم استفاده میشود . کاربرد دیگر آن بالا بردن کناره های ابروست که مورد توجه خانمهای جوان می باشد. البته میزان بالا رفتن ابروها قابل پیش بینی نمی باشد. قبل از تزریق بوتاکس خواسته میشود که مطا لب مفصل مربوط به آن را در سایت www.dr-shirazi.com مطالعه بفرمائید.
چنانچه از داروی مطمئن و با تکنیک صحیحی تزریق شود, بوتاکس بسیار موثر و کم خطر است ولی هیچکاه نمیتوان مدعی شد که این دارو کاملا” بی عارضه باشد. عوارضی مانند حساسیت و عفونت بسیار نادرند ولی عوارضی همچون افتادگی پلک, عدم قرینگی در وضعیت ابرو و یا چنانچه در اطراف دهان تزریق شوند تغییر شکل مختصر لب در موارد کمی اندکی دیده میشود. دانستن نکات زیر مهم است:

  1. در نظر داشته باشید که بوتاکس نقش مهمی در پیشگیری از ایجاد خطوط پیشانی و اطراف چشم دارد . خطوطی که در حال حاضر وجود دارند, بخصوص اگر عمیق باشند از بین نمیروند بلکه صافت تر از قبل میشوند.
  2. تاثیر بوتاکس معمولا” از ۴۸ ساعت بعد شروع و تا دو هفته کامل میشود. تاثیر آن میتواند از ۲ تا ۶ ماه باشد ولی غالبا” حدود ۵-۴ ماه طول میکشد.
  3. بر خلاف باور برخی عدم تزریق مجدد آن (مثلا” ۶ ماه بعد ) وضعیت را بدتر نمی کند بلکه به وضعیت قبل از تزریق برمیگردید.
  4. تا ۴ ساعت پس از تزریق دراز نکشید و محل تزریق را ماساژ ندهید . حرکات اخم  و بالا بردن پیشانی را جهت پخش بهتر بوتاکس در شب اول مکررا” انجام دهید . هر گونه تورم ودرد را از روز دوم به بعد گزارش دهید.
  5. در چند ساعت اول گذاشتن کمپرس یخ از ایجاد کبودی جلوگیری کرده یا آن را به حداقل میرساند .
  6. عدم تقارن مختصر در دو طرف امری طبیعی بوده و نیازی به درمان ندارد.
  7. دو هفته پس از تزریق برای معاینه و حدود ۶ ماه بعد برای تزریق مجدد مراجعه  نمایید.

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =