ارتباط بارداری با جراحی بینی

امروزه انجام جراحی بینی در دنیا و کشور ما طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است ، انجام جراحی بینی به روش های گوناگون و برای انواع بینی ها مانند : بینی های گوشتی ، بینی های استخوانی ، بینی های غضروفی و جهت رفع برآمدگی های بینی و دیگر مشکلات بینی صورت می پذیرد .

برای انجام جراحی بینی سن خاصی با محدودیت خاصی وجود ندارد اما معمولا جراحان و پزشکان توصیه می کنند که جراحی بینی پس از سن هجده سالگی باشد زیرا در این سن بینی شکل نهایی خود را گرفته است .

بارداری قبل یا پس از جراحی بینی

اشخاص مختلف با رنج سنی مختلف خواهان انجام جراحی بینی می باشند و منوط به خانم ها و یا آقایان نمی باشد تقریبا در کشور ما هم بانوان و هم آقایون به انجام جراحی زیبایی پرداخته ، اما در میان آنها بانوان علاقمند و متقاضی بیشتری برای انجام جراحی بینی می باشند .

یکی از سوالاتی که مطرح می گردد این است ، که آیا انجام جراحی بینی در قبل و بعد از بارداری تاثیر گذار است و قبل و یا بعد از بارداری کی می توان به انجام جراحی بینی اقدام نموده ، پزشکان و جراحان زیبایی بینی توصیه می کنند که بانوانی که به تازگی زایمان کرده اند و قصد انجام جراحی بینی را دارند به دلیل این که به تازگی زایمان کرده اند به مدت زمان دو ماه صبر کرده و پس از گذشت این مدت زمان اقدام به انجام جراحی بینی نموده .

بانوانی که قصد باردار شدن دارند و به تازگی جراحی بینی را انجام داده اند ،باید پس از انجام عمل جراحی بینی به مدت زمان شش ماه این کار را بتاخیر بیاندازند و بعد از گذشت این مدت زمان باردار شده .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر شیرازی