سعی کرده ایم سوالات متداولی که بیماران در ارتباط با جراحی بینی از نظر زیبایی و چه جراحی بینی جهت درمانی در این بخش و صفحات دیگر ذکر کنیم

در صورتی که سوالات شما متفاوت خواهد بود آن را با ما در میان گذاشته تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

با تشکر

دکتر سید علی اصغر شیرازی

قسمتهایی از بینی که مخاط بویایی داشته و بو را درک میکنند، در نواحی بالای بینی قرار داشته و اصولا در حیطه عمل نبوده و در جراحی بینی صدمه ای به آنها وارد نمیشود. البته بدلیل التهاب در تمام بینی بدنبال جراحی و انسداد احتمالی و همچنین تغییراتی در عملکرد اعصاب خودکار سمپاتیک و پاراسمپاتیک در هفته های اول ممکن است بویایی کم شده و یا تغییر یابد ولی اینها موقتیست. باید در نظر داشت که بویایی حس ظریف و نسبتٱ آسیب پذیریست که ممکن است بدنبال یک سرماخوردگی و یا آنفلوانزا و یا ضربه به سر کاملٱ از بین برود ولی ارتباطش با جراحی بسیار بعید است.

  • آيا ميشود مشكل تنفسي بيني را همزمان با زيبايي رفع كرد؟

در بسیاری از موارد اشکالات ظاهری همراه با مشکلاتی در داخل بینی هم میباشد. در مواردی ممکن است حتی خود فرد هم از آنها آگاه نباشد ولی پزشک حاذق با معاینه دقیق به وجود آن پی برده و در صدد رفع آن بر میاید. بنابراین اشکالات تنفسی باید در همان زمان اصلاح گردد.

  • چه اقداماتی فرد کاندید عمل زیبایی بینی باید انجام دهد؟

اولین قدم این است که بطور منطقی و با در نظر گرفتن واقعیات برای انجام این عمل تصمیم گیری نماید و در نظر داشته باشد که مهمترین فرد در این زمینه خود اوست. اغلب کسانی که با تحریک و یا اصرار دیگران به این عمل تن میدهند بعدٱ پشیمان میشوند.

نکته دوم انتخاب جراح مناسب است که هم تسلط به داخل و هم به ظاهر بینی داشته باشد. من مفصلا در بخش انتخاب جراح در این مورد توضیح داده ام.

پس از آن پزشک او را برای انجام اقدامات بعدی از قبیل گرفتن عکس و آزمایش راهنمایی میکند.

  • چه بیمارانی نیاز به جراحی بیش از یک بار دارند؟

غالب افراد تنها به یک بار جراحی نیاز دارند ولی ممکن است در تعداد کمی نیاز به به جراحی ترمیمی و یا روتوش احتیاج شود. در موارد نادر که بینی اشکالات شدیدی مثل کجی و یا شکستگی پیچیده دارد پزشک جراحی را دو مرحله ای میکند.

  • آیا بعد از عمل جراحی انحراف بینی قابل بازگشت است؟

بینی های کج که هم در داخل و هم در خارج انحراف دارند از بینی های مشکل در جراحیند. هر چه از زمان شروع این انحراف بیشتر گذشته باشد پیچیدگی بیشتر و برگشت پذیری محتمل تر میشود، منتهی با استفاده از روشهای جدید این احتمال در حال حاضر به حداقل رسیده است.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه سوالات متداول جراحی زیبایی بینی را نیز مطالعه بفرمایید.